اخبار فرش ماشینی

اولين جلسه هم انديشي بررسي زنجيره اقتصادي صنعت فرش ماشيني كاشان

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

نام فرش و كاشان از ديرباز تاكنون با هم گره خورده و اين پيوند در صنعت فرش ماشيني نيز بي تأثير نبوده است. امروزه با وجود بيش از ۷۰۰ واحد صنعتي و كارگاه بزرگ و كوچك فرش ماشيني در شهرستان هاي كاشان و آران و بيدگل شاهد اشتغال زايي چندين هزار نفر به صورت مستقيم و غير مستقيم هستيم كه نقش مهم فرش را در حيات اقتصادي منطقه نشان مي دهد.

صنعت فرش ماشيني از چند دهه پيش تاكنون بدون يك برنامه راهبردي و هوشمندانه اي، كار خود را آغاز كرده و ادامه مي دهد. اما به دليل شرايط رقابتي در اقتصاد امروز و لزوم توجه به عوامل تأثيرگذار بر توسعه در سطح صنعت و نيز واحدهاي صنعتي، لازم است مديران ذيربط اين صنعت در بخش هاي دولتي، صنعتي و تشكل ها، با خرد جمعي به تصميم سازي و آينده نگري در اين خصوص اقدام نمايند.

در اين راستا «انديشكده توسعه منطقه اي كاشان» طي بررسي مشكلات صنعت فرش ماشيني،‌ با بيش از ۳۰ مصاحبه و رايزني با مسئولان، مديران عامل كارخانجات و اساتيد دانشگاه،‌ مشكلات صنعت فرش ماشيني را كه در سه دسته كلي زير تقسيم بندي مي شود، شناسايي كرده است:

۱- مشكلات قبل از توليد
۲- مشكلات حين توليد
۳- مشكلات پس از توليد

اين انديشكده در ادامه اين مطالعات و به منظور بررسي موشكافانه علل و عوامل مشكلات مذكور، درصد است تا يك سلسله جلسات هم انديشي با حضور ذي نفعان و نخبگان امر برگزار كرده و نتايج آن را به منظور تصميم گيري بهتر، تدوين و منتشر نمايد. ضمن آن كه اين جلسات پوشش رسانه اي نيز خواهد داشت.
زمان جلسه: چهارشنبه ۱۵/۱۲/۸۶ از ساعت ۱۶ تا ۱۸:۳۰
مكان: فرمانداري كاشان، ‌اتاق جلسات، طبقه اول     

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن