اخبار فرش ماشینی

تشخیص كالای رسمی از قاچاق

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان گفت: با اجرای پایلوت طرح شبنم امكان تشخیص كالای رسمی از غیر رسمی برای مصرف كننده در زمان خرید كالا فراهم می شود.
به گزارش  وزارت صنعت، معدن و تجارت، سید جواد تقوی گفت: اطلاع رسانی و تصمیم گیری از آنچه در بازار اتفاق میفتد در چارچوب نظام صنفی و قانون تعزیرات حكومتی است و به سازمان حمایت ابلاغ شده است.

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت مصرف كنندگان و تولید كنندگان افزود: شفاف سازی در جریان عرضه و تقاضا و رعایت حقوق مصرف كننده و برخورد با متخلف از هر حیث را از وظایف عمده سازمان حمایت عنوان كرد.

وی اجرای طرح شبنم (شبكه بازرسی و نظارت مردمی) را به منظور شفاف سازی و امكان ممیزی از سوی مصرف كننده در سطح عرضه و تقاضا و به هنگام خرید كالا مهم ارزیابی كرد و گفت:از ابتدای ابلاغ قانون نظام صنفی مبارزه با قاچاق كالا مطرح بوده كه طرح الزام به داشتن برگ سبز گمركی به هنگام ورود كالا اجرا شد كه به دلایلی امكان رهیابی و تمیز كالای رسمی از غیر رسمی در آن وجود نداشت.

معاون بازرسی و نظارت سازمان حمایت تصریح كرد كه اجرای طرح پایلوت شبنم درابتدا برای چهار گروه كالایی رایانه و تلفن همراه ،لوازم خانگی ،تجهیزات پزشكی و لوازم آرایشی در ستاد گروه كالایی انتخاب و پس از یافتن نقاط ضعف احتمالی به سایر گروه های كالایی تعمیم خواهد یافت.

سید جواد تقوی لیست گروه كالاهایی كه از ابتدای آبانماه الزامی شده است شامل: لوازم خانگی شامل گوشی تلفن همراه ، موتور یخچال و فریزر، تلویزیون، مایكروفر، دوربین، كولر گازی، اتو، آبمیوه گیری سه كاره و پنج كاره ،جارو برقی، لوازم صوتی و تصویری. رایانه و ملحقات آن شامل :انواع چاپگر، انواع لپ تاپ، انواع مانیتور، انواع جوهرو تونر چاپگر دانست.

وی گفت: كالاهای مربوط به تجهیزات پزشكی شامل دستگاه های سنجش فشار خون ،دستگاه های گلوكومتر(سنجش قند خون)، نوارهای دستگاه سنجش قند خون و لوازم آرایشی و بهداشتی شامل انواع عطر و ادكلن، خوشبو كننده و اسپری و رنگ مو در این طرح آمده است.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

معاون بازرسی سازمان حمایت افزود: این طرح ضریب نفوذ بازرسی و كنترل كالاهای قاچاق و غیر مجاز را گسترش داده امكان سیاستگذاری و كنترل دولت در بخش كالا و خدمات را تقویت میكند ضمن اینكه اجرایی شدن سیاستهای ویژه دولت در كنترل بازار را تسهیل میكندو امنیت و جلوگیری از توزیع كالای قاچاق را افزایش میدهد.

تقوی نظارت پیشگیرانه به منظور رصد گلوگاه های تخلف با استقرار نیروهای بازرسی و بازرسی هوشمندانه با تعیین اولویت كالایی و پرهیز از بازرسی عمومی را از محورهای اصلی حوزه بازرسی همزمان با اجرای این طرح ذكر كرد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن