فرش هاي مورد مصرف در حمام

فرش در حمام . اين جمله ايست که تقريبا باور کردنش در ابتدا کمي مشکل است .به ديد عامه مردم آب و رطوبت دشمن فرش است چه برسد به اينکه يک فرش در حمام مورد استفاده قرار بگيرد .
اما اين نکته مهمي است که بدانيم حتي در محيط حمام هم ميتوان  فرش داشت. در دنياي کفپوش ها اين نوع کفپوش به فرش هاي حمام يا ‏Bathroom carpet ‎‏  معروف است . اما چه طور و چه فرشي را ميتوان در حمام نصب کرد. در اينجا نکاتي را از ديدگاه حرفه اي هاي اين بخش ملاحظه ميکنيد :

۱) مواد ۱۰۰ % اولفين: در گام اول بايد سراغ فرش هايي برويد که از مواد اوليه ۱۰۰% اولفين ساخته شده اند.

۲) چسب: حتما از چسب مناسب در تهيه فرش استفاه نماييد يعني از يک چسب خوب مقاوم و غير قابل حل که معمولا در گريد هاي تجاري و تبليغاتي به نام ‏Waterpile ‎‏ معروف است استفاده شود . در اينجا پايل کوتاهتر مساويست با دردسر کمتر چون به هر حال رطوبت کمتري را جذب ميکند.

۳) معمولا در حمام خواسته يا ناخواسته آب از بدن بر روي فرش خواهد چکيد. براي جلوگيري حداکثري از اين امر بهتر است وقتي از زير دوش يا وان بيرون مياييد ابتدا يک حوله حمام را بر روي فرش پهن کنيد چون اين لايه باعث ميشود تا درصد زيادي از آب گرفته شود.
از طرف ديگر شايد فکر کنيد مردم فقط به فرش هاي پرز بريده يا (‏‎ Cut pile ‎‏) علاقه دارند . اما بسياري هم هستند که به دنبال فرش هاي با پرز حلقه اي (‏Ioop‏) و يا لايه هاي سوزني بي بافت هستند .

يك فرش حمام در  رنگ هاي ابي

فرش هاي مورد مصرف در حمام محيطي فوق العاده زيبا را ايجاد مي كنند

نظر شما راجع به اين مطالب چيست؟
تحريريه صنعت کهن

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *