اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادي : کاهش ۱۰ درصدي صادرات دوبي به ايران ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اتاق بازرگاني و صنعت دوبي اعلام کرد: صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از ۸/۳ ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است.
به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران (‏econews.ir‏)، ميزان کل صادرات دوبي طي ماه گذشته به بيش از ۸/۱۶ ميليارد درهم رسيده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است .‏

ارزش صادرات دوبي در مدت مشابه سال قبل به ۷/۱۸ ميليارد درهم رسيده بود . کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس بزرگترين مقصد کالاهاي صادراتي دوبي به شمار مي روند . بيش از ۱/۸ ميليارد درهم از صادرات دوبي مربوط به کشورهاي عربي بوده است که اين رقم ۴۸ درصد کل صادرات دوبي را شامل مي شود . ارزش صادرات دوبي به کشورهاي عربي نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است .
ميزان صادرات دوبي به عربستان نيز با ۱۷ درصد افت روبرو شده است. بر اساس اين گزارش ميزان صادرات دوبي به بحرين با رشد ۱۳ درصدي و صادرات به منطقه آزاد امارات با رشد ۷ درصدي روبرو شده است .
ميزان صادرات دوبي به کويت و عمان نيز به ترتيب به ۸۸۲ و ۵۱۰ ميليون درهم رسيده است . ميزان صادرات دوبي به کشورهاي غير عربي نيز در اين مدت با ۷ درصد کاهش به ۴/۷ميليارد درهم رسيده است . اين رقم در مدت مشابه سال قبل به ۸ ميليارد درهم رسيده بود .

بر اين اساس صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از ۸/۳ ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است .‏ايران همچنان بزرگترين بازار صادراتي غير عربي دوبي به شمار مي رود .
صادرات دوبي به ايران در مدت مشابه سال قبل به بيش از ۳/۴ ميليارد درهم رسيده بود . ميزان صادرات دوبي به هند نيز از ۵۳۷ ميليون درهم به بيش از ۵۵۷ ميليون درهم افزايش داشته است .  بر اين اساس ميزان کل صادرات دوبي طي سه ماه نخست ۲۰۱۰ با ۶/۶ ميليارد درهم افزايش به ۸/۵۰ ميليارد درهم رسيده است. ‏

دانلود كاتالوگ فرش ماشينی شرکت فيضی امریکا

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

آیا میدانستید مجله نساجی کهن تنها مجله تخصصی فرش ماشینی و نساجی ایران است؟ نسخه پی دی اف آخرین مجلات از اینجا قابل دریافت است.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن