تعاونی ها افزون بر ۲۵ میلیون دلار کالای غیرنفتی صادر کردند

رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل از صادرات ۲۵ میلیون و ۶۸۳ هزار دلاری کالاهای غیرنفتی توسط بخش تعاون این شهرستان به مقصد کشورهای خارجی در سال جاری خبر داد.

‘مرتضی رحیمی’  گفت: فرش ماشینی، گلیم و پادری از جمله کالاهای صادراتی بود که توسط شرکت تعاونی تولیدکنندگان فرش ماشینی این شهرستان (شامل ۳۵ شرکت تولید فرش) انجام شد.
وی کشورهای عراق، افغانستان، تاجیکستان، امارات، شیلی و ژاپن را از جمله کشورهای هدف صادرات به ویژه در بخش فرش ماشینی عنوان کرد.
رئیس اداره تعاون، کار و رفاه اجتماعی شهرستان آران و بیدگل بیان کرد: نزدیک به ۴۵ میلیون متر مربع فرش ماشینی سالانه در این شهرستان تولید می شود که ۵۰ درصد تولید فرش ماشینی کشور را شامل می شود و از این نظر رتبه نخست تولید فرش ایران را داراست.
او اضافه کرد: بیش از ۶۵ هزار نفر (دو سوم مردم آران و بیدگل) هم اکنون عضو شرکت های تعاونی های تحت نظارت هستند که نشان دهنده اهمیت تعاون در بین مردم این شهرستان است.
بنابر اعلام رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت شهرستان آران و بیدگل هم اکنون نزدیک به ۷۰۰ کارخانه تولید فرش ماشینی با مجوز بهره برداری در این منطقه فعالیت می کند.

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *