گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

موضوع فروش فوق العاده و فروش اقساطی


اتحادیه فرش ماشینی و موکت قصد دارد جهت آشنایی همکاران و متصدیان واحدهای صنفی با قوانین کسب و کار، در چند فصل جداگانه به بیان موضوعاتی از قوانین نظام صنفی بپردازد.

موضوع فروش فوق العاده و فروش اقساطی

ماده 1: فروش اقساطی عبارتست از واگذاری کالا یا خدمات به جای معلوم به خریدار به ترتیبی که تمام یا قسمتی از بهای مزبوربه اقساط مساوی یاغیرمساوی درسررسیدهای معین دریافت گردد.
ماده 2: قیمت فروش اقساطی درسطح واحدهای تولیدی، عمده فروشی و خرده فروشی و خدماتی برابر با قیمت فروش نقدی بعلاوه حداکثرتا یک و نیم درصد به ازای هر ماه نسبت به مبلغ باقیمانده (پرداخت نشده قیمت نقدی در روز معامله)می باشد.
ماده 3: اعلام قیمت فروش نقدی و اقساطی بصورت قطعی برای کالاها و خدمات توسط فروشنده به خریدارالزامی است.
ماده 4: درفروش اقساطی تنظیم قرارداد بین خریدار و فروشنده مشتمل برمشخصات کامل کالا یا خدمات، مبلغ پرداخت نقدی، مبلغ فروش اقساطی و نحوه پرداخت آن، تعداد اقساط و نوع تضمین الزامی است.
ماده 5: درصورتیکه خریدار قبل از سر رسیدهای مقرر قصد واریز تمام یا قسمتی از بدهی خود را بنماید، فروشنده مکلف است پس از کسر ما به التفاوت قیمت نقدی و اقساطی متناسب با میزان بدهی خریدار کسورات لازم را لحاظ نماید.
ماده 6: فروشنده می تواند بمنظور حصول اطمینان از بازپرداخت بهای کالای فروخته شده با ارائه رسید معتبر از خریدار تضمین کافی حداکثر به میزان کل اقساط اخذ نماید.
ماده 7: فروش فوق العاده به عرضه کالا جهت فروش به قیمت حداقل پانزده درصد پایین تر از قیمت متعارف و تعادلی بازار، که در مدت معین تحت شرایط و ضوابط این آیین نامه انجام میگیرد اطلاق می شود.
ماده 8: تعداد دفعات برگزاری فروش فوق العاده واحدهای صنفی حداکثر سه نوبت در سال و هر نوبت حداکثر به مدت یک ماه می باشد.
ماده 9: واحدهای صنفی متقاضی فروش فوق العاده مکلفند کلیه کالاهای موجود در واحد خود را تحت ضوابط این آیین نامه بفروش رسانند.
ماده 10: هر واحد صنفی قبل از فروش فوق العاده مکلف است مدارک زیر را همراه درخواست با ذکر تاریخ پیشنهادی برای فروش فوق العاده کالا،جهت اخذ مجوز به اتحادیه مربوطه تسلیم نماید.
الف. فهرست کلیه کالاهای مورد عرضه در واحدصنفی.
ب. فاکتور خرید یا مدارکی دال بر قیمت های تمام شده .
ج. فهرست قیمت های رسمی یا متعارف در حال فروش عادی.
د. تعیین درصد تخفیف نسبت به قیمت فروش کالا درمورد فروش فوق العاده کالا
ه. لیست قیمت کالا پس از کسر تخفیف.
ماده 11: واحدهای صنفی موظفند پس از اخذ مجوز انجام فروش فوق العاده ضمن الصاق آن در محل کسب، تابلویی شامل نرخ اولیه، میزان تخفیف و مدت فروش فوق العاده و قیمت کالا پس از کسر تخفیف را در مدخل مغازه خود به طوری که در معرض دید همگان باشد نصب نمایند.
ماده 12: اتحادیه ها و مجامع امور صنفی صادرکننده مجوز فروش فوق العاده مکلفند بمنظور برخورداری واحدهای صنفی برگزارکننده فروش فوق العاده از تخفیفهای مالیاتی، یک نسخه از مجوز صادره را به حوزه مالیاتی مربوطه ارسال نمایند.
ماده 13: واحدهای صنفی مجازنمی باشند برای جلب مشتری درباره کالاهای مورد عرضه در فروش فوق العاده برخلاف واقع تبلیغ نمایند. تبلیغ خلاف واقع علاوه بر تعقیب قانونی موجب جلوگیری ازفروش فوق العاده خواهدشد.
ماده 14: در صورتی که واحد صنفی بدون دریافت مجوز و یا عدم رعایت مقررات این آیین نامه اقدام به فروش فوق العاده نماید مرتکب تخلف صنفی می گردد.
ماده 15: واحد صنفی برگزارکننده فروش فوق العاده، مکلف به صدور و تسلیم فاکتورفروش یا فیش صندوق، به مشتری می باشد.
ماده 16: واحدهای فاقد پروانه کسب مجاز به فروش فوق العاده نمی باشند. در صورت انجام، اتحادیه های صنفی ذیربط موظفند طبق ماده 27 ق ن ص اینگونه واحدها را تعطیل نمایند.
ماده 17: اتحادیه ها و یا مجامع امور صنفی جهت انجام خدمات به واحدهای صنفی که اقدام به فروش فوق العاده می نمایند مجازند مبلغی را براساس آیین نامه ق ن ص دریافت نمایند.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 955

بازدید دیروز 1355

بازدید ماه 33636

بازدید کل 528524

اکنون 322 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت