گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

۱۱ درصد تحصيلكردگان در مشاغل خانگي فعال هستندآمارهاي گروه كشورهاي عضو سازمان همكاري اقتصادي و توسعه حاكي از آن است كه هم اكنون بين ۲۵ تا ۴۰ درصد نيروي كار تحصيلكرده به كسب و كارهاي خانگي اشتغال دارد، در حالي كه اين رقم در ايران اسلامي حدود ۱۱ درصد است.

اسدالله عباسي افزود: بر اساس پژوهش انجام شده در ۳۷ كشور جهان از سوي سازمان ديده بان جهاني كارآفريني در سال ۲۰۰۲، بين توسعه كسب و كارهاي خرد و متوسط با كاهش نرخ بيكاري ارتباط بسيار معناداري وجود دارد كه سهم مشاغل خانگي در اين نوع كسب و كارها ۳۰ درصد است.

وي در ادامه بيان داشت: همچنين نتايج اين پژوهش نشان مي دهد كه بين متغيرهاي نرخ بيكاري و توسعه اقتصادي از يكسو و توسعه كسب و كارهاي خرد خانگي به لحاظ نرخ هاي آماري ارتباط معنا داري وجود دارد.

وي اظهار داشت: در واقع مي توان گفت كه توسعه كسب و كارهاي كوچك خانگي همزمان به رشد اقتصادي، افزايش توليد ناخالص داخلي آنها و كاهش متوازن نرخ بيكاري كشورها كمك چشمگيري مي كند.

عباسي بيان داشت:در حال حاضر بيش از ۱۵۰ كشور جهان در زمينه مشاغل خانگي فعاليت مي كنند و اجزاي متشكله بسياري از توليداتي كه به بازار عرضه مي شود در محيط خانه ها صورت مي گيرد. چنانچه كشور تايوان با شعار هر خانه، كارخانه و هر كارخانه، خانه است، جهش اقتصادي خود را از كسب و كار خانگي آغاز كرد و ۸۰ درصد فعاليت هاي اقتصادي اين كشور به صورت مستقيم و غيرمستقيم با اين مشاغل در ارتباط است.

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با اشاره به تجارب كشور امريكا در زمينه مشاغل خانگي گفت: بررسي نيروي كار در ايالات متحده امريكا نشان مي دهد در اين كشور ۴۳ ميليون نفر به شكل پاره وقت و ۱۲ميليون نفر بطور تمام وقت در خانه فعاليت اقتصادي مي كنند كه در مجموع ۲۰ درصد از شاغلان امريكا را به خود اختصاص داده اند.

عباسي در ادامه افزود: همچنين كشور سوئيس كه برترين توليد كننده ساعت در جهان است، بخش عمده فعاليت خود را در زمينه يادشده از طريق كارگاه هاي خانگي انجام مي دهد و توليدكنندگان معروف ساعت وابسته به كارگاه هاي خانگي و كوچك هستند.

وي تصريح كرد:كشورهاي توسعه يافته به دليل دسترسي گسترده به شبكه اينترنت پرسرعت قادر هستند بخشي از نيروي كار خود را از طريق كار از راه دور يا كار خانگي به كار در منزل از طريق كار با رايانه سوق دهند.

به گفته وي، خدمات اينترنتي يكي از شايعترين فعاليت هاي اقتصادي در كشورهاي توسعه يافته است. خوشبختانه مشاغل خانگي همخواني بسيار خوبي با هنجارهاي فرهنگي ما دارد.

وي تاكيد كرد: ساماندهي اين مشاغل مي تواند زمينه مناسبي را براي حمايت از زنان سرپرست خانوار، فارغ التحصيلان داراي مهارت فاقد سرمايه و نيز كساني كه مشكلات جسمي و حركتي دارند ايجاد كند.

عباسي بيان داشت: كسب و كارهاي خانگي طبق آمار و اطلاعات موجود، در كشورهاي توسعه يافته و در حال توسعه، سهم قابل ملاحظه يي در ايجاد اشتغال و ارزش افزوده و حتي در صادرات به خود اختصاص داده است.

**كليد توسعه مشاغل خانگي،آموزش هاي مهارتي است

وزير تعاون، كار و رفاه اجتماعي با بيان اين كه سازمان آموزش فني و حرفه اي كشور بايد در حوزه مشاغل خانگي مشاركت و همكاري فعالانه اي داشته باشد، در ادامه افزود: تدوين برنامه هاي آموزشي بلندمدت درچارچوب دوره هاي تحصيلي كارشناسي ، كارشناسي ارشد ، و دكتري در دانشگاهها و ايجاد مراكز آموزشي مستقل و مراكز آموزش مديريت مشاغل خانگي و نيز در سطح دبيرستانها و مدارس راهنمايي و ابتدايي مي توان برنامه هاي آموزشي مناسبي را اجرا كرد.

**مشاغل خانگي و تسهيلات بانكي

عباسي در ادامه بيان داشت: علاوه بر اينها ارايه تسهيلات مالي به متقاضيان اين دسته از مشاغل يكي از گامهايي است كه براي كاهش نرخ بيكاري مي توان برداشت.

وي گفت: در بحث تامين اعتبار مشاغل خانگي، مشاركت و موافقت سيستم بانكي، بانك مركزي و صندوق توسعه ملي ازسوي وزارت تعاون ، كار و رفاه اجتماعي گرفته شده و در حوزه مشاغل خانگي سه هزار ميليارد تومان اعتبار درخواست شده است كه بايد به تاييد شوراي عالي پول و اعتبار برسد.

وي ادامه داد: در صورت تصويب شوراي پول و اعتبار وام ۱۵ ميليون توماني مشاغل خانگي به ۲۰ ميليون تومان افزايش خواهد يافت.

همچنين سيستم بانكي در آخرين نشست شوراي عالي كار در حضور معاون اول رييس جمهوري تعهد كرد كه تا ابلاغ سهم جديد، پرداخت تسهيلات همه طرح هاي قبلي از جمله مشاغل خرد و خانگي به روند گذشته ادامه يابد كه خوشبختانه تاكنون در حال پرداخت است.

به گفته عباسي، ميزان وام مشاغل خانگي ۱۵ ميليون تومان است كه همچون روال گذشته ادامه دارد اما افزايش ميزان وام به ۲۰ ميليون تومان پيشنهاد شده كه بايد در شورا به توافق برسد و پس از تاييد وام ۱۵ ميليون توماني مشاغل خانگي به ۲۰ ميليون تومان افزايش خواهد يافت.

وي افزود: از سوي ديگر با افزايش رقم تسهيلات به ۳۰ تا ۵۰ ميليون تومان و ارايه اين تسهيلات به بيش از يك ميليون نفر در بخش مشاغل خانگي و بنگاههاي كوچك و متوسط مي توان به بخشي از نگرانيهاي بيكاران و بويژه بيكاران فارغ التحصيل دانشگاهي در كشور پاسخ داد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 225

بازدید دیروز 1314

بازدید ماه 25433

بازدید کل 520321

اکنون 128 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت