گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

وضعیت تولید در فاز دوم هدفمندیتین نیوز:  رییس اتاق ایران در نخستین نشست هیات نمایندگان پارلمان بخش خصوصی در سال جدید، ضمن تاکید بر اولویت بخشی به تولید در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها، خواستار برداشتن یكی از بزرگ‌ترین موانع حمایت از تولید؛ یعنی نوسانات پرشتاب و مضطرب‌کننده ارزی از مسیر اقتصاد ایران شد و برخی دیگر از فعالان اقتصادی كشور نیز به صراحت، تعویق فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها را خواستار شدند.
یازدهمین جلسه هیات نمایندگان اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران، با رویكرد بررسی محورهای تحقق شعار «تولید ملی، حمایت از كار و سرمایه ایرانی» برگزار شد تا بهانه ای برای تحلیل اوضاع كنونی تولید و چشم‌انداز پیش رو به ویژه در فاز دوم هدفمندی، از جانب بخش خصوصی باشد.


فعالان اقتصادی كه در نیمه دوم سال گذشته، تجربه ای نه چندان خوشایند از نوسانات سنگین، بی‌برنامه و پرشتاب ارزی را تجربه كردند، همواره تاكید داشته اند كه یكی از مهم‌ترین معضلات اقتصاد ایران، آسیب‌هایی است كه بخش‌های مختلف اقتصاد از جانب این نوسانات می‌بیند. معضلی كه یكی از عمده‌ترین تبعات آن را می‌توان در ایجاد چالش‌های گوناگون برای بخش تولید مشاهده كرد و از همین رو، در نشست دیروز فعالان اقتصادی كشور نیز بر لزوم عبور از این معضل به طور ویژه تاكید شد.


از سوی دیگر، موضوع هدفمندی یارانه‌ها و خیز دولت برای اجرای فاز دوم آن نیز از نگاه فعالان اقتصادی دور نماند و آنها تاكید كردند كه ورود دولت به مرحله دوم این قانون تنها باید در شرایطی باشد كه «تولید» و تامین یارانه‌های نقدی آن در اولویت اجرای قانون قرار گیرد و اگر غیر از این باشد، باید اجرای قانون در فاز دوم را حتما به تعویق انداخت، موضوعی كه اكنون به چالشی میان مجلس و دولت نیز تبدیل شده و دیدگاه‌های روز گذشته فعالان اقتصادی نشان داد كه بخش خصوصی نیز همچون مجلس، چندان نظر مثبتی به ورود دولت در شرایط كنونی به فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها ندارد و خواستار مرور تجربیات فاز اول و بازنگری در سهم اختصاصی بخش تولید در قالب این قانون است.
اما در ارتباط با معضل اول مورد اشاره فعالان اقتصادی یعنی نوسانات ارزی و تاثیر آن بر عدم رشد اقتصادی در بخش تولید، محمد نهاوندیان، رییس اتاق ایران این طور گفت: در شرایط پیش آمده پس از اتفاقات بازار ارزی، ضروری است كه حمایت از تولید و صادرات را نهادینه کرد و تغییرات و نوسانات پرشتاب و مضطرب‌کننده را از سیاست‌های ارزی و پولی کنار زد، زیرا تنها در این صورت است كه تولید‌کننده می‌تواند از قدرت برنامه ریزی برخوردار شود.


نهاوندیان در تعریف حمایت واقعی از بخش تولید هم این طور گفت: حمایت از واحدهای تولیدی باید نه به مفهوم «دخالت» و نه به مفهوم «غفلت» باشد؛ به این معنا که اگر مفهوم دخالت را به خود گیرد، واحدهای تولیدی از پیشرفت باز می‌مانند و اگر این حمایت‌ها به مرز غفلت هم برسد و مشکلات واحدهای تولیدی مورد بی‌توجهی قرار گیرد، حمایت واقعی از بنگاه‌های تولیدی شکل نخواهد گرفت.رییس اتاق بازرگانی و صنایع و معادن ایران در ادامه با تاكید بر اینكه رشد پایدار بنگاه‌ها جز با اصلاح ساختار اقتصادی امکان‌پذیر نیست، تصریح کرد: اگر واحد تولیدی بتواند بلندمدت فکر کند، به دنبال حمایت‌های رانتی و مقطعی نخواهد بود و اساسا آنچه که بخش تولیدی نیاز دارد، ایجاد فضای رقابتی است كه باید در تمامی سیاست‌ها مورد توجه قرار گیرد. به گفته او، برای چهارمین سال است كه موضوع اقتصاد مورد توجه حاكمیت قرار گرفته است و به این علت، «اقتصاد» باید در اولویت‌های كاری قرار گیرد؛ ضمن اینكه باید با نگاه‌های گذشته كه «رشد را مبتنی بر تضاد» می‌دانست، خداحافظی كنیم؛ زیرا با تعارض بین كارگر و سرمایه‌دار، رشدی حاصل نمی‌شود و صراحت شعار امسال در توجه یكسان به كارگر و سرمایه‌دار از جمله موضوعات مورد تاکید است.نهاوندیان در عین حال خاطرنشان كرد: باید اجازه دهیم تولیدکنندگان، حرف خود را بگویند، زیرا چنین نگاهی، احترام به شخصیت تولیدكننده‌ها و واحدهای تولیدی را به دنبال دارد؛ ضمن اینکه لازم است كار تشكل‌های اقتصادی را به خود آنها واگذار كنیم.

اولویت‌های فاز دوم هدفمندی


رییس پارلمان بخش خصوصی در مورد سرنوشت بخش تولید در فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها نیز اشاراتی داشت و عنوان كرد: یارانه‌ها در سیاست‌های مختلف پولی و ارزی باید به کل بخش تولید داده شود و طوری تصمیم‌گیری صورت گیرد که تولید‌کننده داخلی در رقابت نابرابر با تولید‌کننده خارجی قرار نگیرد؛ چر ا كه به واقع، در سیاست هدفمند کردن یارانه‌ها، محور جدی، حمایت از بخش تولید است و اکنون که در آستانه ورود به فاز دوم هدفمندی هستیم، تولید باید در اولویت سیاستگذاری‌های دولت باشد.

نگاهی به مذاكرات هسته‌ای پیش رو


نهاوندیان به مذاکرات هسته‌ای پیش رو نیز اشاره‌ای كوتاه كرد و گفت: باید از حق پیشرفت اقتصادی و توسعه کشور در این مذاكرات، با موضع عزتمندانه حراست شود؛ چرا كه «تولید ملی» یکی از حوزه‌هایی است که نیاز به حمایت جدی در مناسبات بین‌المللی دارد.
به گفته او، مذاکره‌کنندگان باید مطمئن باشند كه حربه تحریم اقتصاد ایران نمی‌تواند هدف بدخواهان را تامین کند؛ در عین حال كه فضای رقابتی بین‌المللی نیز باید، فراهم و از تمامی امکانات موجود برای دفع و رفع تحریم استفاده شود تا تولید ملی در صحنه بین‌المللی بدرخشد.
در این نشست، بیانیه پیشنهادی اتاق ایران با موضوع راهكارهای عملی «تولید ملی و حمایت از كار و سرمایه ایرانی» با اكثریت آرا، به تصویب اعضای هیات نمایندگان اتاق بازرگانی ایران رسید.

حمایت عسگراولادی از تعویق فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها


اما پس از ارائه این بیانیه، برخی اعضای پارلمان بخش خصوصی نیز در سخنانی، محورهای تحقق شعار حمایت از تولید ملی در سال جاری را بررسی كردند.
رییس كمیسیون صادرات اتاق بازرگانی ایران در این رابطه، به موضوع فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها اشاره کرد و خواستار آن شد كه مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها یك سال به تعویق بیفتد. به گفته اسدالله عسگراولادی، در آبان ماه سال 89، یعنی هنگامی كه قرار بود هدفمندسازی یارانه‌ها اجرا شود، تورم كشور یك رقمی و حدود 9 درصد بود، اما این میزان را در سال 90، بانك مركزی 21 درصد اعلام كرد و این نشان می‌دهد كه دولت در اهداف خود برای مهار تورم موفق نبوده است.


این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران بر این اساس تاكید كرد: اگر امروز كه بانك مركزی می‌گوید، تورم 21 درصد است و البته می‌دانیم كه بیشتر از اینها است، به مرحله دوم هدفمندسازی یارانه‌ها ورود كنیم، مجددا با افزایش شدید تورم روبه‌رو خواهیم شد و از این رو باید مرحله دوم هدفمندی را حداقل یك سال به تاخیر انداخت.

با بهره و تورم 25 درصدی‌ تولید جواب نمی‌دهد!


رییس كمیسیون صنعت اتاق ایران هم در این گردهمایی این طور گفت: ما نتوانستیم تورم را مهار كنیم و در مورد افزایش نرخ بیكاری نیز هنوز نگرانی‌هایی وجود دارد؛ ضمن اینكه در جذب سرمایه‌گذاری‌های خارجی نیز موفق نبوده‌ایم؛ اگرچه تولید‌کننده 4/1 درصد علم جهان نیز هستیم.


به گفته احمد پورفلاح، هم‌اكنون برخی از پروژه‌های ما توجیه اقتصادی ندارند كه این باعث شده بسیاری از سرمایه‌ها بلامصرف باشند. از این رو، ما باید در تنظیم برنامه‌ها و تخصیص منابع بدون نگاه جناحی عمل كنیم؛ ضمن اینکه قانون فعلی كار را نیز باید بدون در نظر گرفتن منافع صرف كارگران و كارفرمایان و در نظر گرفتن منافع ملی، بازنگری كنیم و قانونی ساده تدوین کنیم. او همچنین اعلام کرد: با بهره 25 درصدی، تورم 25 درصدی و مالیات حداقل 24 درصدی تولید جواب نمی‌دهد؛ چرا که ما باید حداقل 100 درصد به قیمت‌های خود اضافه كنیم تا سود منطقی داشته باشیم.


این عضو هیات نمایندگان اتاق تهران همچنین یادآور شد: با نگاهی گذرا به وضعیت موجود، شاخص‌های اقتصادی كشور اعم از بالایی میزان تورم، فزونی نرخ بیكاری، پایین بودن میزان رشد اقتصادی و توسعه، ناكارآیی سیستم‌های اداری، پولی و بانكی، حجم پایین جذب سرمایه خارجی و روند نزولی سرمایه‌گذاری داخلی و پایین بودن بهره‌وری و بالاخره كم‌رونق بودن فضای كسب‌وكار نشان می‌دهد كه مسوولان و مخاطبان نتوانستند در دستیابی به اهداف اساسی تعیین شده به صورت مطلوب موفق شوند.

سهم تولید از هدفمندی 50 درصد شود


در ادامه این نشست، علی شمس اردكانی، رییس كمیسیون انرژی، نفت و محیط زیست اتاق ایران نیز گفت: با توجه به ضرورت اعلام نظر اتاق ایران به عنوان نماینده بخش خصوصی و با توجه به اینكه بعضی مراجع درصدد ایجاد خدشه در فعالیت‌های اتاق هستند و با ایجاد سازمان‌های موازی می‌خواهند محدوده فعالیت اتاق را محدود كنند، به نظر می‌آید باید از دولت بخواهیم جداول بودجه را پس بگیرد، زیرا جداول بودجه به نظر تولیدی نیست و حتی گاهی ضدتولید نیز است.وی ادامه داد: تاکنون 30 درصد از درآمد هدفمندی یارانه‌ها به تولید اختصاص داده شده است، در حالی كه 2 سال پیش ما خواستار 50 درصد از درآمد هدفمندی یارانه برای تولید بودیم، بنابراین باید از مجلس بخواهیم این نسبت‌ها را تغییر دهد، زیرا تغییر نسبت‌ها به دست مجلس و اجرای آن به دست دولت است.

بخشودگی مالیات واحدهای تولیدی


مصطفی رناسی، از دیگر اعضای هیات نمایندگان اتاق ایران نیز تصریح کرد: برای حمایت واقعی از تولید، مشکلاتی چون مشكلات تامین اجتماعی، ارز، شرایط ویژه امنیت ملی، ممنوع‌الخروج كردن مدیران كه بانك تنها برای اداره ثبت می‌نویسد و ثبت هم بدون اطلاع مدیر مربوط او را ممنوع‌الخروج می‌كند، تامین نقدینگی و مالیات بخش خصوصی كشور باید سریع تر برطرف شود. او همچنین یادآور شد: با توجه به اینكه به صورت عملی یارانه به بخش تولید تعلق نگرفته، از دولت می‌خواهیم كه مالیات سال جدید واحدهای تولیدی بخشیده شود.


محمد رضا نجفی منش نیز گفت: ما قانون حمایت از سرمایه‌گذاری خارجی داریم، اما چنین قانونی برای حمایت از سرمایه‌گذاری داخلی و تولید نداریم؛ ضمن اینکه لازم است صندوقی برای ایجاد واحدها و كارگرانی كه دچار مشكل می‌شوند در نظر گرفته شود؛ بنابراین كلی‌گویی اجرایی نخواهد بود و باید انتظارات خود را به تك‌تك نهادها واضح و روشن بگوییم و امكانات و شرایط را برای وضعیت مطلوب بیان كنیم تا زودتر به نتیجه برسیم.


سیدرضی حاجی آقامیری، دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق ایران نیز بیان کرد: امروز در كشور با مشكلات عدیده‌ای در حوزه‌های ارزی و صادراتی رو به رو هستیم و اینكه هر روز برای صادركننده خط و نشان بكشیم، به طور یقین به نفع كشور نیست؛ بسیاری از تجار نیز دیگر تمایلی به سرمایه‌گذاری در داخل كشور ندارند.


محسن چمن‌آرا، دیگر عضو هیات نمایندگان اتاق ایران نیز گفت: اگر قرار بود مشكلات اقتصادی ما حل شود، حداقل بخشی از آن در سال گذشته انجام می‌شد، اما این کار صورت نگرفت.در ادامه این گردهمایی، محمد حسین كریمی‌پور، رییس كمیسیون كشاورزی، آب و منابع طبیعی اتاق ایران نیز با ارائه گزارشی از وضعیت كشاورزی کشور، گفت: اکنون حالت بحرانی در كشاورزی كشور دیده می‌شود كه رو به افزایش است و متاسفانه در فهرست ده‌گانه واردات سال 1390، از 10 محصول وارداتی، 5 محصول كشاورزی بوده است.


وی گفت: متاسفانه عارضه دیگری كه در بخش كشاورزی به خصوص در بخش دولتی دیده می‌شود، این است كه دچار پس‌رفت‌های عظیم هستیم و چالش‌های زیست محیطی زیادی داریم که از جمله آن می‌توان مساله دریاچه ارومیه را نام برد، اما خبر خوب این است كه كارگروه ویژه‌ای به ریاست رییس‌جمهور تشكیل و حدود یک هزار و صد میلیارد تومان اعتبار مازاد بر اعتبار بودجه به آن اختصاص داده شده است تا از بخش کشاورزی حمایت شود.


به گفته او، هدفگذاری جدید استراتژیك كشاورزی این است كه حدود 5 هزار شغل از طریق زیركشت بردن 2 میلیون هكتار زمین جدید ظرف 15 ماه باقیمانده از عمر دولت، ایجاد شود؛ ضمن اینکه اگر دولت بخواهد با توجه به شرایط موجود، كشاورزی كشور را تا حدودی سامان دهد، در سال تولید ملی، كشاورزی ایران بیش از هر چیزی نیازمند ارتقای توان مدیریتی و بازگشت به روزگار كارشناسی است. در پایان یازدهمین نشست هیات نمایندگان اتاق ایران، كارگران نمونه سال 1390 از سوی هیات رییسه این اتاق مورد تقدیر قرار گرفتند.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 1112

بازدید دیروز 1216

بازدید ماه 1112

بازدید کل 529897

اکنون 133 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت