بازار فرش مشهد رونق ندارد

 رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت مشهد گفت: به دلیل کاهش تولید فرش از سوی کارخانه ها و کاهش توان اقتصادی مردم بازار فرش در این شهر به شدت کساد است.

عباس وحیدی  در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: طی چند ماه گذشته صاحبان ۷۰ پروانه کسب در زمینه فروش فرش ماشینی و موکت در مشهد پروانه فعالیت خود را باطل کرده اند.
وی ادامه داد: اغلب مواد اولیه برای تولید فرش ماشینی و موکت وارداتی و متاثر از نرخ ارز است لذا بزرگترین مشکل کنونی تولیدکنندگان کمبود مواد اولیه برای تولید می باشد. کمبود تولید و افزایش هزینه های تولید بر فروش فرش نیز تاثیر گذاشته و قیمت فرش و موکت نسبت به پارسال ۱۰۰ درصد بیشتر شده است.
رئیس اتحادیه صنف فروشندگان فرش ماشینی و موکت مشهد گفت: فرشهای ماشینی و موکت موجود در بازار در داخل کشور تولید می شوند و به دلیل پایین بودن قیمت فرش ماشینی نسبت به فرش دستباف، اقبال عمومی نسبت به فرش ماشینی بیشتر است.
وی افزود: طی چند سال اخیر نیز فروش موکت کاهش یافته و به دلیل تغییر سبک زندگی مردم، خرید فرش ماشینی بهتر از موکت انجام می شود. در مجموع شرایط بازار فرش ماشینی در مشهد به هیچوجه مطلوب نیست و تولیدکنندگان و فروشندگان به ثبات نرخ ارز و بهبودی شرایط بازار امید بسته اند.
۱۷۰ واحد تولیدی در زمینه صنعت نساجی در خراسان رضوی فعالیت دارند که تعدادی از آنها در کنار تولید منسوجات به تولید فرش ماشینی و موکت نیز مشغول هستند. ۵۱۹ واحد صنفی در مشهد پروانه کسب فروش فرش ماشینی و موکت را دارند.

Admin

فارغ التحصیل رشته تکنولوژی نساجی

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *