اخبار نساجی

انصراف۴۰استاد از شرکت در کنفرانس ایران شناسی

«خبرگزاري دانشجو»؛ سابقه برگزاري كنفرانس‌هايي با نقاب علمي و باطن جاسوسي و دور هم نشستن ضد انقلاب امري نيست كه در اين ۳۰ سال بر كسي پوشيده باشد.

بسياري از افراد شركت‌كننده در چنين هم‌انديشي‌هايي بيش از آن كه به بحث و تبادل نظر در خصوص موضوعات عنوان شده بپردازند، در كمپيني مي‌كوشند تا حد ممكن مواضع ضد نظام اتخاذ كنند و در قالب‌هاي علمي دستاوردهاي جمهوري اسلامي را زير سوال ببرند.

در طول سال‌هاي گذشته بارها به همت اپوزيسيون خارج‌نشين همايش‌هاي علمي از اين دست برگزار شده و «كنفرانس دوسالانه مطالعات ايران‌شناسي» با نامي عوام فريبانه، اما ماهيتي روشن، از اين دست همايش‌هاست كه حضور گسترده استادان ايراني در آن جاي سوال فراوان دارد.

در اين دوسالانه كه دوره هاي گذشته آن در شهرهايي مانند لندن و لس آنجلس برگزار شده است، افرادي مانند «كيان تاجبخش» و «داريوش آشوري» (از عناصر مرتبط با رژيم صهيونيستي) حضور داشتند و «انجمن ايران شناسي فرانسه» (از شاخه هاي فرهنگي سفارت فرانسه در ايران) نيز پوششي براي فعاليت جاسوسان صهيونيست تحت عنوان «ايران شناس» براي نهادهاي حامي اين كنفرانس بود.

رئيس اين دوره كنفرانس با «تورج اتابكي»، از فعالان سلطنت طلب در «بنياد اشرف پهلوي» واشنگتن دي.سي است كه با «محمد توكلي طرقي»، سردبير فصلنامه سلطنت طلب «ايران نامه» و از مبلغان سرسخت فرقه ضاله بهائيت همكاري نزديك دارد؛ اين دو عامل صهيونيست از رهگذر همكاري با محافل مطبوعاتي داخلي مانند «ماهنامه مهرنامه» و برخي نهادهاي علمي به دنبال ايجاد شبكه اي از «مبلغان علوم انساني سكولار» در ايران هستند.

در نهمين دوره از دو سالانه مطالعات ايران شناسي (به ميزباني كشور تركيه) يك پنل ويژه با موضوع «بررسي رابطه ايران و اسرائيل» پيش بيني شده كه «فرهاد كاظمي» از دانشگاه نيويورك مدير آن است و «اورلي رحيميان»  كه استاد دانشگاه اسرائيلي «گيو» مي باشد براي مدعوان ايراني و ديگر حاضران درباره چگونگي ايجاد رابطه ميان ايران و اسرائيل سخنراني خواهد كرد!

با افشاگري‌هاي صورت گرفته در خصوص برگزاركنندگان اين كنفرانس، هفت موسسه آموزشي زير در اقدامي تحسين‌برانگيز از حضور در اين همايش انصراف دادند:

* دانشگاه اصفهان

* دانشگاه الزهرا

* موسسه پژوهشي حكمت و فلسفه

* دانشگاه تربيت مدرس

* پژوهشگاه علوم انساني و مطالعات فرهنگي

* دانشگاه آزاد

* دانشگاه تهران

با انصراف دانشگاه‌هاي فوق، بيش از ۴۰ استاد دانشگاه از حضور در اين كنفرانس صهیونیستی انصراف دادند كه افتخاري براي جامعه دانشگاهيان ايران به شمار مي‌رود.

اما نكته مهم، ساير موسسات و استاداني هستند كه با وجود ادعاي ملي‌گرايي، همچنان مصرانه مشتاق شركت در اين همايش هستند.

جالب اين است كه سازمان ميراث فرهنگي نه به عنوان يك موسسه علمي، ‌بلكه به عنوان نهادي كاملاً دولتي از جمله مراكز فرستنده مهمان به اين كنفرانس است.

طبق خبرهاي اعلام شده از فردا پرواز اين افراد به مقصد استانبول شروع مي‌شود و اين در حالي است كه وزارت علوم هنوز در برابر افشاگري رسانه‌ها سكوت كرده است.

جمع استادان حاضر در اين كنفرانس ضد ايراني، زنگ خطري جدي براي اين وزارتخانه است كه اساس علمي جوانان ايراني را به دست عده‌اي خودفروخته سپرده است.

نکته آخر اینکه اخبار رسیده حکایت از آن دارد که برخی مسئولان در وزارت علوم نسبت نیز نسبت ماهیت این کنفرانس اطلاع کامل دارند ولی در کمال تعجب هیچ گونه اطلاع رسانی در این باره نشده است.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن