اخبار نساجی

به جای سکه پیش فروش شده اوراق بهادار بگیرید

 

به جای سکه پیش فروش شده اوراق بهادار بگیرید

عضو هیات مدیره بانك ملی ایران گفت: اوراق بهادار جایگزین سكه های پیش فروش از هفته آینده تحویل شعب می شود و ثبت نام كنندگان می توانند به جای سكه این اوراق را دریافت كنند.

‘عباس كمره ای’ روز چهارشنبه در گفت و گو با ایرنا، افزود: تحویل سكه های پیش خرید تا یك ماه آینده به افرادی كه در فاز اول و بر اساس روز ثبت نام كرده اند، انجام می شود.

وی گفت: این افراد می توانند علاوه بر تحویل سكه از اشكال سه گانه دریافت وجه نقد، دریافت حواله مسكوك طلای بانك مركزی به جای مسكوك طلای پیش‌ خرید شده و دریافت اوراق گواهی سپرده مدت‌دار ویژه سرمایه‌گذاری (عام) بانك ملی ایران كه به ازای مبلغ مشخصی از وجوه واریز شده بابت پیش‌ خرید مسكوك طلا و به درخواست متقاضیان عرضه می‌شود، استفاده كنند.

مدیر كل سابق ریالی و نشر بانك مركزی گفت: اولویت اول در این طرح واگذاری سكه است و اوراق بهادار با تاخیر دو تا سه روزه به بانك ها ارایه می شود.

وی با تاكید بر این كه، عرضه سكه های پیش فروش تحت هیچ شرایطی قطع نمی شود، افزود: سكه ها بر اساس روند زمانی چهار ماهه به ثبت نام كنندگان تحویل می شود.

وی در خصوص اختلال ایجاد شده در سامانه پیش فروش سكه در روز گذشته، اظهار داشت: این اشكالات مربوط به بانك های ملی و مركزی نمی شود و از آنجایی كه باید اطلاعات افراد وارد این سامانه شود، این امكان وجود دارد كه سامانه با كندی یا اشكال مواجه شود.

كمره ای در خصوص تعداد سكه های تحویلی روز گذشته، گفت: روز گذشته حدود ۱۰۰ هزار قطعه سكه باید تحویل داده می شد كه حدود ۵۰ تا ۶۰ هزار قطعه سكه به دلیل مراجعه نكردن ثبت نام كنندگان تحویل شده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن