اقتصاد و مدیریت

آرامش بازار سکه در یک هفته آینده

 

آرامش بازار سکه در یک هفته آینده

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر با پیش بینی اینکه قیمت سکه ها در بازار طی یک هفته آینده تغییر چندانی نخواهد کرد، گفت: قیمت سکه طرح جدید امروز ۷۷۵ هزار تومان و نیم سکه ۳۸۷ هزار تومان است.

محمد کشتی آرای در گفتگو با مهر قیمت هر اونس طلا را امروز در بازارهای جهانی ۱۶۶۹ دلار اعلام کرد و گفت: نرخ هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم امروز در بازار ۷۸۲ هزار تومان، طرح جدید ۷۷۵ هزار تومان و نیم سکه ۳۸۷ هزار تومان است.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر قیمت هر قطعه سکه ربع بهار آزادی را امروز ۲۰۶ هزار تومان و سکه گرمی را ۱۰۷ هزار تومان ذکر کرد و افزود: همچنین قیمت هر گرم طلای زرد ۱۸ عیار در بازار امروز ۷۸ هزار تومان است.

به گفته وی طی حدود دو هفته گذشته یعنی از روزهای پایانی سال ۹۰ تاکنون قیمت طلا در بازارهای جهانی تغییر چندانی نداشته است و دامنه نوسانات آن حدود ۱۰ دلار بوده است و همین امر باعث شده که در طول تعطیلات نوروزی قیمت طلا و سکه در بازار داخلی نوسان خاصی نداشته باشد.

کشتی آرای با بیان اینکه نوسانات قیمت سکه در این مدت در حد ۲ تا ۳ هزار تومان بوده است، عنوان کرد: در حال حاضر با فعال شدن بازار سکه و طلا، گزارشی مبنی بر افزایش تقاضا برای خرید نبوده است که در پی آن شاهد افزایش قیمت ها باشیم.

وی اظهارداشت: هر ساله معمولا در اوایل فصل بهار تغییرات در قیمت نفت در بازارهای جهانی ایجاد می شود اما امسال تغییرات زیادی را شاهد نبودیم که تاثیر زیادی بر قیمت طلا بگذارد.

رئیس اتحادیه کشوری طلا و جواهر عنوان کرد: پیش بینی می شود با توجه به اینکه قیمت سکه طی حدود ۲۰ روز گذشته نوسان زیادی را نداشته است، طی یک هفته آینده هم وضعیت قیمت ها در همین حد باقی بماند و تغییر زیادی را نداشته باشد.

وی در مورد تاثیر ورود سکه های پیش فروش شده بانک مرکزی از اواخر ماه جاری به بازار گفت: باید منتظر واگذاری و عرضه این سکه ها باشیم تا بتوانیم تاثیر آن را بررسی نمائیم، این سکه ها بلافاصله وارد بازار نمی شود و هر زمان که وارد شد با توجه به قیمت جهانی باید تاثیر آن را در نظر گرفت.

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا
بستن
بستن