گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

دموتکس ترکيه، گردهمايي بين المللي در مرکز فرش جهان

 

دموتکس ترکيه امسال در تاريخ 25 لغايت 28 مي در شهر قازيان تپ ترکيه مرکز فرش ماشيني جهان برگزار شد و فعالان اصلي اين صنعت را در محلي حرفه اي گردهم آورد. اين نمايشگاه که توسط شرکت نمايشگاهي هانوفر آلمان – شعبه ترکيه برگزار مي شود از سوي نهادها و اتحاديه هاي مختلف در ترکيه نظير اتاق بازرگاني و تجارت شهر قازيان تپ، اتحاديه صادرکنندگان فرش جنوب ترکيه و اتحاديه توليدکنندگان فرش قازيان تپ حمايت و پشتيباني مي شود. در نمايشگاه امسال 198 شرکت غرفه گذار در فضايي به وسعت 22 هزار مترمربع برگزار شد. در اين نمايشگاه حدود 150 شرکت از ترکيه حضور داشتند و بقيه شرکت هاي غرفه گذار از کشورهاي بنگلادش، بلژيک، چين، فرانسه، آلمان، هندوستان، ايران، اردن، عربستان صعودي، سريلانکا و ازبکستان حضور داشتند. از کشور ايران مجله نساجي کهن، شرکت فرش فرهي، فرش قيطران و فرش مشهد هالي حضور داشتند.
    
آقاي "الکساندر کوهل" مدير شرکت نمايشگاهي هانوفر – ترکيه در مورد نمايشگاه امسال گفت: "امسال هم برگزاري پرقدرت نمايشگاه دموتکس ترکيه نشان دهنده پتانسيل هاي بالاي صنعت فرش ماشيني و کفپوش ها در کشورهاي منطقه به ويژه ترکيه بود. همچنين امسال افزايش تعداد شرکت کنندگان بين المللي نشاندهنده افزايش اهميت اين نمايشگاه در منطقه اوراسيا است. امسال 8734 نفر از نمايشگاه بازديد کردند که اغلب آن ها از کشورهاي هدف ما در خاورميانه من جمله کشور ايران بودند."

در نمايشگاه امسال هزاران طرح و نقش و محصولات جديد در صنعت فرش ماشيني و کفپوش توسط شرکت هاي مطرح و پيشرو منطقه و به ويژه کشور ترکيه به نمايش گذاشته شد.

از جمله مهمترين محصولاتي که در اين نمايشگاه به نمايش گذاشته شد فرش هاي خود تميزشونده  توسعه يافته با تکنولوژي نانو بود که چشمان تمام بازديدکنندگان را به خود خيره نمود به طوري که تکنولوژي هاي مورد استفاده در توليد ماشين هاي لوکس و کالاهاي ميليون دلاري اکنون خود را با صنعت فرش ماشيني تطبيق داده است.

آقاي "دکتر مرپچ ببيت اوغلو" مديرعامل شرکت فرش اطلس Atlas Hali در مورد فرش هاي خود تميزشونده با تکنولوژي نانو اين شرکت گفت: "شرکت اطلس هالي در نمايشگاه امسال با ارائه فرش هاي خود تميزشونده توسعه يافته با تکنولوژي نانو قصد دارد انقلابي را در نسل جديد فرش هاي توليدي خود ايجاد کند. اين فرش ها با استفاده از تکنولوژي نانو قادر خواهند بود به طور مداوم خود را تميز کنند و از انرژي که از نور خورشيد و يا فضاي خانه دريافت مي کنند باکتري ها و لکه هاي خود را تميز کنند

در اين نمايشگاه مجله نساجي کهن به عنوان تنها مجله بين المللي تخصصي صنعت فرش ماشيني و کفپوش ايران حضور فعالي داشت. و آخرين ويژه نامه خود را در اين نمايشگاه توزيع نمود. مجله نساجي کهن به عنوان همکار مطبوعاتي رسمي اين نمايشگاه مورد تقدير قرار گرفت.

در نمايشگاه دموتکس ترکيه 2015 علاوه بر طرح ها و نقش هاي گوناگون فرش هايي با مواد اوليه مختلف نيز به نمايش عموم گذاشته شد و فرش هاي پشمي، پلي استر، ابريشم، فرش هاي توليدي از الياف بامبو و ... توجه همگان را به خود جلب نمود.

همچنين فرش هاي توليدي شرکت هاي غرفه گذار از نظر تکنولوژي هاي به کار رفته نيز داراي تنوع زيادي بود به طوري که آخرين تکنولوژي هاي توليد فرش هاي تافتينگ، روبات هاي فرش باف، ماشين آلات بافندگي با تراکم بالا و ... به نمايش گذاشته شد.

آقاي "پاتريک ديت" مدير فروش منطقه اي شرکت فرانسوي سوپربا (Superba) فرانسه که به عنوان شرکتي پيشرو در مورد تکنولوژي هاي نخ فرش به شمار مي رود در مورد اين نمايشگاه گفت: "نمايشگاه دموتکس ترکيه نمايشگاهي بسيار موفق و خوب است و قازيان تپ به عنوان محل برگزاري آن يک انتخاب هوشمندانه است چرا که اينجا قلب توليد فرش ماشيني دنياست و تعداد بسيار زيادي از مشتريان ما در اين جا حضور دارند. ما در اين نمايشگاه به تمام اهداف خود رسيديم."

شرکت هاي ايراني فرش قيطران و فرش فرهي نيز با ارائه محصولاتي زيبا و با کيفيت بسيار بالا تحسين همگان را برانگيختند و تعداد بسيار زيادي از تجار، بازرگانان و فعالان صنعت فرش ماشيني در منطقه از غرفه اين دو شرکت برتر ايراني در بخش فرش ماشيني ديدن کردند. آقاي علي حيتا مدير شرکت آکادمي طراحي قازيان تپ و مدير منطقه اي شرکت ندگرافيک هلند به خبرنگار ويژه مجله کهن در نمايشگاه در مورد حضور شرکت هاي ايراني گفت:  "حضور ايراني ها در نمايشگاه واقعا تحسين برانگيز بوده است و جسارت آنها براي معرفي محصولات خود در قلب توليد فرش جهان واقعا ستودني است و نشان از اين دارد که محصولات توليدي فرش ماشيني ايران در استانداردهاي جهاني و حتي بالاتر از آن است. در سال هاي اخير صادرات فرش هاي ايراني رشد قابل توجهي داشته است. چراکه ايراني ها توانسته اند خود را به خوبي در بازارهاي جهاني معرفي کنند. طرح ها و نقشه هاي شرکت هاي ايراني هم براي من جالب بود."

در پايان اميدواريم شرکت هاي خوب توليدکننده فرش ماشيني در ايران که قابليت توليد کالاهاي صادراتي دارند با حضور هرچه بيشتر در رويدادهاي بين المللي بيش از پيش صادرات فرش ماشيني کشور را رونق دهند.

نگارش : بهنام قاسمی

منبع : شماره 30 مجله کهن

تلفن اشتراک : 77245780-021

مطالب مرتبط

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 422

بازدید دیروز 1334

بازدید ماه 24316

بازدید کل 519204

اکنون 134 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت