اخبار فرش ماشینی

افزايش واردات به ۲/۶۷ ميليارد دلار

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

.واحد اطلاعات اكونوميست با تغيير پيش بيني قبلي خود، واردات ايران در سال جاري را معادل ۶۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار اعلام كرد

اكونوميست در گزارش ماه نوامبر خود ميزان واردات ايران در سال گذشته را ۵۶ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار برآورد و پيش بيني كرد كه اين شاخص در سال جاري به ۶۷ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد. بنا بر اعلام اكونوميست در سال آينده واردات ايران ۴۰۰ ميليون دلار كاهش داشته و به ۶۶ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار بالغ خواهد شد. به اعتقاد اكونوميست پس از سال آينده واردات ايران سال به سال افزايش خواهد داشت به طوري كه در سال ۸۹ واردات ۶۸ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلاري و در سال ۱۳۹۰ واردات ۷۱ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلاري براي كشور به ثبت خواهد رسيد كه با تدوام روند صعودي اين شاخص در سال ۱۳۹۱ معادل ۷۵ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار خواهد بود. سال ۱۳۹۲ سالي است كه رقم ۷۹ ميليارد و ۲۰۰ ميليون دلار براي مجموع واردات ايران به ثبت خواهد رسيد كه نسبت به سال ۸۶ افزايش ۲۲ ميليارد و ۶۰۰ ميلون دلاري را نشان مي دهد. باتوجه به پيش بيني هاي انجام شده درخصوص صادرات و واردات ايران طي سال جاري و سال هاي آتي، متوجه مي شويم كه طي سال ۸۷ تراز تجاري ايران به ۳۲ ميليارد و ۴۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد. به اعتقاد اين واحد، كاهش ۲۱ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلاري تراز تجاري ايران در سال ۸۸ را به ۱۰ ميليارد و ۵۰۰ ميليون دلار خواهد رساند كه دليل اصلي چنين كاهشي نزول صادرات از ۹۹ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار به ۷۷ ميليارد و ۳۰۰ ميليون دلار اعلام شده است. در سال ۸۹ تراز تجاري ايران معادل ۱۵ ميليارد و ۸۰۰ ميليون دلار خواهد بود كه با ۱۰ ميليارد و ۱۰۰ ميليون دلار افزايش در سال ۱۳۹۰ به ۲۵ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلار خواهد رسيد.

پيش بيني شده است كه طي سال ۱۳۹۱ تراز تجاري ۲۶ ميليارد و ۹۰۰ ميليون دلاري براي كشور به ثبت برسد. همچنين انتظار مي رود كه طي سال ۱۳۹۲ مازاد تجاري ايران با اندكي كاهش معادل ۲۴ ميليارد و ۶۰۰ ميليون دلار باشد.

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن