گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

هشدار مظاهری نسبت به جهش ارزی

 


رئیس کل پیشین بانک مرکزی از بازگشت رقمی در حدود ٢٠ تا ٣٠ میلیارد دلار از منابع ارزی ایران به بانک مرکزی در دوره پساتوافق و دنبال شدن سیاست دولت سابق در بازار ارز در دولت یازدهم سخن گفت و نسبت به وقوع جهش ارزی هشدار داد.

طهماسب مظاهری در گفتوگو با اقتصادنیوز درباره واکنش منفی بازارهای ارز و سهام به اعلام خبر توافق هستهای اظهار کرد: عکس العمل بازار منطقی و بر پایه پارامترهای اقتصادی است.اصل بر اصالت حرکت بازار است مگر اینکه آن واکنش تحت دخالت دولت یا یک بازیگر انحصاری یا چند بازیگر کارتلی باشد.

رئیس کل پیشین بانک مرکزی معتقد است: نباید تمایل داشته باشیم بازار با خواست و تمایل ما حرکت کند. این خوب است که تحلیل داشته باشیم و پیشبینی کنیم اما اگر واکنش بازار غیر از آن بود، ببینیم کجای تحلیل ما صحیح نبوده یا کجا دخالتی از دولت یا بازیگران انحصاری وجود داشته است.

آثار عملی توافق حداقل سه تا چهار ماه دیگر مشخص می شود

مظاهری در ادامه بیان کرد: هنوز توافق هستهای تأثیر عملی بر واقعیات بازار ارز نگذاشته است و در خوشبینانهترین فرض که انجام تعهدات غرب به موقع و کامل انجام شود، سه تا چهار ماه دیگر باید منتظر بود که اولین آثار عملی آن خود را نشان دهد.

او در ادامه اظهار کرد: با توجه به توافق هستهای، رقمی در حدود ٢٠ تا ٣٠ میلیارد دلار از منابع ارزی ایران که از ید مدیریت ارزی بانک مرکزی خارج شده بود، دوباره در اختیار این بانک قرار میگیرد که این رقم خوشبینانه است.

مظاهری البته متذکر شد: بیشتر از این ارقام کماکان در اختیار چین، هند، ترکیه ، کره و ژاپن ماندگار شده است. قراردادهای شوم با چین و هند اجازه نمیدهد پولهایمان را به این راحتی از آنها پس بگیریم.باید برای این موضوعات هم چاره اندیشی کرد.

آزادسازی ارزهای بلوکه جزو منابع بانک مرکزی است نه دولت

رئیس کل اسبق بانک مرکزی در ادامه گفتوگوی خود با اقتصادنیوز، درباره روند حرکت قیمت ارز در دوران پساتحریم هم تصریح کرد: با توجه به نقدینگی ٨٠٠ هزار میلیارد تومانی و بدهیهای سنگین دولت که هنوز فکری برای آن نشده است (تازه آقای روحانی به آقای جهانگیری نامه نوشته است که در این مورد هم فکری کند.) معلوم است که نقطه تعادل ارز در بازار تک نرخی بالاتر از این اعداد است.

او افزود: بالاخص که یک رونق اقتصادی هم انشاالله پیش رو خواهیم داشت و آن رونق خودش تورم به همراه دارد.

مظاهری تاکید کرد: ارزهایی که در خارج از کشور بلوکه شده و آزاد میشوند موجب افزایش درآمد دولت نمیشود، چراکه ریال معادل آن ارزها توسط بانک مرکزی به دولت داده شده است. پس این ارزها برای دولت نیست بلکه عمدتا (غیر از سهم صندوق ذخیره ارزی) متعلق به بانک مرکزی است. سهم صندوق هم نباید تبدیل به ریال شود.

دولت فکر کسب اعتبار با کاهش نرخ ارز را نداشته باشد

رئیس کل اسبق بانک مرکزی معتقد است: در این شرایط اگر دولت بخواهد با کاهش نرخ ارز اعتبار برای خودش کسب کند، اولا که بخشی از منابع ارزشمند ارزی خود را از دست میدهد، ثانیا آن بخش از آن ارز را باید صرف واردات مصرفی کند. ثالثا، به تولید داخل لطمه جدی میزند و آخرین نفسهای تولید داخلی را در رقابت با واردات درگیری تولید کننده خفه میکند. رابعا، بخشی از منابع خود را برای بودجه از دست میدهد و ناچار کسری بودجه را افزایش میدهد که خود تورمزا خواهد بود.

هشدار نسبت به وقوع جهش ارزی

او ادامه داد: علاوه بر این، با از دست دادن بخشی از ذخایر ارزی، نرخ تعادلی ارز به رقمی بالاتر از آنچه الان هست و دولت قبول نمیکند، میرسد. یکجا میرسد که توان کنترل بازار از دستش خارج میشود، نیاز خزانه هم فشار میآورد، آنگاه یکباره جهش ارزی خواهیم داشت. دولت هم از آن جهش استقبال خواهد کرد، چون اولا، کار دیگری نمیتواند کند. ثانیا، بخشی از بدهیهایش را به این وسیله تامین میکند.

احمدینژاد میخواست دلار به 450 تومان برسدمظاهری در ادامه گفتوگوی خود با اقتصادنیوز گفت: این حرف را حتی در آن مقطع که رئیس کل بانک مرکزی بودم به احمدینژاد گفتم اما او گوش نکرد و قیمت ارز را ٩٩٠ تومان ثابت نگه داشت و گفت میخواهم قیمت ارز را به ٤٥٠ تومان هم کاهش بدهم. به او گفتم با این سیاستها نمیتوانی این کار را انجام دهی.سیاستها آبستن تورم هستند.

او ادامه داد: احمدینژاد به حرفم گوش نکرد و سال آخر دولتش ارز را به ٣٧٠٠ تومن رساند و 74 هزار میلیارد تومان از بدهیهای دولت را خواست از آن طریق صاف کند. آقای روحانی هم اگر همان کار را انجام دهد، همان نتیجه را می گیرد.

در اقتصاد همانند سیاست خارجی کار به کاردان سپرده شود

مظاهری تاکید کرد: آقای روحانی در کار سیاست خارجی کارهای احمدینژاد را دنبال نکرد و سیاست صحیح و مستقلی را در پیش گرفت و یک فرد با سواد و با تجربه را مسوول گذاشت. آن فرد هم با توجه به اینکه دانش لازم و جرأت تصمیمگیری را داشت کار را به سرانجام رساند. اما در کار اقتصاد بالاخص در بازار ارز راه احمدینژاد را دنبال میکند.

او در پایان این گفتوگوی خود با اقتصادنیوز هشدار داد: اگر این کار را ادامه دهد به همان نتیجه احمدینژاد میرسد. قوانین طبیعت بر سیاستها سوار هستند و افراد را نمیشناسند و کار خودشان را انجام میدهند.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 107

بازدید دیروز 1355

بازدید ماه 32788

بازدید کل 527676

اکنون 124 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت