گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

تأکید بر لزوم تنظیم نقشه راه برای روابط تجاری در دیدار رئیس اتاق ایران با سفیر هندبه گزارش روابط عمومی اتاق ایران، «دكتر محمد نهاونديان»، رئیس اتاق ايران، ضمن اعلام اشتياق اتاق ايران در برگزاري جلسات مشترك با طرف هندي، بر لزوم تنظيم يك نقشه راه براي رسيدن به نتايج ملموس و مشخص در روابط تجاري میان دو کشور، تاكيد کرد.
وی گفت: «اکنون وقت آن فرا رسيده است كه هند يك گام جدي در مسير حمايت از تجارت با ايران بردارد، زيرا پس از آن كه دوره تحريم ها تمام شود، آن وقت شرايط متفاوت خواهد بود و ممكن است حضور شركت هاي هندي در ايران بسيار دشوارتر شود.»


نهاوندیان همچنين به هوشمندي بيشتر شركت هاي چيني نسبت به شركت هاي هندي اشاره کرد و افزود: «شرکت های چینی تجارت گسترده تري با همتاهاي ايراني خود دارند و حجم تجاري اين كشور با ايران افزايش يافته است، بنابراین هند نيز بايد از فرصت به دست آمده استفاده كند، زيرا در آينده با ايجاد شرايط رقابتي، ممكن است شركت هاي هندي توان رقابت با رقباي ديگر را از دست بدهند.»
رئیس اتاق ايران بیان کرد: «ارتباط دو كشور باید از مسير بخش خصوصي دو طرف ادامه يابد و هند نبايد اجازه دهد مسئله ای دامن گير تجارت بخش خصوصي دو كشور شود، زيرا هيچ موضوعي نمي تواند از اهميت امنيت انرژي به ویژه در آينده، بكاهد.»


نهاوندیان تصریح کرد: «اگرچه شركت هاي هندي سرمايه گذاري هاي خوبي در بخش كشتيراني و يا فولاد انجام داده اند، اما هنوز زمينه هاي بسياري وجود دارد كه بخش خصوصي هند مي تواند به آن ها ورود كند و با سرمايه گذاري بلند مدت، زمينه همكاري هاي مشترك را در عرصه هاي مختلف فراهم آورد. بنابراین اميدواريم كه اين دیدار بتواند زمينه ساز تحرك و پويايي بيشتري از جانب بخش خصوصي دو طرف باشد.»


وی ادامه داد: «هم اكنون دولت ها در عرصه اقتصاد بايد تسهيل كننده باشند و نه مجري، بنابراین اگر تصور شود كه مسير روابط اقتصادي دو كشور تنها از طريق دیدار هاي دولتي ميسر مي شود، راه را اشتباه رفته ايم. با توجه به اين كه اقتصاد ايران در مسير خصوصي سازي كلان در حوزه هاي مختلف از جمله انرژي، فولاد، خطوط ريلي و بانك و بيمه قرار گرفته است، اين امكان فراهم شده كه بخش خصوصي دو كشور در اين حوزه ها كه پیش از این تنها در حوزه تصدي گری دولت بوده است، ورود كنند.»
رئیس اتاق ایران عنوان کرد: «اکنون بخش خصوصي چين و تركيه به خوبي از فرصت هاي به دست آمده استفاده مي كنند و اين در حالي است كه هند امكان استفاده بيشتري دارد. ما در مسير توسعه قرار داريم و پروژه هاي بسياري در دست اجرا است كه مي تواند محل سرمايه گذاري و مشاركت هندي ها باشد.»


وی در رابطه با مشكل پرداخت ها نيز، تصریح کرد: «بايد در این زمینه مبتكرانه عمل كرد و راه كارهاي عملي پيش روي بخش خصوصي قرار داد، ما انتظار داريم كه شاهد هيأت هاي تجاري بيشتر و پر تعداد تري از جانب هند به ايران باشيم.»
نهاوندیان در بخش ديگري از سخنان خود به اهميت همكاري نزديك مراكز داوري اتاق هاي دو كشور به منظور حل و فصل اختلاف ها و فعاليت بيشتر و پوياتر شوراي مشترك بازرگاني دو كشور تاكيد کرد و گفت: «شوراي مشترك نبايد محدود به حوزه هاي خاصي از اقتصاد باشد، بلكه اعضاء آن بايد به نمايندگي از كل اقتصاد يك كشور، انتخاب و برگزيده شوند. ما در مورد اعضاء ايراني به اين مسئله اهميت مي دهيم و انتظار داريم كه اعضاء هندي شوراي مشترك نيز به گونه اي انتخاب شوند كه نماينده كل اقتصاد هند باشند و تنها منحصر به حوزه اي خاص نباشند.»


رئیس اتاق ایران همچنین بر ضرورت تسهيلات بيشتر در خصوص رواديد تجاري از جانب سفارت هند، تاكيد کرد.
وی در ادامه جلسه ضمن معرفي صندوق توسعه ملي، توضیح داد: «اين صندوق محل ذخيره مازاد درآمد هاي ارزي كشور است، بنابراین بخش خصوصي مي تواند با استفاده از منابع مالي ارزي صندوق در پروژه هاي مختلف در هند مانند حمل و نقل مشاركت کند.»
نهاوندیان یادآور شد: «منابع پولي مناسبي در هند وجود دارد كه متعلق به دولت ايران است و با هماهنگي دولت، مي توان از محل منابع ارزي صندوق توسعه ملي و ارز موجود در هند كه متعلق به دولت است، امكان سرمايه گذاري در حوزه هاي در دست اجرا در هند را فراهم کرد.»
رئیس اتاق ایران افزود: «انجام این کار مي تواند يك مكانيزم مناسب براي رفع مشكل پرداخت ها نیز باشد. همچنین مناسب است كه در هيأت هاي تجاري ايران به هند يك كارشناس زبده از بانك مركزي نيز حضور داشته باشد تا مسئله پرداخت ها به صورت تخصصي بررسي شود.»


نهاونديان همچنين بر رياست دوره ای اتاق ايران بر اتاق هاي كشورهاي عضو اكو اشاره کرد و گفت: «فرصت مناسبي به دست آمده تا هند بتواند از طريق ايران با كشورهاي عضو اين پيمان، ارتباط برقرار كند.»
وی با تأکید بر لزوم پيوستگي بيشتر خطوط ارتباطي ريلي، هوايي و دريايي ميان دو كشور، ادامه داد: «سفير هند و همكاران این سفارت باید اتاق را خانه دوم خود بدانند و اميدواريم كه اين ديدارها نتيجه ملموس و قابل قبولي در توسعه بيشتر روابط تجاري بخش خصوصي دو كشور داشته باشد.»


«سی بی جورج» جانشين رئيس مأموريت در سفارت هند، نیز بیان کرد: «بخش انرژي به صورت عمده مربوط به بخش عمومي و دولتي است. حال آن كه اکنون، بخش خصوصي دو طرف كه بیشتر در ساير زمينه ها فعاليت دارد با مشكل در پرداخت ها رو به رو است و بايد راهكاري براي اين موضوع پيدا كنيم و در این زمینه، دولت هاي دو طرف مي توانند نقش تعيين كننده داشته باشند.»
«دی. پی. سرواستاوا» سفير هند نيز، هند را كشوري با رشد اقتصادي بسيار سريع و در حال پيشرفت برشمرد و افزود: «اين رشد سريع حتي در بدترين شرايط اقتصادي و با وجود افزايش قيمت نفت، نیز همچنان ادامه داشت و روابط تجاري دو كشور ايران و هند همواره پايدار بوده است و در شرايط کنونی نیز با وجود مشكل در پرداخت ها، همچنان ادامه دارد.»
وی همچنين با اشاره به هيأت تجاري هندي كه به زودي عازم ايران خواهد بود، توضیح داد: «علاقه زيادي از جانب شركت هاي هندي براي سرمايه گذاري در بخش انرژي، قطعات يدكي اتومبيل، بخش فن آوري و زيرساخت ها وجود دارد و اميدواريم كه اتاق ايران بتواند در این زمینه كمك كند تا شركت هاي هندي طرف های ايراني خود را بشناسند.»
سفیر هند همچنين ابراز اميدواري كرد كه برنامه هاي تجاري محدود به تهران نباشد و شركت هاي هندي اين امكان را داشته باشند كه از شهرهاي مختلف ايران به ویژه شيراز، اصفهان و مناطق آزاد مانند چابهار بازديد کنند و با زمينه هاي سرمايه گذاري در ايران آشنايي بيشتري پيدا كنند.


وی در ادامه بر لزوم برگزاري همايش ها و كنفرانس ها هم زمان با گفت و گوهای تجاري تاكيد کرد و افزود: «فرصت هاي سرمايه گذاري در ايران باید به وسیله اين همايش ها به شركت هاي هندي معرفي شود، زیرا در صورت ایجاد آشنایی، شركت ها به طور حتم تمايل نشان خواهند داد.»
سرواستاوا در ادامه توضیح داد: «ما تمام تلاش خود را مي كنيم كه امكان صدور رواديد بازرگاني براي فعالان اقتصادي ايراني تسهيل شود و شركت هاي ايراني در حوزه هاي مختلف بتوانند نسبت به دریافت روادید اقدام كنند.»
سفير هند نيز با اشاره به اين مطلب كه تجارت هند با ايران مربوط به ديروز و امروز نيست، بلكه به 2500 سال پیش باز می گردد، بیان کرد: « ارتباط تجار هندي و ايراني سابقه زیادی دارد و به سادگي خاتمه نخواهد يافت.»


* نشست مشترك فعالان اقتصادي هند با اعضا اتاق ايران

گفتني است پس از اين جلسه، نشست مشترك فعالان اقتصادي هند با اعضا اتاق ايران براي همكاري در زمينه نفت، گاز و پتروشيمي نيز برگزار شد.
«علي‌اصغر فرشچي» مديركل اداره كل آسيا، اقيانوسيه و مشترك‌المنافع (بخش آسيايي) گفت: «ما آمادگي داريم نسبت به اعزام و پذيرش هيأت‌هاي تجاری تسهيلات لازم را فراهم كنيم و در راستاي توسعه همكاري‌ها قدم برداريم.»
ادامه اين جلسه نيز به ديدار رو‌در‌روي تجار دو كشور اختصاص يافت.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 474

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 31800

بازدید کل 526688

اکنون 197 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت