گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

پنبه كاران پنبه ها را برداشت نكردند


كاهش قيمت خريد اين محصول، پنبه كاران را از برداشت مايوس كرده است

نويسنده: فاطمه مرادزاده

در حالي كه استقبال خوب دولت در زمينه خريد تضميني پنبه در سال گذشته، باعث تمايل پنبه كاران استان هاي مختلف كشور به افزايش سطح زير كشت اين محصول در سال جاري شده است؛ ولي با وجود گذشت يك ماه از زمان برداشت اين محصول همچنان در بسياري از مزارع پنبه ها روي بوته ها مانده اند و كشاورزان تمايلي به برداشت آنها ندارند.به گفته پنبه كاران، قيمت پيشنهادي دولت براي خريد محصول آنها به قدري ناچيز است كه جوابگوي هزينه ها نيست.
اگرچه گفته مي شود قيمت پيشنهادي دولت براي خريد محصول مانع برداشت اين محصول توسط پنبه كاران شده است، ولي برخي كشاورزان نيز مشكل را به كارخانه داران نساجي منتسب مي دانند.
غلامرضا چرقند، عضو شوراي شهر جنگل از توابع شهرستان رشتخوار در جمع پنبه كاران اين شهر مي گويد: در حال حاضر نساجي هاي داخل كشور به علت واردات پنبه خارجي پر از اين محصول است و ديگر نساجي ها تمايلي به خريد اين محصول از كشاورزان پنبه كار در اين شهرستان و شهرهاي توليدكننده پنبه در كشور ندارند.
وي مي افزايد: مدتي است كارخانه هاي پنبه گناباد كه كشاورزان جنگل مقداري از محصولات خود را تحويل اين كارخانجات مي دادند، به علت عدم توان مالي و نخريدن اين محصول توسط نساجي هاي كشور تعطيل شده و محصولات كشاورزان روي دست آنان مانده است. كارخانجات، پنبه را از كشاورزان با قيمت 1500 تومان بالاتر خريداري مي كردند كه اكنون اين مبلغ به 900 تومان كاهش يافته است.
چرقند مدعي شد: در حال حاضر به دليل عدم حمايت دولت از پنبه كاران رشتخواري تعدادي از كشاورزان از برداشت محصول خود در اين شهرستان دست برداشته اند و علت آن را هم اقتصادي نبودن اين محصول اعلام كرده اند.

افزايش سطح زير كشت
در همين حال ، يك كارشناس مسوول زراعت و باغباني مديريت جهاد كشاورزي شهرستان علي آباد كتول با بيان اين كه امسال سطح زير كشت پنبه 180 درصد نسبت به سال گذشته افزايش پيدا كرد، به «جام جم» مي گويد: سطح زير كشت پنبه در اين شهرستان در سال گذشته 564 هكتار بود كه در سال جاري به 1600 هكتار رسيد.
عليرضا ابراهيمي با بيان اين كه دليل اين افزايش سطح كشت، تمايل كشاورزان به كشت پنبه در سال جاري به دليل رونق اقتصادي بازار اين محصول در سال گذشته بود، مي افزايد: اما متاسفانه سال جديد تكرار سال خوب گذشته نبود، چراكه عوامل متعددي از جمله طغيان آفت، گرما و سرماي بي سابقه و زود هنگام خسارات زيادي به محصول پنبه كاران وارد كرد.
وي با كاهش قيمت خريد تضميني پنبه در سال جاري موافق نيست و مي افزايد: اين قيمت در سال گذشته 700 تومان بود كه در سال جاري به 900 تومان رسيده است.
اين كارشناس با بيان اين كه قيمت توافقي كشاورزان با كارخانجات در سال جاري و نسبت به سال گذشته كاهش شديدي داشت، مي گويد: كارخانجات در سال گذشته هر كيلو پنبه را از كشاورز حدود 1300 تومان مي خريدند كه امسال در برداشت كشت بهاره نيز اين قيمت توافقي در حدود 1100 تا 1300 تومان بود، اما در فصل برداشت كشت تابستانه به دليل افت كيفيت پنبه، كارخانجات حاضر به خريد به اين قيمت نشدند و قيمت پنبه كاهش شديدي پيدا كرد.
به گفته ابراهيمي، كاهش قيمت پنبه از يك طرف و تداخل برداشت اين محصول با محصولاتي همچون سيب زميني، توت فرنگي و... باعث كمبود و گراني قيمت كارگر شد كه پنبه كار را مجبور به عدم برداشت كرد.

طغيان آفت، گرما و سرما
علاوه بر بحث قيمت پنبه ، پنبه كاران گلستاني امسال نتوانستند آن طور كه بايد محصول خوبي را از مزارع خود برداشت كنند. آنان در حالي به 2 كشت بهاره و تابستان اقدام كردند كه انتظار داشتند در 2 فصل مهر و آبان با برداشت دسترنج خود بخشي از هزينه هاي زندگي شان را تامين كنند، ولي نااميدانه مشاهده كردند كه محصول پنبه آنان به غوزه تبديل نشده است.ابراهيمي در مورد اين مشكلات مي گويد: مشكل كشاورزان ما در مرحله كاشت، كمبود بذر پنبه بود كه اين كمبود از طريق استان هاي ديگر برطرف و بذر مورد نياز تامين شد، ولي پس از آن 3 عامل گرماي بي سابقه مرداد ماه، طغيان آفت و سرماي زودهنگام پاييز باعث آسيب رسيدن به محصول پنبه شد.
به گفته ابراهيمي، از ميان 1600 هكتاري كه در علي آباد كتول به زير كشت پنبه رفته است 379 هكتار آن به دليل سرماي زودهنگام پاييزه دچار خسارت صد درصدي شده است. در واقع در اين سطح، محصول پنبه اي به بار ننشسته است.در 85 هكتار آن نيز به دليل طغيان آفت خسارت 20 تا 60 درصدي وارد آمده است. در مساحت باقيمانده كه 1199 هكتار است، گرماي بي سابقه مرداد ماه باعث بروز خسارت 60 درصدي شده است.
اين كارشناس پنبه و دانه هاي روغني جهاد كشاورزي علي آباد كتول با بيان اين كه كشت پنبه در 2 فصل بهار و تابستان يعني كشت اول و دوم انجام مي شود، مي گويد: برداشت كشت بهاره معمولااز اوايل پاييز و برداشت كشت تابستانه از اوايل آبان صورت مي گيرد كه در برداشت دوم به علت بارش هاي مداوم پاييزي و سرماي شديد و زودهنگام، كشاورزان نتوانستند پنبه خود را برداشت كنند.
وي همچنين با بيان اين كه در سال هاي گذشته ميانگين عملكرد محصول، حدود 2800 كيلوگرم در هر هكتار بود كه در سال جاري اين ميزان به 1000 تا 1200 كيلوگرم در هر هكتار رسيد، مي افزايد: علاوه بر ميزان پايين برداشت پنبه، عوامل جوي نيز سبب افت كيفيت پنبه نيز شده اند، به طوري كه قيمت پنبه از 1300 تومان براي هر كيلو در سال گذشته به 700 تومان در سال جاري رسيده است. اين در حالي است كه يك كشاورز پنبه كار چيزي در حدود يك ميليون تا يك ميليون و 500 هزار تومان براي توليد پنبه خود در 3 مرحله داشت، كاشت و برداشت هزينه مي كند كه اين ميزان بدون اجاره بهاي زمين است كه اصلابراي كشاورز به صرفه نيست و شايد باعث انصراف كشاورزان از كشت اين محصول در سال آينده شود.
رئيس اداره پنبه و دانه هاي روغني سازمان جهاد كشاورزي استان گلستان نيز در اين خصوص به «جام جم» مي گويد: به دليل قيمت خوب پنبه در سال گذشته، كشاورزان از كاشت اين محصول در سال جاري استقبال كردند.
رمضانعلي حاجي لري با بيان اين كه حدود 8000 هكتار سطح زير كشت مربوط به كشت دوم است، مي افزايد: متاسفانه در سال جاري با يك سري عوامل جوي روبه رو شديم كه مناسب اين نوع زراعت و محصول نبود و باعث وارد آمدن خسارات فراواني به اين محصول و مزارع پنبه شد.
حاجي لري با بيان اين كه برآورد اوليه ما برداشت 35 هزار تن وش از اين 17 هزار و 500 هكتار بود، خاطرنشان مي كند: ما كنون تنها 18 هزار تن وش توليد و تحويل كارخانجات شده و پيش بيني مي كنيم كه در نهايت 22 تا 23 هزار تن وش توليدي داشته باشيم كه اين نشانگر خسارت وارد آمده تقريبا 30 درصدي به مزارع پنبه استان است.
وي با اشاره به پرداخت خسارت وارد آمده به پنبه كاران و كشاورزان بيمه شده مي گويد: صندوق بيمه كشاورزان اختصاص و پرداخت خسارت به كشاورزاني را كه محصولاتشان در اثر عوامل جوي از بين رفته است تصويب كرده و لذا اين گروه از خسارت ديدگان مي توانند براي دريافت خسارت به اين صندوق مراجعه كنند.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 749

بازدید دیروز 1147

بازدید ماه 27104

بازدید کل 521992

اکنون 135 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت