اخبار فرش ماشینی

احداث بزرگ‌ترين واحد رنگرزي كشور در منطقه آزاد ارس

احداث بزرگ‌ترين واحد رنگرزي كشور در منطقه آزاد ارس

معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري منطقه آزاد ارس خبر داد:
احداث بزرگ‌ترين واحد رنگرزي كشور در منطقه آزاد ارس

خبرگزاري فارس: معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري منطقه آزاد ارس گفت: عمليات اجرايي بزرگ‌ترين واحد رنگرزي كشور با سرمايه‌گذاري بخش خصوصي و با اعتبار ۲۰ ميليارد ريال در كارخانه نساجي در منطقه آزاد ارس آغاز شد.

به گزارش خبرگزاري فارس از تبريز به نقل از روابط عمومي و امور بين‌الملل سازمان منطقه آزاد ارس، ايرج حاتمي اظهار داشت: با احداث واحد رنگرزي و تصفيه‌خانه آب و فاضلاب كه در كنار كارخانه نساجي سرمايه‌گذاران ترك در منطقه آزاد ارس ايجاد مي‌شود اين كارخانه به بزرگ‌ترين واحد رنگرزي كشور مبدل خواهد شد.
وي گفت: واحد رنگرزي اين كارخانه قادر خواهد بود در روز ۱۰۰ تن نخ و الياف را رنگرزي كرده و تصفيه‌خانه تعبيه شده مي‌تواند در روز ۲۵۰۰ تن خروجي فاضلاب را تصفيه كرده و با شرايط و استانداردهاي جهاني دوباره وارد چرخه مصرف كند.
حاتمي افزود: كارخانه نساجي منطقه آزاد ارس با سرمايه‌گذاري صنعت‌گران ترك در فاز يك صنعتي منطقه آزاد ارس احداث شده و روزانه بيش از هشت تن نخ توليد مي‌كند.
وي اظهار داشت: اين كارخانه كه فاز اول آن اواخر سال گذشته به بهره‌برداري رسيد، در ۱۰ فاز طراحي شده‌ و در حال حاضر يك فاز آن با ۱۸۰ نفر كارگر درحال توليد بوده و فاز دوم آن در حال انجام آزمايش‌هاي اوليه است و بقيه فازها به زودي آغاز به كار خواهد كرد.
معاون اقتصادي و سرمايه‌گذاري سازمان منطقه آزاد ارس با اعلام اينكه با اتمام و راه‌اندازي هر ۱۰ فاز اين كارخانه سالانه بيش از يك ميليارد دلار براي كشور ارزآوري مي‌شود، تصريح كرد: با احداث تمام فازهاي اين كارخانه براي ۲۷ هزار نفر شغل ايجاد مي‌شود.

حاتمي گفت: اين كارخانه از نظر سازگاري زيست محيطي سبز بوده و تمام آلايندگي‌ها را تصفيه و خنثي‌سازي كرده و بدون هيچ گونه ضرري به محيط زيست در رده استانداردهاي اروپايي در حال فعاليت است.
وي افزود: با توجه به اينكه صنعت ريسندگي در كشور با ركود قابل توجهي مواجه است منطقه آزاد ارس با جذب سرمايه‌گذاران اين عرصه گام بلندي در احياي آن برداشته است.
حاتمي گفت: محصولات اين كارخانه به عنوان مرغوب‌ترين نخ‌هاي كشور محسوب شده و در سراسر ايران و كشور تركيه مورد استفاده قرار مي‌گيرد.
وي گفت: از امروز عمليات اجرايي واحد رنگرزي به همراه احداث تصفيه‌خانه آب و فاضلاب كارخانه نساجي آغاز شده و تا يك ماه آينده آماده بهره‌برداري خواهد بود.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

ایفرش

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن