اخبار فرش ماشینی

استاندارد مواد رنگرزي و پيگمنت ها اجباري شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران اجراي استاندارد شماره ۷۷۲۹ تحت عنوان رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي را از تاريخ ۱۵/۱/۸۸ اجباري اعلام كرد .
روابط عمومي موسسه استاندارد اعلام كرد : در اجراي مصوبات يكصد و ششمين اجلاس شوراي عالي استاندارد مورخ ۲۵/۲/۸۵ و با توجه به مفاد تبصره ۱ ماده ۶قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب ۱۳۷۱ بدين وسيله اجراي اجباري استاندارد ملي ايران به شماره ۷۷۲۹ تحت عنوان ” نساجي_مواد رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي _ويژگي ها” را از تاريخ ۱۵/۱/۸۸ اجباري اعلام و مراتب را جهت اطلاع عموم و توجه به الزامات قانوني اگهي مي نمايد.‏

الزامات قانوني شامل:
الف-نشانه گذاري فراورده هايي كه استاندارد انها اجباري شده با علامت استاندارد الزامي است و عرضه و فروش فراورده هاي مزبور بدون علامت استاندارد ممنوع خواهد بود.
ب-علامت گذاري فراورده هاي مشمول مقررات استاندارد اجباري مستلزم دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد است.
پ-اعطاي پروانه كاربرد علامت استاندارد به واحدهاي توليدي منوط به تامين شرايط عمومي توليد و انطباق كيفيت فراورده با استاندارد مربوطه است.
ت-واردات كالاهاي مشمول استاندارد اجباري با كيفيتي پايين تر از استاندارد ملي
يا استاندارد مورد قبول منوط به تشخيص سازمان بوده و ورود اقلام تاييد نشده ممنوع ميباشد .
كليه اشخاص حقيقي و حقوقي ذيربط ميتوانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در مركز به سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه نمايند.    

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن