اخبار فرش ماشینیاسلاید شونساجی و مردم

اندونزی و هند برای سرمایه گذاری در نساجی یزد اعلام آمادگی کردند

دو شرکت هندی و اندونزیایی برای بهبود وضعیت و ارتقای سرمایه‌گذاری در صنعت نساجی یزد اعلام آمادگی کردند.

به گزارش مجله نساجی کهن به نقل از ایرنا، در نشستی که با حضور مدیران این دو شرکت، مسئولان اقتصادی و سرمایه‌گذاری و نمایندگان دستگاه‌های اجرایی در مرکز خدمات سرمایه‌گذاری استان برگزار شد وضعیت صنعت نساجی استان موردبحث و بررسی قرار گرفت.
بررسی زمینه‌های سرمایه‌گذاری در صنعت نساجی استان، مشکلات و چالش‌ها فراوری آن، لزوم بهسازی و نوسازی ماشین‌آلات، ارتقای کیفی و کمی تولیدات و توجه به جذب سرمایه‌گذاری از محورهای این نشست بود.
این شرکت‌ها درزمینهٔ فرایند تولید صنعت نساجی و ارتقای سطح ماشین‌آلات صنعتی نساجی دارای تجربیاتی در کشورهای مختلف دنیا هستند که مدیران آن در این نشست فعالیت‌های کاری خود را ارائه کردند.
بررسی نحوه سیاست‌گذاری مناسب برای رشد صنعت نساجی، رشد و افزایش سرمایه‌گذاری و تلاش برای ورود سرمایه‌گذاران خارجی در این صنعت از دیگر مباحث مطرح‌شده در این نشست بود.
همچنین توانمندی شرکت‌های خارجی یادشده، ظرفیت‌ها و زیرساخت‌های اقتصادی و سرمایه‌گذاری و منطقه ویژه اقتصادی و شهرک صنعتی استان و مشوق‌های مالیاتی و بیمه‌ای ارائه و معرفی شد.
نساجی یکی از صنایع محلی یزد است و بر پایه برخی آثار ازجمله کتیبه‌های مسجد جامع یزد، این شهر یکی از کانون‌های مهم نساجی کشور بود و پارچه‌های باارزشی در آن تولید می‌شد.
اما در دهه‌های اخیر، آن‌چنان‌که بایدوشاید به پارچه‌های دست‌بافت آن توجه نشد تا آنجا که امروز، ترمه سنتی از بین رفته است.
هم‌اینک ۱۶۰ واحد نساجی با ظرفیت ۱۰۰ میلیون مترمربع در استان فعال است که حدود ۲۳ هزار نفر در این واحدها مشغول کار هستند.

 

مطالب بیشتر در مورد فرش ماشینی و  … را در کانال اینستاگرام ما دنبال کنید :

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن