اوراق قرضه برای تامین مالی كوتاه مدت به كار گرفته نشده است

اوراق قرضه برای تامین مالی كوتاه مدت به كار گرفته نشده است مدیرعامل صندوق ضمانت صادرات ایران معتقد است برای تامین مالی كوتاه مدت از طریق اوراق قرضه تاكنون اقدامی نشده و اوراق مشاركت قابل تبدیل به سهم نیز استفاده نشده است .

به گزارش ایرنا ، ‘كاظم دوست حسینی ‘ روز شنبه در نشست هم اندیشی ارتقای فضای كسب و كار در سال تولید ملی با موضوع تامین مالی، گفت : باید از منابع بانكی فاصله گرفت و شاید نیاز نباشد كه برای برخی پروژه ها همچون احداث هتل در عتبات عالیات از منابع بانكی استفاده كنیم زیرا مردم خود داوطلبانه دراین امر مشاركت می كنند .

وی همچینن بااشاره براینكه تحریم بانكی یك مقدار موانع ایجاد كرده ، گفت : اگر بتوانیم بخشی از نیاز تولید را به صورت اعتباری و بازپرداخت بلند مدت انجام دهیم ، كار بزرگی را صورت داده ایم .

این مقام مسئول ، در بخش دیگری از سخنان خود به موضوع سپرده گذاری و مشاركت در پروژه ها نیزاشاره كرد و گفت: اینكه مردم پولشان را در بانك بگذارند و سودثابتی بگیرند تا مشاركت در برخی پروژه ها ، شاید باید جنبه های شرعی آن را هم دید شاید احتمال هم وجود دارد كه سیستم بانكی یك مقدار مشروع عمل نمی كند و دچار ضعف است .

دوست حسینی درباره معوقات بانكی نیز گفت: باید بیمه اعتباری جدی گرفته شود .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *