اخبار فرش ماشینی

تبدیل بازار فرش عباس آباد به مرکز فروش البسه چینی/دولت باید اورژانسی به نجات فرش دستباف بشتابد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف گفت:رکود در حوزه فرش موجب بیکاری تعداد زیادی از کارگران شده است و متاسفانه هیچ نهادی به این موضوع بصورت جدی توجه نمی کند.

مجتبی عراقچی رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف در گفتگو با خبرنگار صنعت،تجارت و کشاورزی گروه اقتصادی باشگاه خبرنگاران جوان،گفت: صادرکنندگان و تولید کنندگان در حوزه فرش دستباف از پرداخت مالیات معاف هستند اما فروشندگان در این صنف موظف به پرداخت مالیات شده اند و این امر موجب شده تا شاهد ورشکستگی بسیاری از فروشگاهها و مغازه های فرش فروشی در سطح کشور باشیم.

وی در ادامه افزود: مالیات فرش نسبت به سه سال پیش ده برابر شده است و این موضوع فشار زیادی را به فروشندگان وارد آورده و تقاضای معافیت اتحادیه هم راه به جایی نبرده است.

عراقچی با اشاره به وضع قوانین کلی برای همه اصناف کشور، تصریح کرد: باید قوانین ویژه ای برای حوزه فرش دستباف که توانسته شرایط اشتغالزایی ۲ میلیون بافنده زحمتکش را فراهم نموده و موجب ارتزاق ۱۰ میلیون نفر از این حرفه شده است ، تصویب شود.

وی همچنین اضافه کرد: رکود در حوزه فرش موجب بیکاری تعداد زیادی از کارگران شده است و متاسفانه هیچ نهادی به این موضوع بصورت جدی توجه نمی کند.

رییس اتحادیه فروشندگان فرش دستباف اذعان داشت: فرش صنعتی باعث ایجاد ۳۵ شغل مختلف شده است و صادرات فرش موجب رونق این هنر و صنعت ملی شده است، که این امر باعث شده تا بتوانیم فرهنگ ، تاریخ و تمدن ایران را به نمایش بگذاریم.

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

وی با تاکید بر ضرورت تشویق مصرف کننده ها برای خرید فرش دستباف، اظهار داشت: بازار عباس آباد تهران که در گذشته مرکز فروش قالی های ایرانی بود ،به مرکز فروش لباس های چینی تبدیل شده و دولت باید بصورت اورژانسی به مقوله نجات فرش دستباف ایرانی توجه نشان دهد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن