Warning: Use of undefined constant ‘WP_DB_TIMEOUT’ - assumed '‘WP_DB_TIMEOUT’' (this will throw an Error in a future version of PHP) in /home/kohanjou/public_html/wp-config.php on line 25
تجارت پوشاک پنبه ای در دنیا بیش از 500 میلیارد دلار - مجله نساجی و فرش ماشینی کهن
اخبار فرش ماشینیاسلاید شو

تجارت پوشاک پنبه ای در دنیا بیش از ۵۰۰ میلیارد دلار

تجارت پوشاک پنبه ای در دنیا :: رئیس مؤسسه تحقیقات پنبه کشور، مهمترین محدودیت در کشاورزی استان گلستان و کشور را کربن خاک دانست و گفت: کربن همانند خون در خاک عمل می کند. در دنیا بدلیل اهمیت این موضوع، تجارت کربن باب شده است.

به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از ایسنا، قربانعلی روشنی در مراسم رونمایی از دو رقم جدید پنبه اظهار کرد: پنبه کاراترین گیاه یک ساله ای است که کربن را به خاک وارد می کند.

وی افزود: کربن آلی می تواند ۲۰۰ برابر خاک معمولی، مواد آلاینده را در خودش جذب کند؛ مواد آلاینده ای که از طریق خاک وارد آب شده و باعث بروز بیماری می شود.
رئیس مؤسسه تحقیقات پنبه کشور با اشاره به گردش مالی ۵۰۰ میلیارد دلاری پوشاک پنبه ای در دنیا، تصریح کرد: بیش از ۶۰ نوع فرآورده جانبی از پنبه وجود دارد.
روشنی در ادامه خاطرنشان کرد: مؤسسه تحقیقات پنبه چهار بخش تحقیقاتی و ۱۲ ایستگاه در سطح کشور دارد و تعداد نیروهای هیأت علمی در ستاد ۱۸ نفر و شش محقق بوده و در سطح کشور نیز شش عضو هیأت علمی و ۸ محقق داریم.

 

خود اتکایی در تولید بذر پنبه در کشور 
وی با اشاره به اینکه از شروع فعالیت این مرکز ۱۲ رقم جدید پنبه معرفی شده است، گفت: در بذر سال هاست که خوداتکا هستیم. در گذشته هر چهار سال یک رقم معرفی می کردیم، اما در حال حاضر هر هشت ماه یک رقم معرفی می کنیم.
رئیس مؤسسه تحقیقات پنبه کشور اظهار کرد: سال گذشته در راستای انجام کشت فراسرزمینی در کشور روسیه اقدام به کشت پنج رقم پنبه در این کشور کردیم.
روشنی تصریح کرد: به زودی مؤسسه تحقیقات بین المللی پنبه را در کشور راه اندازی خواهیم کرد که می توان بذرهای سایر کشورها را در استان استفاده کرد و دیگران نیز از بذر کشور ما استفاده کنند.

 

————————————————————————————

این مطلب را نیز بخوانید
پیشنهاد سردبیر : پیشی گرفتن فروش آنلاین در صنعت پوشاک

————————————————————————————
تحریریه مجله نساجی کهن
ارسال مقالات و ترجمه جهت انتشار در سایت : info@kohanjournal.com

فرم ثبت نام سریع

جهت دریافت آخرین خبرها و به روز ترین نمایشگاه های نساجی و فرش ماشینی ایران و جهان در فرم زیر ثبت نام کنید
[instagram-feed]

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kohanjou/public_html/wp-includes/functions.php on line 4669

Notice: ob_end_flush(): failed to send buffer of zlib output compression (0) in /home/kohanjou/public_html/wp-content/plugins/really-simple-ssl/class-mixed-content-fixer.php on line 111