گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

اجلاس سران؛ آزمون ديگر ناکارآمدي متولي فرش کشور

 

اجلاس سران؛ آزمون ديگر ناکارآمدي متولي فرش کشور
اين روزها تهران شاهد برگزاري شانزدهمین اجلاس جنبش عدم تعهد است. کنفرانسي که با توجه به ابعادمختلف مي توانست فرصتي مغتنم براي معرفي همه جانبه فرهنگ مردم ايران باشد.

گرچه اين اجلاس بلحاظ ماهيت سياسي است و آثار مورد انتظار از آن در شرايط خاص موازنه سياسي جهان مي تواند بر بخش هاي مختلفي از زندگي مردم ايران، منطقه و جهان تاثيرگذار باشد، لکن موضوعات جنبي ديگري که مي توانست فضاي سياسي آن را تلطيف نموده و در عين حال با اغتنام فرصت، ميهمانان و رسانه هايي را که بواسطه اين اجلاس متوجه کشور و مردم ايران شده اند ، با ويژگي هاي فرهنگي ملت بزرگ ايران بيش از پيش آشنا کند. خصوص اينکه دستگاه هاي تبليغاتي دنيا در جهت سياه نمايي باورها وو فرهنگ ايراني از هر لحظه بيشترين بهره ها را برده و مي برند.

 

اجلاس سران؛ آزمون ديگر ناکارآمدي متولي فرش کشور

 

برگزارکنندگان اجلاس بطور طبيعي بايد بدنبال اجراي موفق اين اجلاس در بستر اصلي اش يعني دستاوردهاي سياسي باشند. و هرچه در اين زمينه بيشتر تلاش کنند نتايج به اهداف مورد انتظار نزديکتر خواهد بود.

اما ساير دستگاه ها نيز در اين جريان وظيفه اي دارند که مستقيم و يا غير مستقيم مي تواند بر آثار و نتايج آن اثرگذار باشد. آراستن چهره شهر و زيباسازي آن کاري پسنديده و خوب بود که کم و بيش شهرداري در انجام آن موفق بوده است. گرچه برخي گلايه ميکنند که چرا شهرداري در تمامي ايام سال اين نحو رسيدگي را در دستور کار خود ندارد ولي اين حرف بيش از اينکه يک توصيه باشد به بهانه جويي شباهت دارد، چرا که صرف بودجه اي که لازمه اين کار است در مجموع امکانات مالي کشور نيست. البته شهرداري مي توانسته و مي تواند همواره بر مشارکت عمومي تاکيد بيشتري بورزد تا مردم نيز در رونق و توسعه فضاي سبز، بهداشت و نظافت محيط شهري و امثال آن با علاقمندي مشارکت نموده و از تشويق هاي مادي و حمايتي شهرداري بهره مند شوند. دستگاه هاي ديگري چون مخابرات نيز در اين ايام به ارايه خدماتي متناسب با شرايط موجود مبادرت کرده اند تا سرويس هاي لازم در اختيار ميهمانان و دستاندرکاران قرار گيرد.

در اين ميان اما برخي دستگاه ها گويي خلوت شدن شهر و سرگرم شدن کشور به اجلاس را فرصتي براي استراحت سازماني قلمداد کرده اند. بطور مشخص متولي فرش کشور با توجه به قابل پيش بيني بودن فضاي حاکم بر برگزاري اين مراسم مي توانست با دعوت از دستاندرکاران فرش کشور و نيز صاحبنظران رسانه و تبليغات، اين موقعيت را به نفع تبليغ و ترفيع و حتي تجارت فرش دستباف ايران به بهترين شکل مورد بهره برداري قرار دهد. حال آنکه با همه ضرورت ها و حتي زمينه هاي بالقوه موجود کمترين اقدام عملي اي در اين زمينه انجام نداده است. اينکه بگوئيم با فلان فرد و فلان دستگاه مذاکره و مکاتبه داشته ايم، به فرض صحت نيز نمي تواند مقبول بوده و رافع تکليف بر زمين مانده متولي اسمي فرش کشور باشد. چرا که گذاردن باري بر بار مسئولان برگزاري نه هنر است نه انجام تکليف.

راه و روش منطقي اين کار که غالبا مثل هر موضوع ديگري ظاهرا بنا نيست که مورد استفاده قرار گيرد، ارايه طرحي همه جانبه با توجه به محدوديت ها و امکانات برگزارکننده بود. تا او نه تنها احساس خروج و عدول از وظائف اصلي خود را نکند، بلکه با دريافت پيشنهادي همه جانبه به اين جمعبندي برسد که با اين اقدام به پر و پيمان شده موضوعات جنبي اجلاس کمک مناسبي کرده است.

 

اجلاس سران؛ آزمون ديگر ناکارآمدي متولي فرش کشور

 

البته سازمان ميراث فرهنگي بواسطه امکانات اختصاصي اش و امکانات دسترسي که در سطوح بالاي اجرايي کشور داشته و دارد بي هيچ تلاش سخت و سنگيني توانست به برگزاري نمايشگاه ها و برپايي غرفه هايي در محل هتل ها و رفت و آمدهاي ميهمانان مبادرت کند. از اين طريق بخش صنايع دستي و گردشگري امکان اين را يافتند که از روزنه موجود بهره گيري کنند. گرچه اين اقدام سازمان ميراث فرهنگي چنانچه از شواهد آن کاملا پيداست، متاسفانه از برنامه ريزي مناسب و درخور شاني برخوردار نيست ولي به هر حال اين سازمان توانسته به هر نحو ممکن موجوديت خود را در حاشيه و متن بر برگزارکنندگان تحميل کرده و بقبولاند. کاري که مرکز ملي فرش ايران نيز مي توانست و بايد به آن مبادرت مي کرد.

البته اخباري دال بر اينکه فرش دستباف ايران در اين اجلاس نمايشگاهي خواهد داشت از سوي برخي مديران مياني طرح شد که بواسطه عدم پشتيباني لازم توفيق اقدام نيافته و اين حداقل امکان از دست رفت.

حال شاهد آن هستيم که در نمايشگاه هاي سازمان ميراث فرهنگي مهمترين و ارزشمند ترين و حتي گران قيمت ترين کالاي ايراني عرضه شده فرش دستبافي است که از طريق سازمان ميراث فرهنگي و در سايه روابط توانسته است خود را به در و ديوارهاي محل نمايشگاه برساند. بر اساس گزارشات منتشر شده گرانقيمت ترين کالا در ميان بيش از 2000 قلم کالاي عرضه شده در اين نمايشگاه ها يکي از دستبافته هاي قم به مبلغ 52 ميليون تومان است.

 

اجلاس سران؛ آزمون ديگر ناکارآمدي متولي فرش کشورگرچه متولي فرش کشور در آفريقاي جنوبي، چين، روسيه و... با صرف هزينه هاي سنگين و حرف و حديث هاي فراوان بدنبال کشف! بازارهاي تازه است، فرصت هاي بيشمار معرفي فرش کشور است را فداي ندانم کاري هاي ناشي از نا آشنايي و عدم تخصص و تجربه در زمينه بازاريابي و تبليغ مي کند. آنچه امروز به عنوان نتيجه بازاريابي از سوي متولي فرش کشور به دستاندرکاران فرش کشور از توليدکننده و صادرکننده عرضه مي شود نتيجه قهري شرايط سياسي اقتصادي اي است که ما و جهان در آن قرار داريم و اين اتفاق را به نفع خود مصادره کردن خلاف انتظاري است که جامعه فرش کشور از متولي دارد.

در اين ميانه اما سازمان ميراث فرهنگي در کنار عرضه سنگ‌های قیمتی، زیورآلات،سفال و سرامیک، خاتم‌کاری، میناکاری، فیروزه‌کوبی، نقره، شیشه تراش خورده، چرم، قلم‌زنی روی فلز، پته دوزی، لباس سنتی، مولاژهای پوشاک اقوام ایرانی، منبت، معرق، مولاژ آثار موزه‌ای و ... فرش و دستبافته ها را نيز عرضه کرده است.

اين در حالي است که مرکز ملي فرش ايران نه تنها خود اقدام عملي اي انجام نداده بلکه بخش خصوصي و تعاوني نيز در صورتيکه قرار باشد نمايشگاهي از آثار خود برپا کنند ضرورتا بايد مجوز آن را از هزار توي دست و پا گير بازرگاني اي بگيرند که در و ديوارش خاطره تلخ تجربه کساني چون استاد فيض الله صفدرزاده حقيقي را تداعي مي کند.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 654

بازدید دیروز 1334

بازدید ماه 24548

بازدید کل 519436

اکنون 194 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت