اخبار نساجی

تعداد كار آفرينان كشوردو برابر متوسط جهاني است

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

تهران – وزير تعاون روز پنجشنبه گفت : تعداد كار آفرينان كشور دو برابر متوسط جهاني است و تاكنون ۸۵۰۰ طرح كارآفريني با ظرفيت اشتغال زايي ۴۰۰ هزار نفري نيز دريافت شده است
تعداد كار آفرينان كشوردو برابر متوسط جهاني است

به گزارش ايرنا،’محمد عباسي ‘روز پنجشنبه در همايش ‘ انديشه سازان كار آفرين ‘ كه در محل تالار بزرگ وزارت كشور برگزار شد با اشاره به رشدعلمي ۱۱ درصدي ايران گفت : اين رشد تعجب همگان را بر انگيخته است و ما شرح اين افتخارات و پيشرفتها را نه تنها در ايران بلكه در ساير كشورهاي جهان مي شنويم .
عباسي تاكيد كرد: توجه دولت بر اشتغال زايي و حل مشكلات اقتصادي متمركز است و در سال هاي گذشته اين موضوع بيشتر مورد توجه قرار گرفته است .
وزير تعاون تلاش هاي دولت در زمينه طرح مسكن مهر را يادآور شد و با اشاره به ساماندهي يك و نيم ميليون متقاضي مسكن مهر و معرفي اين افراد به وزارت مسكن و شهرسازي گفت : برخي گمان مي كردند كه تعاوني ها قادر نيستند اين مشكل را حل كنند اما مردم ما نشان دادند كه مي توانند در كارهاي بزرگ وارد شوند و آن را به نتيجه برسانند.

وزير تعاون افزود: بخش تعاون در اين مورد از ظرفيت ها و قابليت هاي مناسبي برخوردار است و هر هفته نيز جلسه اي به همين منظور با حضور رييس جمهور تشكيل مي دهد .
وي با بيان اينكه هم اكنون نيز در سامانه ثبت نام كارجويان اين وزارتخانه بيش از ۷۰۰ هزار نفر كارجو ثبت نام كرده اند گفت : ازميان اين تعداد ۱۴۰ هزار نفر براي سرگروهي فعال اعلام آمادگي كرده اند ، اين آمار نشان از اين دارد كه مي توان با اتكاء بر اين كارآفرينان فرصتهاي خوب شغلي در كشور ايجاد كرد .
وي به آماري از موسسه ديده بان كار آفريني جهان اشاره كرد و گفت‌: ايراني ها در مقايسه با ديگر كشورها بالاترين رتبه در پذيرش كسب و كار خطر پذير را دارند كه نشان از روحيه بالاي كار آفريني است و در حال حاضر در صد اين روحيه ۲ برابر متوسط جهاني است.

hinza chemical تبلیغات

‘مرتضي تمدن ‘ استاندار تهران نيز درهمايش بزرگ انديشه سازان كارآفرين با انتقاد از كساني كه حاضر نيستند حركت عظيم دولت در زمينه پيشرفت كشور را ببينند گفت‌: ما سال گذشته بالغ بر ۲۰۰ هزار فرصت شغلي ايجاد شده را گزارش كرديم و اين آمار دقيقي است .

وي به هجمه عده اي به خادمان كشور و مردان بي ادعاي دولت اشاره كرد و گفت : عده اي آمارهاي دولت در زمينه اشتغال را دروغ مي پندارند ،كساني كه اين آمار را نادرست مي خوانند چشم خود را بر واقعيات و حركت عظيم دولت بسته اند و هرچه مي خواهند از تريبون هاي رسمي كشور در اين مورد اعلام مي كنند.
دولت اساس كار با مردم را بر پايه سلامت و صداقت پايه ريزي كرده است و از ابتدا به جنگ كساني رفته است كه به بيت المال دست اندازي كرده و درصدد تقويت پايه هاي زر و زور خود هستند. اين دولت از ثروت بيت المال براي خود كيسه ندوخته و حساب هاي بانكي اشراف زادگان را پر نكرده و بستگان خود را در مسووليتهاي مهم نگمارده است .
وي با بيان همت دولت در زمينه ايجاد ۳۶۰ هزار فرصت شغلي در استان تهران گفت : در اين زمينه ابتدا بايد فرهنگ سازي صورت گيرد .كار آفرينان زيادي براي همكاري اعلام آمادگي كرده اند اما دستشان خالي است و نيازمند حمايت نظام بانكي هستند .
وي با اشاره به طرح هاي كارآفريني در تهران افزود : حدود هشت و نيم ميليون نفر در تهران زندگي مي كنند و اگرچه سياست دولت بر تمركز زدايي از تهران است اما نمي توان بحث كار آفريني و ايجاد فرصتهاي شغلي را در اينجا ناديده گرفت .

تمدن در پايان گفت‌: اميدواريم با بهره مندي از وصاياي امام راحل ، و الهام از منويات رهبر معظم انقلاب و تاكيدات رياست جمهوري ماموريت خود در اين زمينه با موفقيت انجام دهيم .
نخستين همايش انديشه سازان كار آفرين امروز با حضور محمدرضا رحيمي معاون اول رييس جمهور ، محمد عباسي وزير تعاون ، مرتضي تمدن استاندار تهران و جمعي از كارآفرينان در وزارت كشور برگزار شد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن