گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

انجماد منابع بانكی با آفت تورم قیمت دارایی‌ها

 

 

بر اساس نتایج به دست آمده، متغیرهای رشد اقتصادی، متوسط نرخ رشد قیمت دارایی‌های ارز، سهام و مسكن، رشد تسهیلات اعتباری و نیز مقادیر وقفه مطالبات غیرجاری به ترتیب بیشترین تاثیر را در مطالبات غیرجاری داشته است.

به گزارش «تعادل» پژوهشكده پولی و بانكی در گزارشی با عنوان «آثار مولفه‌های بخش حقیقی و رشد قیمت دارایی‌ها در مطالبات غیرجاری بانك‌ها» به قلم حسین باستانزاد، محمد ولی‌پور پاشا و هادی حیدری، آثار مولفه‌های بخش حقیقی و قیمت دارایی‌های مالی را در مطالبات غیرجاری 31 بانك كشور در دوره زمانی 92- 1385 بررسی كرده است.

در این گزارش تاثیر رشد اقتصادی و ر شد شاخص موزون تركیبی قیمت دارایی‌ها در مطالبات غیرجاری بانك‌ها به شكل آماری آزمون شده است. مولفه‌های رشد اقتصادی و رشد شاخص موزون تركیب قیمت دارایی‌ها به عنوان مولفه‌های ساختاری دركنار متغیرهای ترازنامه‌یی شبكه بانكی شامل نسبت سپرده‌ها به كل بدهی‌ها و نسبت تسهیلات به كل دارایی‌ها جهت بررسی رفتار مطالبات غیرجاری برآورد شد.

بنا بر نتایج نسبت مطالبات غیرجاری در دوره‌های متوالی گذشته در نسبت مطالبات غیرجاری در دوره جاری اثر معناداری داشته است؛ به‌طوری كه ضرایب نخستین دوره وقفه بر گرایش اولیه بانك‌ها به استمهال مطالبات غیرجاری و استفاده نكردن از وثایق و نیز تمایل نداشتن به شناسایی مطالبات غیرجاری دلالت دارد. در دوره دوم نیز بانك‌ها با ابزارهای حقوقی و وثیقه درصدد كاهش و وصول مطالبات غیرجاری برمی‌آیند. به این منظور اثر بلندمدت وقفه مطالبات غیرجاری در روند كنونی آن به صورت تكاثری و همواره مثبت شناسایی شده است. رشد اقتصادی نیز مطابق انتظار و به‌طور معكوس و معنادار بر رشد نسبت مطالبات غیرجاری اثرگذار است كه البته اثر آن در مقایسه با سایر متغیرهای توضیحی به مراتب بیشتر است.

رشد شاخص موزون تركیبی قیمت دارایی‌ها شامل سهام، ارز و مسكن مطابق انتظار در انگیزه بازپرداخت تسهیلات اعتباری و در نتیجه نسبت مطالبات غیرجاری اثر منفی دارد. همچنین اثر همسوی رشد اقتصادی در افزایش نسبت مطالبات غیرجاری به‌طور معناداری بیشتر از اثر معكوس شاخص موزون قیمت دارایی‌هاست.

رشد تسهیلات اعتباری یكی از مولفه‌های ترازنامه‌یی است كه اثر منفی و معناداری در نسبت مطالبات غیرجاری بانك‌ها دارد و بر ضعف مدیریت ریسك اعتباری در شبكه بانكی كشور دلالت می‌كند. رشد نسبت سپرده‌ها به كل بدهی‌های شبكه بانكی نیز با وجود تاثیر بر ظرفیت وام‌دهی بانك‌ها اثر معناداری در نسبت مطالبات غیرجاری نشان نمی‌دهد، زیرا مدیریت دارایی-بدهی در شبكه بانكی مجزا انجام می‌شود و منابع سپرده‌یی به صورت گسترده برای سرمایه‌گذاری در بازارهای سرمایه، اوراق قرضه، مستغلات و بین بانكی استفاده می‌شود و سهم تسهیلات اعتباری را در دارایی‌های بانك‌ها به تدریج كاهش می‌دهد.

تاثیر‌پذیری مطالبات معوق

مطالبات غیرجاری شبكه بانكی از دوره‌های رونق، ركود بازار دارایی‌ها و نیز وضعیت بخش حقیقی اقتصاد تاثیر می‌گیرد.

مطالبات غیرجاری تركیبی از مجموع تسهیلات سررسید گذشته و مشكوك‌الوصول به صورت نسبتی از كل تسهیلات پرداختی مورد استفاده قرار می‌گیرد. تولید ناخالص داخلی كه نشان‌دهنده آثار تحولات بخش حقیقی بر نسبت مطالبات غیرجاری است، به صورت رشد در محاسبات در نظر گرفته می‌شود. همچنین متوسط رشد شاخص قیمت دارایی‌های مالی كه شاخص موزون تركیبی قیمت ارز، سهام و مسكن است، بیانگر آثار تغییرات قیمت دارایی‌ها از طریق ترازنامه نهادهای مختلف اقتصادی در مطالبات غیرجاری است. نظر به اینكه به‌طور متوسط، 85درصد از درآمدهای شبكه بانكی از سود تسهیلات حاصل می‌شود برای بررسی میزان ریسك اعتباری، این الگو مورد استفاده قرارمی‌گیرد كه نسبت مطالبات غیرجاری مولفه كلیدی تبیین‌كننده ریسك عملیات اعتباری است كه درآمد مشاع بانك‌ها را متاثر می‌كند و در تعامل با متغیرهای بخش حقیقی و بازار دارایی‌ها آزمون می‌شود.

داده‌های تاریخی این مقاله شامل داده‌های بخش‌های حقیقی و بانكی و شاخص موزون تركیبی رشد قیمت دارایی‌هاست. اطلاعات نسبت‌های مالی بانك‌ها شامل نسبت مطالبات غیرجاری به كل تسهیلات، نسبت سپرده‌ها به كل بدهی‌ها و نسبت تسهیلات اعطایی به كل دارایی‌هاست. رشد قیمت بازار دارایی‌ها سه نوع دارایی شامل ارز، مسكن و سهام را دربرمی گیرد كه در وضعی تورمی یا بروز تكانه در این بازارها زمینه انتقال منابع مالی را از بخش حقیقی به بازار دارایی‌ها فراهم می‌كند زیرا هرگونه افزایش قیمت در بازار دارایی‌ها بازده نسبی این بازارها را نسبت به بخش حقیقی ارتقا می‌دهد. این امر در كوتاه‌مدت آثارمثبت ترازنامه‌یی در دارایی‌های سرمایه‌یی و ثابت بانك‌ها دارد و در میان مدت و به دنبال كاهش منابع مالی در بخش‌های حقیقی و كاهش رشد اقتصادی، گردش منابع مالی بخش حقیقی را كاهش و مطالبات غیرجاری بانك‌ها را افزایش می‌دهد. در این خصوص رشد نسبت مطالبات غیرجاری قدرت وام‌دهی بانك‌ها را به نهادهای اقتصادی و بازار بین بانكی كاهش می‌دهد كه در چرخه بعدی انقباض و ركود همزمان بخش‌های حقیقی و بازار دارایی‌ها را در پی دارد.

تكانه‌های نامتقارن در بازار دارایی‌های مالی موجب انحراف تدریجی جریان وجوه، تشدید رفتارهای سوداگرانه سرمایه‌گذاران، تحریك رفتارهای مخاطره‌آمیز و در نتیجه شكل‌گیری حباب قیمتی در بازار دارایی‌ها می‌شود كه همزمان، شكنندگی آنها را نیز افزایش می‌دهد. عدم پایداری رونق در بازار دارایی‌هایی كه از حمایت بخش حقیقی برخوردار نیست، زمینه كاهش نقدپذیری دارایی‌ها و نیز ركود قیمتی را در میان مدت فراهم می‌كند؛ به‌طوری كه وام‌گیرندگان نهادی با كاهش قدرت بازپرداخت اقساط تسهیلات مواجه می‌شوند كه متقابلا ترازنامه نهادهای اعتباری و بانك‌ها را از محل كاهش همزمان درآمد سرمایه‌گذاری و رشد مطالبات غیرجاری تضعیف می‌كند.

تضعیف صورت‌های مالی بانك‌ها از یك طرف وضعیت سهام آنها را در بازار سرمایه با كاهش قیمت و بازده مواجه می‌كند و از طرف دیگر قدرت ایفای تعهدات متقابل آنها را در بازار بین بانكی می‌كاهد كه در مجموع ركود بخش مالی را تشدید می‌كند.

وام‌گیرندگان در وضعیت رونق بازار دارایی‌ها انگیزه بازپرداخت تسهیلات اعطایی را از دست می‌دهند زیرا بازده مورد انتظار بازار دارایی‌ها به مراتب بیشتر از نرخ تسهیلات بانكی حتی با احتساب جریمه تاخیر و وجه التزام است.

نوسانات مطالبات غیرجاری تحت تاثیر مولفه‌های مختلفی همچون جهت‌گیری سیاست پولی، وضعیت تورمی اقتصاد، تعهدات ناظر بر شبكه بانكی مطابق قوانین برنامه و بودجه سالانه، تعریف ناظر بانكی از سرفصل مطالبات غیرجاری و نیز میزان شفافیت بانك‌ها در مطالبات غیرجاری بازتاب می‌یابد.

بهبود رشد اقتصادی قدرت بازپرداخت تسهیلات نهادی را افزایش و نسبت مطالبات غیرجاری را كاهش می‌دهد به استثنای سال‌های 92- 1391 كه به علت تشدید تحریم‌ها و بروز تكانه برون‌زای اقتصاد كشور این روند همسو شد.

ارتباط بین تكانه‌های بخش مالی و مطالبات غیرجاری نشان می‌دهد كه سهم هر یك از بازارهای ارز، سرمایه و مسكن به ترتیب 9، 50 و 41درصد است. رابطه رشد مطالبات غیرجاری با رشد شاخص موزون تركیبی قیمت دارایی‌ها همسوست كه بر شدت فعالیت‌های سوداگرانه در بازار دارایی‌های مالی كشور دلالت دارد. به عبارت دیگر افزایش قیمت دارایی‌ها انگیزه وام‌گیرندگان را برای تسویه تسهیلات كاهش می‌دهد و زمینه رشد مطالبات غیرجاری را فراهم می‌كند. البته به دنبال تشدید تحریم‌ها در سال 1391 و رشد زنجیره‌یی قیمت در این بازارها، رابطه گفته شده خلاف روند گذشته معكوس شد، یعنی برخلاف روند گذشته كه این دو متغیر حركتی همسو داشتند، از سال 1392 روند حركتی آنها غیرهمسو شد.

برای بررسی آثار مولفه‌های بخش حقیقی و قیمت دارایی‌های مالی در مطالبات غیرجاری شبكه بانكی و 31بانك كشور و برای دوره زمانی 92- 1385 استفاده شد و متغیرهای رشد اقتصادی، متوسط نرخ رشد قیمت دارایی‌ها شامل ارز، سهام و مسكن، رشد تسهیلات اعتباری و نیز مقادیر وقفه مطالبات غیرجاری بیشترین تاثیر را در مطالبات غیرجاری نشان داد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 279

بازدید دیروز 1329

بازدید ماه 22839

بازدید کل 517727

اکنون 148 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت