اخبار فرش ماشینی

ارائه تسهيلات کم‌بهره به توليدکنندگان فرش دستباف در اردبيل

 

 

رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل گفت: تسهيلات کم‌بهره به توليدکنندگان فرش دستباف در استان اردبيل ارائه مي‌شود.
سيد حامد عاملي در حاشيه جلسه بررسي فرش دستباف اردبيل در جمع خبرنگاران در اردبيل اظهار داشت: استان اردبيل ظرفيت بسيار بالايي در توليد فرش دستباف دارد و براي رونق فرش دستباف تسهيلات کم‌بهره‌اي به توليدکنندگان اين کالا در استان ارائه مي‌شود.
وي با اشاره به اينکه توليد فرش دستباف بايد براساس نقشه‌ها و طرح‌هاي موردنياز بازارهاي جهاني انجام شود افزود: دراين زمينه راه‌اندازي خوشه صنعتي فرش دستباف مي‌‌تواند بسيار موثر واقع شود که اميدواريم هرچه زودتر شاهد برنامه‌ريزي منسجم در بخش رونق صادرات فرش دستباف باشيم.
رئيس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان اردبيل با بيان اينکه هم‌اکنون در حوزه فرش نابساماني زيادي به چشم مي‌خورد و رنج‌هاي بسياري از فرش دستباف احساس مي‌شود بيان کرد: توسعه صادرات فرش دستباف و ارائه طرح‌هاي نوين در اين زمينه نياز اساسي است.
عاملي تصريح کرد: بايد برنامه‌ريزي براي حضور سرمايه‌گذاران بخش خصوصي در حوزه رونق توليد فرش دستباف انجام شود تا بتوانيم فرش دستباف استان را به جايگاه اصلي خود رسانده و اقتصاد اين کالا در استان را به طور همه‌جانبه رونق بخشيم.
وي اظهار کرد:هم‌اکنون بازارهاي جهاني مشتري فرش‌هاي نوين و با طرح و ايده جديد هستند که بايد توليدکنندگان داخلي نيز متناسب با اين ايده‌ها اقدام به توليد فرش کنند تا بتوانند علاوه بر درآمدزايي خود اقتصاد استان را نيز پويا بخشند.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

برچسب ها

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن