تعرفه واردات خودروهای کم‌مصرف کاهش می‌یابد

پیش‌نویس کاهش تعرفه واردات خودروهای کم‌مصرف در شورای سیاست‌گذاری خودرو در حال تدوین است. افشین روغنی، معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن صبح دیروز در گفت‌وگو با خبرنگاران در پاسخ به این پرسش که چرا با گذشت یک سال از زمان اجرای قانون ارتقای کیفیت خودرو و دیگر تولیدات صنعتی بحثی درباره کاهش تعرفه واردات خودرو مطرح نشده است؟ گفت: تعرفه واردات خودرو به کشور باید براساس یک مبنای ملی کاهش یابد. در این خصوص نیز اداره کل ماشین‌سازی و نیروی محرکه وزارت صنایع و معادن در حال تدوین پیش‌نویسی بوده که قرار است در شورای سیاست‌گذاری خودرو مطرح شود و بر‌اساس آن تعرفه واردات خودروهای کم‌مصرف کاهش می‌یابد.

وی با بیان این‌که هم اکنون برای ثبت سفارش خودرو مانعی وجود ندارد، گفت: قبل از ثبت سفارش، متقاضیان باید چهار مجوز از محیط زیست، سازمان بهینه‌سازی، سازمان استاندارد و صنف مربوطه برای خدمات پس از فروش، اخذ و بعد درخواست خود را به کمیته خودرو وزارت صنایع و معادن برای بررسی ارائه کنند.
روغنی افزود: این چهار مجوز به کمیته خودرو ارائه خواهد شد که پس از بررسی و تایید به تصویب خواهد رسید‌، در آن زمان است که می‌توان برای ثبت سفارش خودرو اقدام کرد. معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن از منظم شدن حوزه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی خبر داد و گفت: داشتن شبکه مناسب خدمات پس از فروش، مهم‌ترین عامل در صدور مجوز واردات خودرو به‌شمار می‌رود. معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن افزود: در گذشته واردکنندگان تنها به واردات خودرو بسنده می‌کردند و موضوع خدمات پس از فروش این نوع خودروها غیرقابل قبول بود. وی افزود: هم‌اکنون تمام واردکنندگان خودروهای سواری باید پس از تعهد به وزارتخانه‌های صنایع و بازرگانی مبنی بر برقراری شبکه خدمات پس از فروش برای خودروهای وارداتی خود، اقدام به ثبت سفارش کنند.

اعمال نظارت بر شبکه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی
روغنی، نظم‌بخشی خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی را در راستای اجرای آئین‌نامه قانون حمایت مصرف‌کنندگان خودرو که پارسال ابلاغ شد، دانست و تصریح کرد: با اجرایی شدن مصوبات شورای سیاستگذاری خودرو در مورد ارتقای خدمات پس از فروش خودروهای تولیدی و وارداتی، امروز شاهد آن هستیم که واردکنندگان خودرو نیز در مورد خدمات پس از فروش مراقبت‌های ویژه‌ای اعمال خواهند کرد. معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن با بیان این‌که انضباط بخشیدن به شبکه خدمات پس از فروش خودروهای وارداتی، واردات خودرو به کشور را کاهش نداده است، اظهار کرد: در سال ۸۸ حدود ۴۱ هزار و ۴۸۳ دستگاه خودرو وارد کشور شد که این میزان در سال ۸۹ به ۴۳ هزار و ۳۸۹ دستگاه رسید که به لحاظ کمی ۵/۴ درصد و به لحاظ ارزشی هشت درصد رشد داشته است.

به گفته وی، ارزش مجموع خودروهای وارداتی در سال ۸۹ بیش از ۸۹۲ میلیون دلار و بیشترین واردات خودرو نیز از کشور کره جنوبی بوده است. معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن تصریح کرد: در صورتی‌که مردم در مورد دریافت خدمات با هرنوع مشکلی مواجه شدند می‌توانند وزارت صنایع و معادن را از طریق شماره تلفن ۰۹۶۱۲ مطلع سازند.
روغنی افزود: چنانچه مبنا واردات خودرو با مصرف سوخت پایین تنظیم شود می‌توان تعرفه را برای این نوع خودروها کاهش داد. در این مورد پیش‌نویسی در حال تنظیم است که در صورت نهایی شدن اعلام خواهد شد.

کیسه هوا برای تجاری‌ها اجباری نیست
معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن در‌خصوص اجباری بودن استفاده از تجهیزات کیسه هوا (ایربگ) و ترمز ضد قفل (ABS) در خودروهای سواری از سال ۹۰، گفت: در شورای سیاستگذاری خودرو آئین‌نامه‌ای برای استفاده خودروهای تجاری از کیسه هوا تاکنون تصویب نشده است. وی تصریح کرد: هم‌اکنون تولید و ورود خودروهای تجاری بدون کیسه هوا مانعی ندارد و این نوع خودروها می‌تواند بدون تجهیز به کیسه هوا به بازار عرضه شود.  روغنی همچنین با بیان این‌که قطب سوم خودروسازی در شهر اصفهان راه‌اندازی خواهد شد، گفت: جزئیات کار هنوز مشخص نیست اما به‌طور قطع یک خودرو ساخت داخل در این مجموعه تولید و به بازار عرضه خواهد شد. وی همچنین در پاسخ به این پرسش که هم‌اکنون چه تعداد تولید‌کننده ابریگ در کشور وجود دارد نیز اظهار کرد: هم‌اکنون سه شرکت داخلی اقدام به تولید ایربگ می‌کنند.

ممنوعیت ورود خودروهای چینی
معاون صنایع و امور اقتصادی وزارت صنایع و معادن با تاکید بر ممنوعیت واردات خودروهای چینی به کشور، در مواجهه با این پرسش که چرا با وجود این ممنوعیت کامیون چینی فراز وارد کشور می‌شود؟ گفت: کامیون فراز تغییر یافته کامیون چینی هوو بوده و توانسته است استانداردهای لازم را کسب کند. البته این کامیون ارثی است که از گذشته به ما رسیده و تا تغییر شرایط باید زمان بیشتری بگذرد.

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *