اخبار نساجی

تدوین بیش از ۱۴۰۰ برنامه زیر مجموعه وزارت صنعت، معدن و تجارت

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

معاون برنامه ریزی وزیر صنعت ، معدن و تجارت گفت : تمام فعالیت های سازمان های زیر مجموعه وزارت صنعت ، معدن و تجارت در قالب برنامه راهبردی تدوین شده و بدین منظور بیش از ۱۴۰۰ فعالیت تعریف شده است.

به گزارش ایرنا از وزارت صنعت،معدن و تجارت’رضا فاطمی امین’ با اشاره به تنوع موضوعات افزود : این كار از سال گذشته در حوزه صنعت،معدن و تجارت كه حدود ۴۰ درصد از تولید ناخالص داخلی را شامل می شود، آغاز شد و اكنون به مراحل خوبی رسیده است.

وی با اشاره به ویژگی خاص برنامه راهبردی اضافه كرد : چالشی كه همیشه وجود دارد این است كه برنامه ها تهیه و بعد به فراموشی سپرده می شود اما ویژگی خاصی در این سیستم اجرا شده كه آن برنامه ریزی همزمان با اجراست و قسمت هایی نیز كه قطعیت پیدا كند اجرایی می شود.

hinza chemical تبلیغات

فاطمی امین یكی از راهبردهای مهم وزارت صنعت ، معدن و تجارت را فرآیند سرمایه گذاری دانست و افزود : در دفتر برنامه ریزی با ایجاد دالان سرمایه گذاری و در واقع پنجره واحد صنعت ، معدن و تجارت۱۵۰۰ فرصت سرمایه گذاری مشخص شده كه ازبین آن ها ۱۳۰۰موضوع بدون اولویت و ۲۰۰ موضوع اولویت داراست.

فاطمی امین تصریح كرد : پیش از این تعیین اولویت دو تا سه ماه طول می كشید و هم اكنون ظرف چند ثانیه انجام می شود.

وی با اشاره به راه اندازی وب گاه بهین یاب افزود : می خواهیم تمام اطلاعات و خدماتی كه مربوط به فعالان صنعت ، معدن و تجارت در این وب گاه یكپارچه كنیم و با الكترونیكی كردن فرایندها در واقع به نوعی محیط كسب و كار را بهبود دهیم.

به گفته این مقام مسئول ایران در بیشتر رشته های تولید به حد اشباع رسیده است و آن چیزی كه رشد اقتصادی را تضمین می كند ارزش افزوده و تولید كالا با فناوری بالاست و به این دلیل وزارت صنعت ، معدن و تجارت در حوزه فناوری متمركز شده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن