اخبار فرش ماشینی

ايران پس از هند دومين کشور صادر کننده‎ ‎فرش و گليم به آلمان است‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

ايران پس از هند در رده دوم کشور‎ ‎هاي صادر کننده قالي، گليم و کفپوش به آلمان در ده ماهه نخست سال گذشته ميلادي قرار‎ ‎داشته است‎.
‎به نقل از اداره آمار فدرال آلمان، در اين مدت ۲ميليون و ۱۰۰هزار مترمربع فرش، گليم‎ ‎و کفپوش بافته شده وارد آلمان شده است که ارزش آنها بالغ بر ۱۱۱ميليون و ۳۰۰هزار‎ ‎يورو بوده است‎.
‎در اين گزارش که در آستانه برپايي نمايشگاه “دوموتکس” از‏‎ ۱۶‎تا۱۹ژانويه /۲۶تا۲۹دي/ در شهر هانوفر منتشر شده، بود  آمده است: ۸۰درصد اين ميزان‎ ‎واردات به ۴کشور هند، ايران نپال و پاکستان اختصاص دارد‎. ‎هند بااختصاص ۲/۴۴درصد‎ ‎ازميزان کل صادرات اين کالا به آلمان در رده نخست قراردارد،ايران با ۱۵درصد،‎ ‎نپال با ۴/۱۲درصدو و پاکستان ۴/۸ در رده هاي بعدي قرار دارند‎.

‎ارزش فرش،‎ ‎گليم و کفپوش صادر شده از هند به آلمان ۳۵ميليون و ۶۰۰هزار يورو،ايران ۲۸ميليون‎ ‎يورو،نپال ۱۴ميليون و ۳۰۰هزار يورو و پاکستان ۱۲ميليون و ۹۰۰هزار يورو بوده است‎.
‎در مدت مشابه سال ۲۰۰۸ حدود ۲ميليون و ۲۰۰هزار متر مربع از اين کالا به ارزش‎ ۱۱۹‎ميليون يورو وارد آلمان شده بود که هند با ۱ميليون و ۱۰۰هزار مترمربع به ارزش‎ ۳۳‎ميليون يورو در رده نخست قرارداشته است و نپال با ۴۰۰هزار مترمربع به ارزش ۱/۱۸‏‎ ‎ميليون يورو و ايران با ۳۰۰هزار متر مربع به ارزش ۳۳ميليون يورو و پاکستان‎ ‎با‎ ۲۰۰‎هزار مترمربع به ارزش ۱۸ميليون يورو در مکان هاي بعدي جاي گرفته بودند‎.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

hinza chemical تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن