گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

تولید کالای پلی استر دیرسوز شده

پلی استر دیرسوز شده

مقدمه
الیاف پلی استر مهمترین الیاف مصنوعی است که در تولیدات صنعتی جایگاه ویژه ای داشته و کاربردهای زیادی را در تولید منسوجات و پوشاک دارد. این الیاف در پوشاکی مانند پالتو، ژاکت، لباس ورزشی و لباس محافظ و... کاربرد دارد و عمده منسوجات خانگی مانند روکش مبلمان، پرده، تزیینات، بالش و... از این الیاف تولید می شود. با توجه به کاربرد وسیع الیاف پلی استری و قابلیت زیاد اشتعال آنها، دیرسوز کردن این الیاف موضوع مهمی به حساب می آید.
الیاف پلی استری در حضور شعله به شدت شعله ور می شوند و هنگامی که مخلوط آنها با الیاف پنبه ای استفاده گردد شدت شعله ور شدن پارچه بیشتر می گردد. این الیاف به شدت می سوزند و تولید قطرات مذاب کرده و موجب گسترش شعله به سطح های دیگر می شوند. در حقیقت این مذاب ها به عنوان منبع دومی برای احتراق محسوب شده و سوختن را سرعت می بخشند.


میزان اکسیژن محدود  (LOI) الیاف پلی استر در حدود 21 درصد است همچنین نقطه ذوب آنها در محدوده C°250- 260 و دمای اشتعال این الیاف در حدود C°480 است که دمای اشتعال الیاف پلی استر از الیاف اکریلیک (C°250)، بیشتر ولی نسبت به الیاف پشم (C°600) کمتر می‌باشد.
با تجزیه پلی اتیلن ترفتالات در دماهای بالا، ترکیب بعضی از دودها شامل مشتقات اسید ترفتالیک و بنزوئیک، الیگومرهایی با وزن مولکولی پایین و هیدروکربن های آروماتیک پلی سالیسیلیک تولید می شود. تجزیه حرارتی الیاف پلی استر با انرژی فعال سازی متفاوت KJ/mol  100-250، فرایندی پیچیده است. شکستن حلقه پلیمری معمولا اولین مرحله از تجزیه حرارتی پلی استر است، این فرایند هنوز هم تحت بررسی است و شاید طی این فرآیند، شکستن حلقه به جای تولید رادیکال منجر به تولید محصولات هترولیتیک گردد.

روشهای دیرسوز کردن کالای پلی استری
با استفاده از ترکیبات فسفری یا برمی، این الیاف می توانند دیرسوز گردند. برای این منظور به سه شکل میتوان از این مواد استفاده کرد:
1- به عنوان کومنومر در ماتریس پلیمری
2- ماده افزودنی در مرحله اکستروژن
3- تکمیل شیمیایی پارچه
در دو روش دیرسوزکردن اول و دوم، الیاف پلی استر ذاتاً دیرسوز می شوند. چندین ماده متفاوت برای دیرسوزکردن در مرحله اکستروژن طراحی شده است؛ مشتقات الیگومر بیس فنل- S از شرکت Toyobo، فسفونات های سالیسیلیک (1010 و Antiblaze CU ) از شرکت Rhodia یا نمک های فسفینات از شرکت Clariant از جمله این مواد می باشند. باید توجه داشت که امکان استفاده از نمک های سالیسیلیک در مرحله تکمیل شیمیایی مواد نیز وجود دارد. مهمترین افزودنی های ضد آتش که استفاده از آنها برای الیاف پلی استر تجاری نیز شده است، عبارتند از :
● کومنومر تترا برومو بیس فنل A اتوکسی شده
● تریس (2و3- دی بومو پروپیل) فسفات
● استر سالیسیلیک فسفونات
● کربوکسی اتیل (متیل) فسفونیک اسید
برمين‌هاي استر فسفات به‌نام تریس (2و3-دی بروموپروپیل) فسفات كه براي سادگي به‌نام تريس Tris مشهور است يكي از مفيدترين تركيبات ضدآتش بر روي پلي‌استر می باشد. شکل 1 ساختار شیمیایی تريس را نشان می دهد، این تركيب مؤثر و چند منظوره است كه هم به روش پد و هم به روش رمق‌كشي استفاده مي‌گردد، ولي مشكل اصلي اين ماده سرطان‌زا بودن آن است كه كاربرد آن را ممنوع نموده است.

پلی استر دیرسوز شده
برای تولید کالای پلی استر دیرسوز شده، می توان از روش ترموزول نیز استفاده کرد. روش ترموزول روشی است که  جهت رنگرزی کالای پلی استری همراه با رنگزاهای دیسپرس استفاده می شود. در طی این عمل آوری کالا نرم شده و امکان نفوذ مواد حین عملیات پخت در دمای C°190- 210 برای مدت 30-40 ثانیه فراهم می شود. جهت تولید کالای ضد آتش با این روش، مواد تکمیلی برروی کالا پد شده و بعد از خشک شدن پارچه، مواد بر کالا تثبیت می گردد. یکی از محصولاتی که جهت تکمیل شیمیایی الیاف پلی استری بسیار استفاده می شود ترکیبات فسفوناتی در حالت مایع است که در شکل زیر ساختار آن آمده است:
X=0 مربوط به تری فسفوناتی است که در مذاب الیاف پلی استری به عنوان افزودنی اضافه می شود.
X=1 محصولی که می تواند به صورت عمل آوری و به روش ترموزول برکالای پلی استری اضافه گردد.
ترکیباتی چون تری فسفونات ها خاصیت ضد آتش خوبی را به کالا می دهند. از دیگر موادی که جهت دیرسوز کردن کردن الیاف پلی استری استفاده می شود هگزابرومو سیکلو دودکان است که این ماده نیز به روش ترموزول بر کالا به کار برده می شود ساختار این ماده در شکل 3 آمده است. این ماده به صورت امولسیون یا سوسپانسیون بر کالا پد شده، سپس کالا خشک و در دمای C°180-205 برای مدت کوتاهی پخت می گردد. سپس باقیمانده مواد واکنش نداده با شستشو از کالا جدا می گردد. این ماده نه تنها برای کالای پلی استری استفاده می شود بلکه روی الیاف دیگری چون پلی پروپیلن و نایلون نیز کاربرد دارد.

پلی استر دیرسوز شده
در طول 30 سال گذشته شمار زیادی از الیاف پلی‌استری دیرسوز شده در جهان تولید شده است که از میان آنها تنها ترویرا (Trevira®CS) از لحاظ تجاری موفق بوده است. میزان LOI  پلی استر کوپلیمریزه شده همراه با 2- اسید کربوکسی اتیل (متیل) فسفینیک (ترویرا)، با w/w % 6/0 فسفر، 28درصد بوده و نمونه مشتعل شده آن، قطره مذابی تولید نمی کند. فیدیین fidion دیگر لیف پلی استری است که توسط شرکت مونته فیبر (montefibre) به عنوان کالای دیرسوز شده روانه بازار شده است در این الیاف ترکیبات کومنومری فسفری، ترکیبات ارگانیک فسفر، کومنومرهای فسفینیک اسید و افزودنی های فسفری اضافه شده است.
طبق نتایج بدست آمده در چند سال گذشته به طور کلی روش لایه به لایه، یکی از موفق‌ترین روش‌ها در تولید منسوجات ضدآتش و تولید ذغال بوده است و این افزایش ذغال حتی در پلیمرهایی مانند پلی استر و پلی الفین‌ها که در حین سوختن قادر به تشکیل ذغال نیستند نیز دیده شده است.
در یکی از تحقیقات صورت گرفته از محلول‌های کلوئیدی مثبت و منفی نانو ذرات سیلیکا که دوست‌دار محیط زیست هستند، به صورت لایه به لایه جهت پوشش دهی پارچه پلی استری استفاده شد. نتایج نشان داد  پوشش‌دهی پارچه با نانو ذرات سیلیکا خصوصیات ضد آتش کالا را افزایش داد، به طوریکه  که میزان قطره قطره شدن مذاب کاهش یافته است. همچنین به‌کارگیری این نانو ذرات بر سطح پارچه،  زمان احتراق را به میزان 45درصد افزایش و پیک سرعت گرمای آزاد شده را 20درصد کاهش داده است.

نتیجه گیری
با توجه به کاربرد وسیع پارچه پلی استری و تولید روزافزون آن در جهان نیازمند تولید کالاهایی با خاصیت دیرسوز کننده هستیم. با توجه به روشهای ذکر شده در تولید کالای دیرسوز  و امکانات موجود در کشور به نظر می رسد تکمیل شیمیایی پارچه های پلی استری یکی از روشهای آسان و مقرون به صرفه در تولید کالای ضد آتش است. بر همین اساس استفاده از موادی که بیشترین تأثیر را در دیرسوز کردن کالا داشته و قادر به پاسخگویی استانداردهای موجود در این زمینه باشد، باید مورد توجه قرار گیرد تا جوابگوی نیاز کشور باشد.

مراجع :
1.A. R. Horrocks, D. Price, "Advances in fire retardant materials", Woodhead publishing, 2008.
2. ولفگانگ د. شیندلر، مترجم: مقداد کمالی مقدم، سمیه صفی، سید مجید مرتضوی، " تکمیل شیمیایی منسوجات"، انتشارات ارکان، چاپ اول، بهار 1389.
3. G. Rosace, V. Migani, E. Guidoو C. Colleoni, “Flame Retardants, Engineering Materials”, Springer International Publishing Switzerland 2015.
4. F. Carosio, G. Laufer, J. Alongi, G. Camino, J. C. Grunlan, “Layer-by-layer assembly of silica-based flame retardant thin film on PET fabric”, Polymer Degradation and Stability 96 745-750 2011.


گردآوری: سیده فرخ حسینی شکرابی (کارشناسی ارشد مهندسی نساجی-شیمی نساجی و علوم الیاف، دانشگاه صنعتی امیرکبیر)
 کارشناس پژوهشی گروه تکنولوژی نساجی جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیرکبیر

منبع: شماره 28 مجله کهن

تلفن اشتراک: 77245780-021

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 143

بازدید دیروز 1355

بازدید ماه 32824

بازدید کل 527712

اکنون 213 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت