اخبار فرش ماشینی

ايران پس از هند دومين کشور صادر کننده‎ ‎فرش و گليم به آلمان است‎

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

ايران پس از هند در رده دوم کشور‎ ‎هاي صادر کننده قالي، گليم و کفپوش به آلمان در ده ماهه نخست سال گذشته ميلادي قرار‎ ‎داشته است‎.
‎به نقل از اداره آمار فدرال آلمان، در اين مدت ۲ميليون و ۱۰۰هزار مترمربع فرش، گليم‎ ‎و کفپوش بافته شده وارد آلمان شده است که ارزش آنها بالغ بر ۱۱۱ميليون و ۳۰۰هزار‎ ‎يورو بوده است‎.
‎در اين گزارش که در آستانه برپايي نمايشگاه “دوموتکس” از‏‎ ۱۶‎تا۱۹ژانويه /۲۶تا۲۹دي/ در شهر هانوفر منتشر شده، بود  آمده است: ۸۰درصد اين ميزان‎ ‎واردات به ۴کشور هند، ايران نپال و پاکستان اختصاص دارد‎. ‎هند بااختصاص ۲/۴۴درصد‎ ‎ازميزان کل صادرات اين کالا به آلمان در رده نخست قراردارد،ايران با ۱۵درصد،‎ ‎نپال با ۴/۱۲درصدو و پاکستان ۴/۸ در رده هاي بعدي قرار دارند‎.

‎ارزش فرش،‎ ‎گليم و کفپوش صادر شده از هند به آلمان ۳۵ميليون و ۶۰۰هزار يورو،ايران ۲۸ميليون‎ ‎يورو،نپال ۱۴ميليون و ۳۰۰هزار يورو و پاکستان ۱۲ميليون و ۹۰۰هزار يورو بوده است‎.
‎در مدت مشابه سال ۲۰۰۸ حدود ۲ميليون و ۲۰۰هزار متر مربع از اين کالا به ارزش‎ ۱۱۹‎ميليون يورو وارد آلمان شده بود که هند با ۱ميليون و ۱۰۰هزار مترمربع به ارزش‎ ۳۳‎ميليون يورو در رده نخست قرارداشته است و نپال با ۴۰۰هزار مترمربع به ارزش ۱/۱۸‏‎ ‎ميليون يورو و ايران با ۳۰۰هزار متر مربع به ارزش ۳۳ميليون يورو و پاکستان‎ ‎با‎ ۲۰۰‎هزار مترمربع به ارزش ۱۸ميليون يورو در مکان هاي بعدي جاي گرفته بودند‎.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

hinza chemical تبلیغات

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن