اخبار فرش ماشینی

افزايش واردات به ۲/۶۷ ميليارد دلار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

.واحد اطلاعات اكونوميست با تغيير پيش بيني قبلي خود، واردات ايران در سال جاري را معادل ۶۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار اعلام كرد

اكونوميست در گزارش ماه نوامبر خود ميزان واردات ايران در سال گذشته را ۵۶ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار برآورد و پيش بيني كرد كه اين شاخص در سال جاري به ۶۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد. بنا بر اعلام اكونوميست در سال آينده واردات ايران ۴۰۰ ميليون دلار كاهش داشته و به ۶۶ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار بالغ خواهد شد. به اعتقاد اكونوميست پس از سال آينده واردات ايران سال به سال افزايش خواهد داشت به طوري كه در سال ۸۹ واردات ۶۸ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلاري و در سال ۱۳۹۰ واردات ۷۱ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلاري براي كشور به ثبت خواهد رسيد كه با تدوام روند صعودي اين شاخص در سال ۱۳۹۱ معادل ۷۵ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار خواهد بود. سال ۱۳۹۲ سالي است كه رقم ۷۹ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار براي مجموع واردات ايران به ثبت خواهد رسيد كه نسبت به سال ۸۶ افزايش ۲۲ ميليارد و ۶۰۰ ميلون دلاري را نشان مي دهد. باتوجه به پيش بيني هاي انجام شده درخصوص صادرات و واردات ايران طي سال جاري و سال هاي آتي، متوجه مي شويم كه طي سال ۸۷ تراز تجاري ايران به ۳۲ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد. به اعتقاد اين واحد، كاهش ۲۱ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلاري تراز تجاري ايران در سال ۸۸ را به ۱۰ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار خواهد رساند كه دليل اصلي چنين كاهشي نزول صادرات از ۹۹ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار به ۷۷ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار اعلام شده است. در سال ۸۹ تراز تجاري ايران معادل ۱۵ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار خواهد بود كه با ۱۰ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار افزايش در سال ۱۳۹۰ به ۲۵ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد.

پيش بيني شده است كه طي سال ۱۳۹۱ تراز تجاري ۲۶ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلاري براي كشور به ثبت برسد. همچنين انتظار مي رود كه طي سال ۱۳۹۲ مازاد تجاري ايران با اندكي كاهش معادل ۲۴ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار باشد.

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن