اخبار نساجی

بارگیری بزرگترین محموله هوایی در فرودگاه امام خمینی ‎(ره)‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

بزرگترین محموله هوایی به وزن ۱۲۴ تن در هواپیمای پهن‌پیکر باری آنتونف۱۰۰-۱۲۴ در فرودگاه امام خمینی (ره) بارگیری و در شهر دوشنبه تاجیکستان بر زمین نشست.

به گزارش خبرگزاری مهر، هواپیمای پهن‌پیکر آنتونف ۱۰۰-۱۲۴ که قابلیت جابه‌جایی ۱۴۰ تن بار دارد در فرودگاه امام خمینی (ره) بر زمین نشست تا ترانسفورماتورهای نیروگاه سنگ توده تاجیکستان را به این کشور منتقل کند.
سرپرست وزارت راه و ترابری در حاشیه بارگیری این محموله اظهار داشت: این افتخاری برای ایرانی‌ها است که دستگاه ترانسفورماتورها را در زنجان ساختند و از طریق فرودگاه امام خمینی (ره) جابجا کردند، همچنین  بر روی سدی در تاجیکستان نصب می‌شود که به دست مهندسان ایرانی ساخته شده است.
این سد به همراه نیروگاه آن به زودی با حضور رؤسای جمهور دو کشور به بهره‌برداری می‌رسد. احداث سد و نیروگاه ۲۲۰ مگاواتی سنگ توده ۲ توسط مهندسان ایرانی بر روی رود وخش در استان ختلان در تاجیکستان انجام می‌شود.
تاکنون حمل باری واحد به وزن ۱۲۴ تن از طریق هواپیما در جهان کمتر سابقه داشته است و این نوع هواپیماهای پهن پیکر باری نیاز به باندهای با طول حداقل ۲۶۰۰ متر دارد که این هواپیمای پهن پیکر باری به راحتی توانست در باند ۴۲۰۰ متر فرودگاه بین‌المللی امام خمینی بر زمین بنشیند.
وزن پروازی این هواپیما ۳۹۲ تن است که می‌تواند۱۲۰ تن بار را جابه‌جا کند و فضای داخل آن به طول ۳۶ متر و عرض ۴٫۵ و ارتفاع ۴ متر است.
خلبان روسی هواپیمای باری آنتونف ۱۰۰-۱۲۴ در حاشیه این  بارگیری اظهار داشت: ۳۳ سال است که خلبان هستم و با این هواپیما ۱۰ هزار ساعت پرواز داشته‌ام.
وی در مقایسه فروگاه امام خمینی (ره) با دیگر فرودگاه‌های جهان ادامه داد: بخش رادارای فرودگاه امام خمینی (ره) در سطح بالایی قرار دارد و ماموران مراقبت پرواز و کنترلرها کاملا به کارشان مسط بودند و ما هیچ مشکل زبانی نداشتیم و شرایط نشست این هواپیمای غول پیکر بسیار مطلوب بود.
این خلبان روس تصریح کرد: شرایط باند فرودگاه امام خمینی (ره) به خاطر داشتن رادارهای پیشرفته و قوی دارای کیفیت بسیار بالایی است و آرام نشستن هواپیمای پهن‌پیکر آنتونف ۱۰۰-۱۲۴ هم دقیقا به خاطر این مسائل بود.
این هواپیمای باری قبل از فرودگاه امام خمینی‌(ره) به آلمان پرواز کرده بود. ترانسفورماتور‌های اصلی نیروگاه سنگ توده تاجیکستان با هواپیمای آنتونوف ۱۲۴ بامداد جمعه وارد شهر دوشنبه شد و محموله دوم نیز روز یکشنبه وارد شهر دوشنبه خواهد شد.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

hinza chemical تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن