گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

تفسیر تامین اجتماعی از قانون برنامه!

 


عضو هیئت رئیسه کانون عالی کارفرمایان ایران از اجرای ناقص بند (و) ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه در زمینه اعمال تخفیف بیمه‌ای کارفرمایان برای جذب نیروی کار جدید خبر داد و گفت: تامین اجتماعی اجرای آن را با رای خود تفسیر کرده است.

سیدحمزه درواری در گفتگو با مهر در خصوص آخرین اقدامات صورت گرفته از سوی سازمان تامین اجتماعی برای اعمال تخفیف بیمه ای کارفرمایان در قبال جذب نیروی جدید، گفت: این پیش بینی قانونی باید در سال گذشته از سوی تامین اجتماعی برای کارفرمایان اعمال می شد.

عضو هیئت رئیسه کانون عالی کارفرمایان ایران اظهار داشت: با اینکه اقداماتی اندک در این بخش صورت گرفت، اما آنچه که در قانون پیش بینی شده بود و از شفافیت نیز برخوردار بود، از سوی سازمان تامین اجتماعی اعمال نشد.

درواری با تاکید بر اینکه تفسیر تامین اجتماعی از قانون باعث اجرای نادرست آن شده است، افزود: نتیجه کار به نحوی بود که پیش بینی قانون و عملکرد تامین اجتماعی با یکدیگر متناقض شد.

تفسیر تامین اجتماعی از قانون

این مقام مسئول کارفرمایی کشور ادامه داد: عمل کردن تامین اجتماعی طبق تفسیری که از قانون داشته است، به ضرر کارفرمایانی شد که اقدام به جذب نیروی مازاد جدید کرده بودند.

عضو شورای عالی کار خاطر نشان کرد: به صورت کلی آنچه که از سوی تامین اجتماعی پیرامون اعمال تخفیفات بیمه ای کارفرمایان در قبال جذب نیروی جدید انجام شد، با هدف اولیه مصوبه فاصله داشته است.

به گزارش مهر، در قالب قانون برنامه پنجم توسعه و در بند (و) ماده 80 امکانی فراهم شده است تا برای تشویق کارفرمایان در جذب نیروی کار جدید، برخی معافیتهای بیمه ای نیز در قبال آنها اجرا شود.

اعمال این سیاست تشویقی پیش بینی شده در برنامه پنجم توسعه، می تواند علاوه بر کاهش هزینه های بیمه ای کارفرمایان، زمینه های جذب نیروهای جدید و در نتیجه اشتغال به کار افراد بیشتری را فراهم کند.

به دلیل داشتن بار مالی ناشی از اجرای این طرح، سازمان تامین اجتماعی در سال گذشته از اجرای آن خودداری کرد و پس از آن نیز با تدوین مقرراتی بسیاری از مشمولان کارفرمایی را نیز از برخوردار شدن مزایای قانون، محروم کرد.

حتی تاکیدات وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی نیز باعث اجرای دقیق قانون از سوی سازمان تامین اجتماعی نشد و این صندق همچنان بر اجرای آن با تفسیر و رای خود اصرار ورزید که نتیجه آن انصراف کارفرمایان از جذب نیروهای مازاد و همچنین از بین رفتن فرصتهایی شغلی برای بیکاران بود.

ماده 80 برنامه پنجم

طبق ماده 80 قانون برنامه پنجم توسعه به دولت اجازه داده می‌شود در راستای ایجاد اشتغال پایدار، توسعه کارآفرینی، کاهش عدم تعادل منطقه‌ای و توسعه مشاغل نو اقدامات زیر را انجام دهد:

الف ـ حمایت مالی و تشویق توسعه شبکه‌ها، خوشه‌ها و زنجیره‌های تولیدی، ایجاد پیوند مناسب بین بنگاه های کوچک، متوسط، بزرگ (اعطای کمک های هدفمند) و انجام تمهیدات لازم برای تقویت توان فنی ـ مهندسی ـ تخصصی، تحقیق و توسعه و بازاریابی در بنگاه های کوچک و متوسط و توسعه مراکز اطلاع‌رسانی و تجارت الکترونیک برای آنها.

ب ـ رفع مشکلات و موانع رشد و توسعه بنگاه های کوچک و متوسط و کمک به بلوغ و تبدیل آنها به بنگاه های بزرگ و رقابت‌پذیر.

ج ـ گسترش کسب و کار خانگی و مشاغل از راه دور و طرح های اشتغالزای بخش خصوصی و تعاونی به ویژه در مناطق با نرخ بیکاری بالاتر از متوسط نرخ بیکاری کشور.

د ـ حمایت مالی و حقوقی و تنظیم سیاست های تشویقی در جهت تبدیل فعالیت های غیرمتشکل اقتصادی خانوار به واحدهای متشکل.

هـ ـ حمایت مالی از بخش غیردولتی به منظور توسعه و گسترش آموزش های کسب و کار، کارآفرینی، فنی و حرفه‌ای و علمی ـ کاربردی.

و ـ اعمال تخفیف پلکانی و یا تامین بخشی از حق بیمه سهم کارفرمایان کارگاه هایی که با تایید و یا معرفی واحدهای وزارت کار و امور اجتماعی در جهت بکارگیری نیروی کار جدید مبادرت می‌نمایند به شرط آن که واحد تازه تاسیس بوده و یا در سال قبل از آن کاهش نیروی کار نداشته باشد.

هیئت وزیران بنا به پیشنهاد شماره 12398 مورخ 2/5/1390 وزارت کار و امور اجتماعی و تائید معاونت برنامه‌ ریزی و نظارت راهبردی رئیس‌ جمهور و با رعایت ماده (223) قانون برنامه 5 ساله پنجم توسعه جمهوری اسلامی ایران ـ مصوب1389ـ و به استناد تبصره ماده (80) قانون یادشده، آئین‌نامه اجرایی بند « و» این ماده را در مرداد ماه سال گذشته تصویب و در 26 مرداد ماه همان سال برای اجرا ابلاغ کرد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 108

بازدید دیروز 1355

بازدید ماه 32789

بازدید کل 527677

اکنون 137 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت