اخبار

تحریم‌ها ضربه سنگینی به صادرات فرش وارد ساخته است

 

 

استاندار آذربایجان غربی گفت: صادرات فرش آذربایجان غربی در چند سال اخیر زمین گیر شد و اعمال تحریم‌ها بر کشور ضربه سنگینی به صادرات فرش وارد کرد.

قربانعلی سعادت روز چهارشنبه در جلسه اقصاد مقاومتی که در استانداری آذربایجان غربی برگزار شد، با بیان اینکه اعمال تحریم علیه کشور ضربه سنگینی به صادرات فرش وارد ساخته است، اظهار کرد: متاسفانه پس از تحریم های صورت گرفته علیه کشور، فرش ریز ماهی خوی و افشار تکاب مشتری های خود را در بازارهای جهانی از دست دادند.
وی در رابطه با ایجاد کارگاه های بزرگ تولید صنایع دستی به خصوص فرش دستباف در آذربایجان غربی بیان کرد: دولت با افزایش این کارگاه های تولیدی مشکلی ندارد اما باید در مرحله نخست اقدام به بازاریابی برای محصولات تولیدی کرد و سپس به افزایش کارگاه های تولیدی تصمیم گرفت.
استاندار آذربایجان غربی از استقبال دولت برای واگذاری طرح های نیمه تمام به بخش خصوصی خبر داد و گفت: ۵۱ پروژه نیمه تمام در این راستا در سطح آذربایجان غربی شناسایی شده که برای عمل به اقتصاد مقاومتی آماده واگذاری به بخش خصوصی هستیم.
وی با اشاره به پتانسیل های مناطق آزاد تجاری در عمل به اقتصاد مقاومتی بیان کرد: متاسفانه منطقه آزاد تجاری ماکو، هنوز هم جزء سرزمین های ملی محسوب می شود و به علت عدم وجود محصورات مربوط به مناطق آزاد تجاری در منطقه آزاد تجاری ماکو، گمرک به عنوان ناظر در این منطقه عمل می کند.
سعادت با تاکید بر این که منطقه آزاد تجاری ماکو از واحدهای تولیدی نهایت حمایت را به عمل می آورد، افزود: دستگاه های اجرایی در منطقه آزاد ماکو نسبت به ارائه گزارش به این سازمان حساس باشند.
وی با بیان این که اقتصاد مقاومتی باید ناظر به برنامه ششم توسعه باشد، گفت: برنامه ریزی های اقتصادی باید بر مبنای اقتصاد مقاومتی انجام شود.
در سفر ریاست جمهوری به آذربایجان غربی نیز دکتر روحانی بر ضرورت توجه به اقتصاد مقاومتی تاکید کرد.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن