تعلل بانک مرکزی در تخصیص ۳۰۰ میلیون دلار ارز دولتی

 

تعلل بانک مرکزی در تخصیص 300 میلیون دلار ارز دولتی

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن با بیان اینکه ۳۰۰ میلیون دلار برای واردات خوراک مرغ از سوی وزارت جهاد کشاورزی تخصیص داده شده است، گفت: بانک مرکزی در تحویل ارز دولتی تعلل می‌کند.

هدایت اصغری در گفت وگو با خبرنگار اقتصادی خبرگزاری فارس با نسبت دادن خیز آرام قیمت تخم مرغ به گرانی نهاده‌ها و خوراک مرغ گفت: بانک مرکزی در تحویل ارز دولتی برای واردات اینگونه نهاده‌ها تعلل می‌کند و به نظر می‌رسد رئیس جمهور باید مستقیم دستور دهد.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن افزود: به رغم مشکل تامین نهاده پیش‌بینی می‌شود اسفندماه حدود ۷۵ هزار تن تولید داشته باشیم که حدود ۷ هزار تن بیش از نیاز کشور است.

وی در پاسخ به دلیل افزایش آرام قیمت تخم مرغ به رغم تولید مازاد،گفت: افزایش قیمت نهاده قیمت تمام شده مرغ را بیشتر کرده و به همین دلیل شاید افزایش آرامی در قیمت تخم مرغ رخ داده است.

*اعلام نشدن مجوز صادرات از سوی معاون اول رئیس‌جمهور

اصغری در خصوص مجوز صادرات گفت: هنوز تعرفه ۷۰ درصدی صادرات برقرار است و منتظریم معاون اول رئیس جمهور هر چه وزدتر تعرفه صفر صادرات را ابلاغ کند.

مدیر عامل اتحادیه مرکزی مرغداران میهن تصریح کرد: با همکاری که وزارت جهاد کشاورزی و وزارت صنعت، معدن و تجارت دارند محدودیتی از نظر میزان استفاده از ارز دولتی نیست اما بروکراسی پیچیده‌ای در بانک مرکزی حاکم است که این اجازه را نمی‌دهد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *