اخبار انجمن نساجی اصفهان

◄سخن روز:
انتخابات رخ داد آینه تمام عیار هر مجموعه ای می باشد این رخ داد خودجوش هر سه سال یکبار در انجمن اتفاق می افتد. انتخابات این دوره انجمن با حضور باشکوه، بی نظیر و با حضور بیش از ۹۰ درصد اعضا و در حضور نماینده محترم وزارت کار، دبیرکل محترم خانه صنعت شهریورماه امسال در محل خانه صنعت اصفهان تشکیل و پس از گزارشات هیئت مدیره به مجمع، انتخابات انجام و سرانجام آقایان: دکتر عباس خزائی، مهندس حبیب الله شاه کرمی، مهندس احمد فرهی، مهندس مسعود رئیس زاده، مهندس عبدالحسین مقدم، مهندس مهدی قزوینی، مهندس محمود فضیلی نژاد، مهندس سید جوتد سجادی، دکتر مجتبی ملااحمدی، مهندس سید حسین قریشی و مهندس سید مرتضی قهاری به عنوان اعضای هیئت مدیره و آقایان: حیدرعلی جعفرزاده و مهندس اصغر لگا به عنوان بازرسان انجمن انتخاب شده اند.

◄ انتخاب صنعت نساجی به عنوان یکی از هفت صنعت استراتژیک کشور:
سند راهبردی صنعت، معدن و تجارت کشور برای افق ۱۴۰۴ از سوی متولیان منتشر شد. اولویت بندی رشته فعالیت ها و تعیین صنایع منتخب شامل (خودرو، فولاد، نساجی، پوشاک، سیمان، تایر و تیوب، لوازم خانگی و کاشی و سرامیک)

◄مزیت های صنعت نساجی طبق برنامه راهبردی وزارت صنعت، معدن و تجارت:
با وجود اینکه ۵ درصد سرمایه گذاری صنعتی کشور از صنایع  نساجی انجام شده این مقدار سرمایه گذاری نسبتا کم توانسته  تا ۱۲ درصد اشتغال صنعتی را به خود اختصاص دهد. بر اساس آخرین سرشماری نفوس و مسکن (مرکز آمار ایران سال ۱۳۹۰ ) میزان شاغلین در صنعت نساجی و پوشاک و چرم ۶۴۷ هزار نفر (۲۱ درصد) از کل صنعت می باشد. طبق آمارهای موجود متوسط هزینه مورد نیاز جهت ایجاد اشتغال برای یک نفر در صنعت نساجی حدود ۲۵ درصد متوسط هزینه ایجاد اشتغال یک نفر در کل صنعت کشور است. با توجه به اشتغالزایی بالای صنعتی، سهم صنعت نساجی از تولید ناخالص داخلی قابل توجه است. به طور کلی ارزش افزوده از صنایع بالادستی به طرف پایین دستی افزایش می یابد که در مورد صنایع نساجی هر چه به طرف حلقه های پایینی زنجیره حرکت می کنیم میزان ارزش افزوده افزایش می یابد که در مورد پوشاک آماده تا ۹۰ درصد می رسد که طبق گزارش تامسون رویترز مصرف سالانه  انواع محصولات صنایع نساجی و پوشاک و چرم کشور حدود ۲۰ میلیارد دلار تخمین زده می شود. به استناد آخرین آمار بانک مرکزی مصرف سالانه پوشاک خانواده شهری ۷/۱۲ میلیون ریال و مصرف کل بازار داخلی بیش از ۳۰۰ هزار میلیارد ریال در سال برآورد می شود.

پنبه بدون مشتري
◄ بمب هسته ای بیخ گوش ما و ما در مخفیگاه ها دنبال آن هستیم، سیل بیکاران و خواب آشفته مسئولین:
فروردین ۹۲ وزیر کار: درباره خطر سونامی بزرگ ده میلیونی به رئیس جمهور گزارش داده ایم. فروردین ۹۳؛ وزیر کشور: نرخ بیکاری کشور ۱۴ درصد می باشد و در صورت ادامه این وضعیت در سال ۱۴۰۰۰ جمعیت بیکاران به ۱۱ میلیون می رسد. اردیبهشت ۹۴، وزیر اقتصاد: تهدید بیکاری همچون بمب هسته ای در میان خانواده های تحصیل کرده می باشد. سونامی بزرگ با بمب هسته ای فرقی ندارد؛ آمار رسمی بیکاران را ۵/۲ میلیون نفر و آمار غیر رسمی ۵ میلیون نفر و در همین سال ۵/۴ میلیون نفر به آن ها اضافه می شود و عملا تعداد بیکاران به ۵/۹ نفر و طبق برخی هشدارها ۱۱ میلیون بیکار می رسد.

◄ نرخ بیکاری در ایران بالاتر از ۲۰ کشور جهان است:
وزارت کار اعلام کرد در فاصله سال های ۸۴ تا۹۴ نرخ بیکاری در کشور رتبه ۱۹ در میان کشورهای حوزه سند چشم انداز ۲۰ قرار دارد. ایران از نظر شاخص  نسبت اشتغال نیز در رتبه ۲۲ قرار دارد و بعد از فلسطین، عراق و اردن در پایین ترین  نسبت اشتغال را به خود اختصاص داده ایم. نرخ مشارکت اقتصادی ایران تنها از کشورهای فلسطین، اردن، عراق و سوریه بالاتر است و جایگاه ۲۱ را دارد. نرخ تورم ایران بعد از سوریه بالاترین نرخ  است.

◄ مدیر عامل جدید شرکت پلی اکریل معرفی شد:‌
طی حکمی از سوی مهندس محمود فضیلی  نژد رئیس هیئت مدیره  و سهامدار شرکت پلی اکریل، روز سه شنبه مورخ ۱۷/۶/۹۴ جناب سردار ترکان به عنوان مدیرعامل شرکت پلی اکریل معرفی شدند. لازم به توضیح است سردار ترکان از فرماندهان موفق هشت سال دفاع مقدس بودند که پس از جنگ که پس از جنگ نیز در چندین واحد صنعتی  فعالیت داشتند که انجمن انتخاب سردار ترکان را تبریک می گوید؛ سردار جایگزین مهندس رضایی شدند که برای ایشان  نیز آرزوی سلامتی خواهیم داشت.

◄ سخن بزرگان:  
آینده متعلق به دانندگان است نه دارندگان؛ بزدلان قبل از مرگشان چندین بار می میرند ولی شجاعان  تنها یکبار طمع مرگ را می چشند.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *