اخبار فرش ماشینی

استاندارد مواد رنگرزي و پيگمنت ها اجباري شد

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران اجراي استاندارد شماره ۷۷۲۹ تحت عنوان رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي را از تاريخ ۱۵/۱/۸۸ اجباري اعلام كرد .
روابط عمومي موسسه استاندارد اعلام كرد : در اجراي مصوبات يكصد و ششمين اجلاس شوراي عالي استاندارد مورخ ۲۵/۲/۸۵ و با توجه به مفاد تبصره ۱ ماده ۶قانون اصلاح قوانين و مقررات سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مصوب ۱۳۷۱ بدين وسيله اجراي اجباري استاندارد ملي ايران به شماره ۷۷۲۹ تحت عنوان ” نساجي_مواد رنگرزي و پيگمنت هاي مورد مصرف در صنعت نساجي _ويژگي ها” را از تاريخ ۱۵/۱/۸۸ اجباري اعلام و مراتب را جهت اطلاع عموم و توجه به الزامات قانوني اگهي مي نمايد.‏

الزامات قانوني شامل:
الف-نشانه گذاري فراورده هايي كه استاندارد انها اجباري شده با علامت استاندارد الزامي است و عرضه و فروش فراورده هاي مزبور بدون علامت استاندارد ممنوع خواهد بود.
ب-علامت گذاري فراورده هاي مشمول مقررات استاندارد اجباري مستلزم دريافت پروانه كاربرد علامت استاندارد است.
پ-اعطاي پروانه كاربرد علامت استاندارد به واحدهاي توليدي منوط به تامين شرايط عمومي توليد و انطباق كيفيت فراورده با استاندارد مربوطه است.
ت-واردات كالاهاي مشمول استاندارد اجباري با كيفيتي پايين تر از استاندارد ملي
يا استاندارد مورد قبول منوط به تشخيص سازمان بوده و ورود اقلام تاييد نشده ممنوع ميباشد .
كليه اشخاص حقيقي و حقوقي ذيربط ميتوانند جهت كسب اطلاعات بيشتر در مركز به سازمان استاندارد و تحقيقات صنعتي ايران مراجعه نمايند.    

hinza chemical تبلیغات

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

همچنین ببینید
بستن
دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن