آیا صنعت پوشاک به دنبال مقصر می گردد؟

 

بزرگان صنعت موفقیت جهان همگی بر یک اصل تاکید دارند و آن اینکه اگر انسان بخواهد به موفقیت و کامیابی برسد باید همواره عملکرد خود را بررسی و نقد کند و خود را ۱۰۰ درصد مسئول زندگی خود بداند. در واقع هر کسی در هر جایپاهی که قرار دارد خود باید تمام مسئولیت آن را بپذیزد.

مهمترین نتیجه این نظریه فوق العاده این است که سعی نکنید برای توجیه کمبودها و کم کاری های خود دنبال مقصر بگردید و یا به عبارتی با مسئول دانستن زمین و زمان عدم کفایت خود را توجیه کنید.

حال اگر این قانون را از زندگی شخصی هر فرد به تولید و صنعت بسط دهیم متوجه میشویم که در بسیاری از موارد از رجال سیاسی و دولتی گرفته تا اقتصاد دانان و تولید کنندگان به جای نقد اشکالات و ضعف های خود بیشتر راه ساده تر را انتخاب می کنند و انگشت اتهام را به سمت دیگرانی می گیرند که به نظر آنها مقصر اصلی ماجرا هستند و این راهی است برای سرپوش گذاشتن بر عدم عملکرد درست خود آنها.

قاچاق مبحثی است که بدون شک یک عامل مهم در تخریب اقتصاد و صنایع کشور به شمار می رود اما اینکه آیا همه مشکلات صنعت پوشاک ایران از دل قاچاق برآمده یا خیر مساله ای است که نیاز به بررسی دقیق، بی طرفانه و به دور از تعصب دارد. باید قبول کرد که دلیل شکل گیری برندهای جدید و بسیار موفق پوشاک داخلی در سال های اخیر دقیقا همین مطلب است که توانسته اند با تمرکز بر روی توانایی های داخلی و مدیریت دقیق و طراحی و توجه به مد روز در مقابل قاچاق و هزاران عامل موجود دیگر ایستاده و به خوبی فعالیت کنند.

از شما خواننده عزیز تقاضا داریم نظرات خود را در این مورد این مطلب در بخش زیر برای ما ارسال کنید

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *