اخبار فرش ماشینی

اخبار اقتصادي : کاهش ۱۰ درصدي صادرات دوبي به ايران ‏

دانلود نسخه دیجیتال مجله کهن

اتاق بازرگاني و صنعت دوبي اعلام کرد: صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از ۸/۳ ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است.
به گزارش خبرگزاري اقتصادي ايران (‏econews.ir‏)، ميزان کل صادرات دوبي طي ماه گذشته به بيش از ۸/۱۶ ميليارد درهم رسيده که نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۰ درصد کاهش داشته است .‏

ارزش صادرات دوبي در مدت مشابه سال قبل به ۷/۱۸ ميليارد درهم رسيده بود . کشورهاي عضو شوراي همکاري خليج فارس بزرگترين مقصد کالاهاي صادراتي دوبي به شمار مي روند . بيش از ۱/۸ ميليارد درهم از صادرات دوبي مربوط به کشورهاي عربي بوده است که اين رقم ۴۸ درصد کل صادرات دوبي را شامل مي شود . ارزش صادرات دوبي به کشورهاي عربي نسبت به مدت مشابه سال قبل ۱۶ درصد کاهش داشته است .
ميزان صادرات دوبي به عربستان نيز با ۱۷ درصد افت روبرو شده است. بر اساس اين گزارش ميزان صادرات دوبي به بحرين با رشد ۱۳ درصدي و صادرات به منطقه آزاد امارات با رشد ۷ درصدي روبرو شده است .
ميزان صادرات دوبي به کويت و عمان نيز به ترتيب به ۸۸۲ و ۵۱۰ ميليون درهم رسيده است . ميزان صادرات دوبي به کشورهاي غير عربي نيز در اين مدت با ۷ درصد کاهش به ۴/۷ميليارد درهم رسيده است . اين رقم در مدت مشابه سال قبل به ۸ ميليارد درهم رسيده بود .

بر اين اساس صادرات دوبي به ايران طي ماه آرويل به بيش از ۸/۳ ميليارد درهم رسيده است که نسبت به مدت مشابه پارسال ۱۰ درصد افت داشته است .‏ايران همچنان بزرگترين بازار صادراتي غير عربي دوبي به شمار مي رود .
صادرات دوبي به ايران در مدت مشابه سال قبل به بيش از ۳/۴ ميليارد درهم رسيده بود . ميزان صادرات دوبي به هند نيز از ۵۳۷ ميليون درهم به بيش از ۵۵۷ ميليون درهم افزايش داشته است .  بر اين اساس ميزان کل صادرات دوبي طي سه ماه نخست ۲۰۱۰ با ۶/۶ ميليارد درهم افزايش به ۸/۵۰ ميليارد درهم رسيده است. ‏

hinza chemical تبلیغات

دانلود رایگان کاتالوگ جدید فرش رویال هالی ترکیه

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن