گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

گزارش نخستین نشست انجمن ماشین سازان نساجی فرانسه در تهران

 

به همت انجمن ماشين سازان نساجي فرانسه برگزار شد

شنبه آفتابي فرانسوي ها در تهران

اين روزها به مدد مذاکرات هسته اي و  رايزني ها و توافق نيم بند هيات ايراني با نمايندگان 1+5 و افزايش اميد و انگيزه عمومي براي بهبود روابط سياسي و به سبب آن لغو تحريم هاي بين المللي عليه ايران امکان توسعه تجارت براي بازرگانان و صادرکنندگان اروپايي و آمريکايي فراهم شده است. از اين رو پس از انتشار بيانيه لوزان در فروردين ماه سال جاري به عنوان پيش نويس توافقنامه نهايي؛ تيم هاي تجاري از کشورهاي مختلف اروپايي راهي ايران شده اند تا بتوانند از بازار تشنه ايران سهمي ببرند و گوي پيروزي را از ديگري رقبا بربايند.

صنعت نساجي نيز به تبع ديگر بخش هاي مولد و مادر اقتصاد از تحريم ها در امان نماند و اين روزها سخت چشم انتظار لغو تحريم ها و بازگشت به دوران طلايي خود است. در اين ميان شرکت هاي توليدکننده ماشين آلات صنعتي در حوزه نساجي يکي پس از ديگري راهي ايران شده اند تا بلافاصله پس از تحريم ها محصولات خود را روانه ايران  کنند. از طرف ديگر توليدکنندگان ايراني نيز در پي آن هستند که با نوسازي ماشين آلات و افزايش ظرفيت توليدي خود بتوانند بيش از گذشته به بازار پر توان اروپا وارد شوند و از طريق صادرات گسترده ضررهاي ناشي از تحريم ها در سال هاي اخير را جبران کنند. اوايل ارديبهشت ماه، انجمن ماشين سازان نساجي آلمان براي فروش محصولات خود راهي ايران شدند و اين بار نوبت به انجمن ماشين سازان نساجي فرانسه رسيد تا در نيمه خرداد ماه راهي شهرهاي مختلف ايران شوند و ماشين آلات و تجهيزات خود را به صنعت نساجي ايران معرفي کنند تا در روزهاي پس از توافق از ميدان تجارت به در نشوند.

انجمن ماشین سازان نساجی فرانسه در تهران

شانزدهم خرداد؛ نخستين نشست انجمن ماشين سازان نساجي فرانسه در هتل هماي تهران برگزار شد. در ابتداي اين مراسم کريستيان گينه؛ قائم مقام بين المللي UCMTF ضمن خوش آمدگويي به مهمانان و حاضران در نشست به معرفي صنعت ماشين سازي فرانسه، دستاوردها و اهداف آن پرداخت. در ادامه مراسم محمد رئيس زاده؛ دبيرکل انجمن صنايع نساجي ايران ضمن اشاره به روزهاي سخت و به تعبير او باراني تحريم ها براي صنعت نساجي ايران، بر ضرورت برقراري رابطه اقتصادي ايران و فرانسه و گشايش مجدد باب تجارت و همکاري با اين کشور تاکيد کرد. وي در ادامه با اشاره به لغو تحريم ها و تاثير مثبت آن بر صنعت نساجي؛ به لزوم توسعه روابط تجاري بين اين دو کشور پرداخت.

پس از آن هر يک از شرکت هاي فرانسوي حاضر براي معرفي محصولات خود از اين تريبون استفاده کردند. نخستين معرفي توسط يکي از اعضاي  شرکت لاروش (Laroche) انجام گرفت. اين مجموعه در سال 1936 در شهر ليون فرانسه فعاليت خود را آغاز کرده و تا امروز فعال است. گردش مالي اين شرکت سالانه نزديک به 20ميليون  يوروست  و نود درصد از محصولات آن به کشورهاي ديگر صادر مي شود. عمده ترين توليد اين شرکت، توليد ماشين آلات و راه اندازي خط بازيافت الياف است. که اين خط توليد شامل خط بازيافت ضايعات نرم و خط بازيافت ضايعات سخت مي شود. نماينده اين شرکت در ادامه به توليد نخ چرخانه اي (OE) از ضايعات نساجي و خط توليد (Airly) پرداخت. در پايان نيز فيلمي از مراحل توليد در اين خط نمايش داده شد.

انجمن ماشین سازان نساجی فرانسه در تهران

دومين ارائه مربوط به شرکت (N.SCHLUMBERGER(nsc به معرفي محصولات خود پرداخت که شامل کاردينگ، شانه، توبه تاپس،  خط مقدمات ريسندگي، نيمه فاستوني و کتان و ... مي شود. در ادامه اطلاعاتي در باره سهم اين شرکت در توليد الياف بلند ارائه کرد که حدود 6/3 ميليون تن است. به علاوه امکان توليد الياف 6/1 الياف آکريليک را دارد که بخش عمده اي از آن در توليد کفپوش ها به کار مي رود.

در ادامه اطلاعاتي در خصوص پراکندگي فروش محصولات خود بر اساس مناطق جغرافيايي در ايران ارائه کرد. وي همچنين به تغييرات اعمال شده بر محصولات خود بر اساس نياز و خواست مشتريان اشاره داشت. از اقدامات موثر اين مجموعه توليد نخ هاي ظريف و متناسب با نياز بازار است.

در ادامه مراسم، شرکت (SUPERBA) به معرفي محصولات خود پرداخت؛ اين شرکت از توليد کنندگان به نام تکنولوژي هيت ست در جهان است. مجموعه سوپربا دربرگيرنده سه شرکت تابعه نيز مي شود که به ترتيب در آمريکا، چين و دوبي قرار دارند. نماينده اين شرکت در خاورميانه (Superba Middle east) است که در اين نشست وظيفه معرفي محصولات را بر عهده داشت.  مهم ترين دستاوردهاي اين شرکت در زمينه هيت ست شامل سه تکنولوژي زير مي شود:

1. LV3 که مخصوص نخ هاي آکريليک است و در حال حاضر 22 خط توليد آن در واحدهاي توليدي فرش ماشيني در ايران فعال است و اغلب براي توليد نخ فرش هاي 1000شانه به کار مي رود. از ديگر مزاياي اين خط توليد کاهش مصرف انرژي و سازگاري آن با محيط زيست است.

2. TPV3 دومين تکنولوژي ست که در اين مراسم معرفي شد؛ مهم ترين مشخصه آن وجود تونل بخار است. در تهيه و توليد نخ هاي B.C.F  به کار مي رود.

3. MF4 آخرين تکنولوژي بود که توسط اين شرکت معرفي شد که براي فريز کردن نخ به کار مي رود.  

انجمن ماشین سازان نساجی فرانسه در تهران

 

 چهارمين ارائه مربوط به شرکت STAUBLI بود که توسط يکي از نمايندگان اين شرکت صورت گرفت، در ابتدا به توضيح تاريخچه و فعاليت هاي اين شرکت  و مهم ترين فعاليت هاي آن پرداخت که شامل نساجي، اتصالات صنعتي و روباتيک مي شود. مهم ترين محصولات اين مجموعه در حوزه نساجي ماشين آلات نيمه الکترونيک است که راه جديدي را در کاهش مصرف انرژي در اين صنعت گشوده است. اشتابلي تنها کمپاني توليدکننده  نخ زه است که اين محصول را تضمين مي کند. نماينده اين شرکت در ادامه افزود ؛اين کمپاني با خريد کمپاني شونهر آلمان در سال آينده ماشين الات شونهر با نام اشتابلي وارد بازارهاي جهاني خواهد شد.

ارائه و معرفي بعدي، مربوط به شرکت AESA بود  که نماينده آن ضمن ارائه  اطلاعاتي درباره سابقه 80 ساله اين مجموعه و ميزان چرخش مالي 15ميليون يورويي آن در سال ميلادي گذشته؛ اطلاعاتي درباره توليدات خود که شامل منسوجات بي بافت و بهداشتي مي شود بيان کرد و در ادامه افزود، اين شرکت تا به امروز توانسته در کشورهايي چون ايران، سنگاپور، فرانسه، هند و چين نمايندگي داشته باشد و  دستاوردهاي مثبتي از حضور در اين بازار کسب کند. علاوه بر اين؛ شرکت Convetial Textile از به عنوان مهم ترين شريک تجاري خود معرفي کرد.

انجمن ماشین سازان نساجی فرانسه در تهران

آخرين ارائه از سوي شرکت ROLIN انجام شد. اين مجموعه يکي از برگترين توليدکننده تسمه ها و روکش هاي پلاستيکي براي ماشين آلات بافت منسوجاتي چون تريکوست. در ادامه نماينده اين شرکت به معرفي RAOLIN SD به عنوان جديدترين محصول خود پرداخت که براي توليد پارچه هاي سنگين مانند جين به کار مي رود.

در پايان مراسم نيز برنامه  صرف غذا و پرسش و پاسخ ميان ميهمانان و نمايندگان شرکت هاي فرانسوي برقرار شد.   

منبع : شماره 30 مجله کهن

تلفن اشتراک : 77245780-021

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 587

بازدید دیروز 1334

بازدید ماه 24481

بازدید کل 519369

اکنون 163 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت