گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

صادرات ۱۷ نوع محصول و تجهیزات حوزه فناوری نانو ایران به ۱۵ کشور دنیا

 

نمایشگاه نانو

 

تا کنون ۱۴ شرکت نانویی موفق به صادرات ۱۷نوع محصولات در حوزه‌های مختلف چون نساجی، لوله و اتصالات، تجهیزات لایه نشانی، دستگاه الکتروریسی، فرش و خودرو به ۱۵ کشور از جمله مالزی، ایتالیا، عراق، انگلیس، کره جنوبی، روسیه، ترکیه، آلمان، اسپانیا، عمان و بحرین شده‌اند.

حجم بازار بیشتر و حاشیه سود بالاتر از مهمترین عومل انگیزشی برای ورود شرکت‌ها به عرصه بازار جهانی و صادرات محصولات است. در حال حاضر مجموعه‌هایی در داخل کشور شکل گرفته است که بطور تخصصی در زمینه صادرات فعالیت و خدماتی را ارائه می‌کنند.

علاوه بر مجموعه‌های خارجی، در داخل ستاد و مجموعه‌های مرتبط نیز به جهت توسعه صادرات زیرساخت‌هایی توسعه یافته است. ستاد توسعه فناوری‌نانو با ایجاد زیرساخت‌های لازم فناوران و شرکت‌های فعال در حوزه فناوری‌نانو را در راستای توسعه محصولات نانو، ‌تجاری‌سازی و ورود به بازارهای هدف داخلی و خارجی هدایت و حمایت می‌نماید.

طبق آمار ارائه شده از سوی ستاد توسعه فناوری‌نانو در حوزه فناوری‌نانو ۶۵۳ شرکت فعال و تاکنون ۲۹۴ محصول تایید شده تولید و تجاری‌سازی‌ شده‌ است. حجم صادرات محصولات فناوری‌‌نانو کشور تا کنون ۳۱۱۱۷۰۸۸ دلار و حجم صادرات تجهیزات پیشرفته فناوری ‌نانو طی دو سال گذشته ۵۴۴۶۰۰ دلار گزارش شده است. 

در پایان سال ۹۴ در مجموع ۱۹۴ شرکت در زمینه تولید محصولات، تجهیزات و خدمات حوزه فناوری نانو فعال بودند. که از داده‌های جمع آوری شده از آنها، رقم کلی فروش معادل ۳۱۲۳ میلیارد ریال بدست آمده است.

 با توجه به ورود برخی شرکت‌های فعال در حوزه نساجی و پلیمر در حوزه فناوری نانو نسبت به سال قبل معادل ۱۱۴ درصد رشد را نشان داده است. در نمودار زیر تحلیل صادرات و فروش داخلی شرکت‌ها آمده است.

 با توجه به ورود برخی شرکت‌های فعال در حوزه نساجی و پلیمر در حوزه فناوری نانو نسبت به سال قبل معادل ۱۱۴ درصد رشد را نشان داده است. در نمودار زیر تحلیل صادرات و فروش داخلی شرکت‌ها آمده است.
 

افزایش فروش در سال ۱۳۹۴ به دلیل ادامه فعالیت‌های ستاد نانو برای به کارگیری محصولات و فناوری‌های این حوزه در بخش‌های مختلف صنعتی و همچنین توسعه توان صادراتی شرکت‌ها است. قابل ذکر است که ۷۰ درصد حجم بازار متعلق به ۱۰ شرکت است.

نکته قابل ذکر در جمع آوری فروش شرکت‌های داخلی نانویی در سال 1394، افزایش میزان صادرات آن‌ها نسبت به سال‌های گذشته است؛ با نگاه به حجم بالای صادرات (حدود 1000 میلیارد ریال) این موضوع قابل برداشت است که برخی از شرکت‌ها، حرکت به سمت ورود به بازارهای جهانی را شروع کرده‌اند، هر چند تعداد این شرکت‌ها درصد کمی از کل شرکت‌ها است.

شایان ذکر است، به بهانه برگزاری نهمین نمایشگاه و جشنواره فناوری‌نانو در گزارش‌هایی به معرفی تعدادی از محصولات و تجهیزات حوزه فناوری‌نانو ایران که موفق به صادرات شده‌اند و در این جشنواره نیز حضور دارند پرداخته می‌شود.

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 874

بازدید دیروز 1193

بازدید ماه 29538

بازدید کل 524426

اکنون 308 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت