اخبار فرش ماشینی

تداوم توليد نساجي در۹۷۰۰ واحد فعال/خبري از تعطيلي كارخانجات نساجي نيست

تداوم توليد نساجي در9700 واحد فعال/خبري از تعطيلي كارخانجات نساجي نيست

افزايش سهم توليد كنندگان

مهدي يكتا دبير انجمن توليد و صادرات نساجي و پوشاك ايران گفت: بايد ياد آور شد طي ۱۰سال گذشته ما با معضل بسيار مهم واردات قاچاقي محصولات نساجي مواجه بوديم؛ كه طي يك سال ونيم اخير به علت افزايش نرخ ارز، اين واردات غيررسمي به حداقل خود رسيده است.

وي تاكيد كرد: اين اتفاق مي تواند فضايي را در داخل كشور ايجاد كند كه ما توليدكنندگان، سهم خود را از بازار داخل افزايش دهيم و با شتاب بيشتري به سمت جلو گام برداريم.وي گفت: حمايت از توليدات مواد اوليه طبيعي در داخل كشور و پشتيباني از برندهاي داخلي و ترقيب توليد كنندگان با ارائه تسهيلات در زمينه توزيع و افزايش فروشگاه هاي عرضه كالا، مي تواند ما را در صنعت پوشاك و نساجي به صنعت پوشاك كشورهاي مطرح نساجي نزديك كند.

وي افزود: اميدواريم با حمايت مسئولان بتوانيم تا دو سال آينده سهم توليد و صادرات خود را به دو برابر ظرفيت كنوني برسانيم

گروه اقتصادي : يكي از صنايعي كه همواره مورد نقد بوده و از آن به عنوان صنعتي ضعيف ياد مي شود، صنعت نساجي است. تا ۸ سال پيش گفتن اين جملات در مورد صنعت نساجي صدق مي كرد و همواره بحران و تعطيلي با كارخانه هاي نساجي عجين شده بود اما طي سال هاي اخير و فعاليت گسترده واحدهاي نساجي، اين صنعت توانسته رقم ۷۰۰ ميليون دلار صادرات را ثبت كند. به طور متوسط هر سال رشد ۱۵ درصدي در صادرات محصولات نساجي به دست آمده و اين روند بيانگر آن است كه پس از مدت ها صنايع نساجي به اهل خود رسيده و مجموعه هاي قديمي كه اهليتي در بخش صنعت نساجي نداشتند از ميدان رقابت حذف شدند. نكته جالب آن است كه اين روزها درباره صنايع نساجي اظهار نظر هاي متفاوتي مي شود. برخي ها براي زير سوال بردن عملكرد دولت گفته اند كارخانه هاي نساجي در مسير تعطيلي هستند، اما مديركل دفتر صنايع نساجي و پوشاك وزارت صنعت، معدن و تجارت چنين خبري را تكذيب كرد و اظهار داشت: خبري از تعطيلي كارخانه هاي نساجي نيست و خوشبختانه طي سال هاي اخير در اين حوزه پيشرفت هاي خوبي حاصل شده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن