اخبار نساجی

آناليز بازار حمل و نقل دریایی هفته منتهي به (۲۱/۱۱/۱۳۹۰)


هفته منتهي به ۱۰ فوريه ۲۰۱۲ (۲۱ /۱۱/۱۳۹۰)


الف: فله‌بر Dry Bulk
هندي ماكس (Handymax):

عرضه محمولات ذغال سنگ در بنادر كشورهاي اندونزي و كانادا منجر به بهبود سطح اعتماد بازار و رونق معاملات حمل گرديد. در حوزه آتلانتيك جنوبي نيز سطح فعاليت‌ها افزايش پيدا نمود و اين مهم در كنار عرضه محمولات فراوان در منطقه شمال آتلانتيك، منجر به بهبود هر چه بيشتر نرخ‌هاي مربوطه گرديد.به تبع اين تحولات متوسط درآمد روزانه (‌اجاره سفري Trip-Charter) براي يك فروند كشتي سوپراماكس نو با ۸/۸% افزايش به ۶۹۳۸ دلار رسيد. اين نرخ در مسير آسيا به اروپا ۱،۷۵۰دلار و در مسير برعكس ۱۲،۵۰۰دلار بوده است.

پاناماكس (Panamax):

در اغلب مسيرهاي اصلي مربوط به كشتي‌هاي پاناماكس، نرخ‌هاي حمل افزايش پيدا نمودند. در حوزه پاسيفيك تزريق محمولات جديد و ترك كشتي‌ها با حالت خالي (Ballast) از منطقه منجر به بهبود نرخ‌ها گرديد بطوريكه متوسط درآمد روزانه براي مسير رفت در اين منطقه با افزايشي معادل ۴/۲۱% مواجه گرديد و به ۱۷،۰۰۰ بر روز رسيد.به تبع اين تحولات، درآمد متوسط روزانه (اجاره سفري Trip-Charter ) براي يك فروند كشتي پاناماكس نو با ۴/۵۶% افزايش به ۷،۶۲۵ دلار رسيد. اين نرخ در مسير آسيا به اروپا به منفي ۱،۰۰۰ دلار و مسير برعكس ۱۷،۰۰۰ دلار بوده است.

كيپ سايز(Capesize) :

فعاليت‌هاي مربوط به بخش كيپ‌سايز در هفته گذشته، اندكي افزايش پيدا نمود و تعدادي قرارداد اجاره در هر دو حوزه نهايي گرديد. اين در حالي بود كه متوسط نرخ‌هاي حمل نسبت به هفته گذشته از تغييري برخوردار نگرديد هر چند كه سطح اعتماد بازار در طول هفته گذشته كمي بهبود يافت.به تبع اين تحولات، درآمد متوسط روزانه كشتي‌هاي كيپ‌سايز بدون تغيير در سطح ۴،۵۰۰ دلار باقي ماند.

 


Dry bulk Index

ب: كانتينر (Container)‌ :
گزارش شده است كه كنسرسيوم G6 كه در برگيرنده تعدادي از شركت‌هاي عضو كنسرسيوم Grand Alliance و New world Alliance مي‌باشند، در نظر دارد كه نسبت به راه‌اندازي خط مشترك آسيا- اروپا،‌ اقدام نمايد.اين خط مشترك قرار است از هفته اول ماه مارس ۲۰۱۲، راه اندازي گردد. اين خط جديد شامل شش سرويس در هفته خواهد بود كه حسب شرايط بازار، قابل افزايش به هفت سرويس در هفته مي‌باشد. براساس آمار منتشره، در طول سال ۲۰۱۱، تجارت بين آسيا- اروپا از ۳/۳% رشد نسبت به سال ۲۰۱۰ برخوردار شده است و به مجموع ۹/۱۳ ميليون Teu رسيده است. اين در حالي بوده است كه در سه ماه چهارم، ميزان تجارت در اين مسير از ۴/۰% كاهش برخوردار شده است.درهفته منتهي به ۱۰ فوريه ۲۰۱۲، درآمد متوسط كشتي‌هاي۱،۰۰۰، ۲،۰۰۰ و۳،۵۰۰Teu به ترتيب ۵،۰۰۰ ، ۶،۲۵۰ و ۶،۲۵۰ دلار بوده كه از تغييري برخوردار نمي‌باشد.

 


Container Index

ج: تانكر Suezmax :
نرخ‌هاي مربوط به كشتي‌هاي سوئز ماكس در مسير سواحل غرب آفريقا به آمريكا به سطح ۵/۷۷WS رسيد اين در حالي بود كه در هفته قبل، اين ميزان ۷۵WS بوده است. با لحاظ سطوح نرخ‌ها در ديگر مسيرهاي حمل، شرايط به نحوي بود كه متوسط درآمد كشتي‌هاي سوئز ماكس، در نهايت از ۱% كاهش نسبت به هفته قبل، برخوردار گرديد. در انتهاي هفته گذشته، درآمد متوسط روزانه كشتي‌هاي Suezmax با ۱% كاهش به سطح ۲۰،۳۶۳دلار رسيد.

کانال تلگرام مجله نساجی کهن

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن