اخبار نساجی

از مشاركت بخش خصوصی برای ایجاد شهرك های صنعتی استقبال می شود

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

 

سمنان – معاون عمران و محیط زیست سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران گفت: این سازمان از مشاركت و فعال شدن بخش خصوصی برای ایجاد شهرك های صنعتی در كشور استقبال می كند.

‘جعفر صادقی’ روز سه شنبه در حاشیه آیین كلنگ زنی طرح توسعه شهرك صنعتی ایوانكی گرمسار به خبرنگار ایرنا گفت: این سازمان در نظر دارد تا با واگذاری ایجاد شهرك های صنعتی به بخش خصوصی، به وظایف حاكمیتی و سیاستگذاری بپردازد.

hinza chemical تبلیغات

وی گفت: بخش خصوصی می تواند با دریافت مجوز از این سازمان، زیربناهای لازم را در شهرك های صنعتی ایجاد و همان وظایف شركت شهرك های صنعتی را در این شهرك ها انجام دهد.

وی واگذاری مالكیت و اداره امور شهرك های صنعتی به واحدهای صنعتی مستقر در شهرك ها در قالب قانون واگذاری مالكیت و اداره شهرك های صنعتی را از دیگر اهداف این سازمان بیان كرد و گفت: این طرح در قالب ایجاد شركت های خدماتی به صنعتگران واگذار می شود.

صادقی با اشاره به ابلاغ آیین نامه اجرایی این قانون گفت: این طرح از اولویت های سال ۹۱ این سازمان است و وظایف حاكمیتی و سیاستگذاری همچنان با سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی است.

وی گفت: در این زمینه ۳۰۰ شهرك صنعتی در كشور شناسایی شده است و آمادگی وجود دارد تا برای تحقق اصل ۴۴ قانون اساسی این شهرك ها به بخش خصوصی واگذار شود.

معاون سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران گفت: ایجاد پهنه های صنعتی برای استقرار واحدهای تولیدی صنعتی در كشور فراهم شده و سیاست این سازمان به جای توسعه كمی بر ارتقای كیفی این شهرك ها استوار است.

كلنگ اجرای طرح توسعه شهرك صنعتی ایوانكی روز سه شنبه در مراسمی با حضور معاون سازمان صنایع كوچك و شهرك های صنعتی ایران به زمین زده شد.

مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان سمنان به خبرنگار ایرنا گفت: طرح توسعه این شهرك در ۹۹ هكتار به اجرا در می آید و فاز اول آن ۵۰ هكتار آن اجرایی می شود.

‘مهدی ادب’ با بیان اینكه برای اجرای این طرح ۳۰ میلیارد ریال سرمایه گذاری می شود گفت: با اجرای این طرح وسعت شهرك صنعتی ایوانكی به ۲۸۵ هكتار افزایش می یابد.

وی یادآور شد: در شهرك صنعتی ایوانكی ۵۴۵ واحد تولیدی صنعتی ایجاد شده كه از این تعداد ۲۵۴ واحد با اشتغالزایی بیش از پنج هزار به بهره برداری رسیده است.

مدیرعامل شركت شهرك های صنعتی استان سمنان گفت: با بهره برداری از واحدهای در دست اجرا در این شهرك چهار هزار و ۵۰۰ فرصت شغلی دیگر نیز ایجاد می شود.

در این مراسم جمعی از مسوولان شهرستان گرمسار و صاحبان صنایع و مسوولان شهركهای صنعتی حضور داشتند.

در ایران ۶۶۴ شهرك و ناحیه صنعتی فعال است كه در آنها قریب ۲۷ هزار واحد تولیدی صنعتی با بیش از ۵۷۰ هزار شغل فعال است.

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن