گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

هدفمندی یارانه ها بهره وری حوزه تولید را افزایش داد

 

هدفمندی یارانه ها بهره وری حوزه تولید را افزایش داد


تهران - دولت درشرایطی تصمیم به اجرای قانون هدفمندی یارانه ها گرفت كه منابع عظیم نفت و گاز كشور و درآمدهای سرشار ارزی هزینه انرژی را در مقایسه با دیگر هزینه‌ها، ناچیز كرده و حساسیت و انگیزه زیادی برای صرفه‌جویی و استفاده درست از این موهبت وجود نداشت.

از سویی سیاست فرهنگ سازی برای صرفه جویی هم كارایی زیادی نداشته و به تنهایی پاسخگوی اصلاح الگوی مصرف نبود.

ادامه روند قبلی نیز تبعات اقتصادی و اجتماعی غیر قابل جبرانی در پی‌ داشته و در صورت ادامه این مسیر (با فرض عدم اجرای طرح هدفمند كردن یارانه ها ) از سال 1404 ، ایران وارد كننده انرژی می گردید و می بایست پیش بینی تامین منابع ارزی جدید برای خرید انرژی صورت می پذیرفت.

هدفمندسازی یارانه‌ حامل‌های انرژی به عنوان یك ابزار برای اجرای سایر سیاست های اقتصادی دولت و به عنوان یك سیاست مكمل طراحی شده است ، افزایش بهره وری تولید، توزیع عادلانه یارانه ها، حفظ ذخائر تجدید ناپذیر انرژی و استفاده از آنها در چرخه تولید و كسب ارزش افزوده بالاتر، جلوگیری از قاچاق سوخت از جمله اهداف اجرای قانون هدفمندی به شمار می آید .

همچنین جلوگیری از قاچاق سوخت، اقتصادی شدن پروژه های تامین انرژی بر از منابع تجدید پذیر، تامین انرژی بهبود و ارتقاء فناوری، افزایش اشتغال تخصصی و فرصت های كسب و كار جدید، اصلاح ساختار مالی دولت و غیره از جمله هدف های اجرای قانون است .

در بخش صنعت و معدن نیز می توان آثاری چون بهبود فضای كسب و كار را نام برد .با توجه به افزایش هزینه های انرژی و افزایش آن در هزینه های تولید مسائل مهم بخش تولید برجسته شده و در كانون توجه قرار می گیرند. وقتی مسئله ای در كانون توجه قرار می گیرد منابع (وقت مدیران، كاركنان، منابع مالی و ...) را به خود جذب كرده و تلاش بیشتری برای رفع آنها انجام می شود.

با اجرای این قانون موضوع اصلاح فضای كسب و كار در دستور كار جدی حاكمیت ( دولت، مجلس، قوه قضاییه و بخش خصوصی ) قرار گرفته كه از نتایج آن می توان به قانون فضای كسب و كار ، ایجاد ابزارهای نوین در جهت رفع مسائل تولید ( از قبیل كارگروه حمایت از تولید و ستاد تسهیل ) و برخی اصلاح ساختارها كه سالها معطل مانده بود مانند اصلاح ساختار قیمت گذاری برق برای واحدهای صنعتی و معدنی و تسریع در گاز رسانی به واحدهای تولیدی و ... اشاره نمود.

در باره بهره وری نیز باید گفت : تلاش برای افزایش بهره وری توسط بخش تولید و مصرف از دو جهت افزایش می یابد. از طرفی چالش هزینه ها تقاضا برای افزایش بهره وری را شكل می دهد و از طرف دیگر منابع مناسبی برای حمایت از بنگاه ها فراهم می شود كه در مجموع بازار بهره روی را رونق می دهد.

با توجه به اینكه در اقتصاد فعلی از ظرفیت‌ها و پتانسیل‌های موجود در جامعه به طور كامل و مفید استفاده نمی‌شود و میزان بهره ‌وری در بخش‌های مختلف اقتصادی مطلوبیت لازم را ندارد، هدفمند كردن یارانه ها می تواند دستاوردهای بزرگی در این زمینه در پی داشته باشد.

البته با هدفمندی یارانه‌ها برخی بنگاه های تولیدی با افزایش هزینه مواجه می شوند كه با شناسائی دقیق بنگاه های تاثیر پذیر و طراحی برنامه های حمایتی دقیق این تهدید را به یك فرصت بی نظیر تبدیل می گردد.

آزاد شدن منابع انرژی برای استفاده در بخش تولید را می توان از دیگر دستاوردهای اجرای قانون هدفمندی برشمرد ، در زمان حال حاضر بسیاری از طرح های تولیدی با توجه به محدودیت منابع انرژی در حالت بلاتكلیف قرار دارد ( مانند آلویمینوم هرمزال و یا طرح های فولادی و پتروشیمی ) اگر در بخش های غیرمولد به ویژه در بخش های خانگی و تجاری ، كاهش مصرف و صرفه جویی اتفاق بیافتد منابع انرژی جایگزین شده و در دسترس برای بخش مولد اقتصاد كشور قرار می گیرد.

بر اساس آمارهای دریافت شده از بخش های ذیربط مصرف گاز بخش صنعت طی 9 ماهه اجرای قانون در مقایسه با 9 ماهه قبل از اجرای قانون بیش از 2.5 درصد رشد داشته است. برق بخش صنعت نیز در مدت اشاره شده بیش از 2 رشد را تجربه كرده است .

ایجاد فرصت های جدیدكسب وكاراز دیگر آثار اجرای قانون هدفمندی به شمار می آید ، با افزایش قیمت انرژی فرصت های جدیدی برای كسب و كار پدیدار شده است. این فرصت ها شامل افزایش به كارگیری افراد متخصص برای افزایش بهره وری دربنگاه، نیاز به فناوری تجهیزات نوین و توجیه یافتن پروژه های جدید است .

باتوجه به پیچیدگی ها و تنوع مسائل حوزه تولید به خصوص بخش صنعت و معدن، وزارت صنایع و معادن سابق در سال 1387 با راه اندازی ستاد تحول صنایع و معادن برنامه ریزی گسترده ای را در جهت آمادگی برای اجرای قانون هدفمندی یارانه ها آغاز نمود. حاصل این تلاش ها طی دوسال گذشته در بسته حمایتی بخش صنعت و معدن كه در سال 1388 به تصویب كارگروه تحولات اقتصادی رسید و زیرساخت های عملیاتی، اطلاعاتی و ارتباطی یكپارچه و فراگیر جهت اجرای بسته حمایتی تبلور یافته است .

در این بسته برخی حمایت ها به صورت عام و برای تمام صنایع ( مانند قیمت گذاری انرژی ، كمك های بلاعوض برای سوخت ) و برخی حمایت ها به صورت خاص و برای گروهی از صنایع تاثیر پذیر ( مانند خط اعتباری هزینه انرژی ) در نظر گرفته شده است .

از رویكردهای اصلی برنامه حمایتی تهیه شده در بخش صنعت و معدن پرداخت منابع به منظور ارتقاء بهره وری و عدم كمك مستقیم ( در قالب پرداخت یارانه مستقیم مانند بخش خانوار ) به بنگاه می باشد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 1180

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 32506

بازدید کل 527394

اکنون 170 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت