افت بي سابقه قيمت سكه و ارز در بازار

 

افت بي سابقه قيمت سكه و ارز در بازار

رويكرد مثبت مذاكرات گروه ۱+۵ سبب افت شديد قيمت سكه در معاملات آتي شد.

به گزارش همراهان نیوز به نقل از فارس، پس از افت و صف فروش در معاملات آتي سكه، ديروز معامله گران در همه قراردادها با ريزش بيش از ۵/۳ درصد رو به رو شدند كه بيشترين افت مربوط به سكه تير و مرداد ماه است كه حداكثر افت روزانه خود يعني ۵ درصد را در يك ساعت نخست ثبت كردند.

براساس اين گزارش: نتايج مثبت و اميدواركننده مذاكرات گروه ۱+۵، علاوه بر اينكه باعث شد بورس اوراق بهادار با رشد ۳۲۷ واحدي منفجر شود، به دليل بالا رفتن اعتماد اقتصادي، قيمت سكه و دلار نيز با افت روبه رو شد.

همچنين، همه اين مسائل در كنار هم موجب شد قيمت سكه ارديبهشت و خرداد ماه در قراردادهاي آتي به مرز ۷۰۰ هزار تومان برسد، براين اساس سكه هاي ارديبهشت، خرداد، تير و مرداد ماه با كاهش ۲۸، ۳۳، ۳۵ و ۳۸ هزار توماني نسبت به روز شنبه روبه رو شده است.

افت شديد قيمت ها

از سوي ديگر قيمت انواع سكه بهار آزادي در بازار آزاد نيز ديروز با افت شديد مواجه شد.
به گزارش خبرنگار ما، قيمت هر قطعه سكه بهار آزادي طرح جديد ديروز با ۳۶ هزار تومان كاهش نسبت به روز قبل به ۶۹۵ هزار تومان رسيد.

همچنين بهاي هر قطعه سكه طرح قديم با افت ۳۵ هزار تومان به ۷۰۲ هزار تومان تنزل كرد.
بر همين اساس قيمت هر نيم سكه نيز با ۲۲ هزار تومان كاهش نسبت به روز شنبه به ۳۴۸ هزار تومان، ربع سكه ۱۷۸ هزار تومان و سكه گرمي به ۹۷ هزار تومان رسيد.نرخ هر دلار آمريكا نيز ديروز با افت ۷۰ توماني نسبت به روز قبل به ۱۸۰۵ تومان، هر يورو معادل ۲۴۱۳ تومان و هر پوند انگليس هم به قيمت ۲۹۶۵ تومان به فروش رسيد.
هر گرم طلاي ۱۸ عيار هم معادل ۷۰ هزار و ۶۰۰ تومان تعيين قيمت شد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *