گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

تقسیم ایران به ۵ منطقه، گرهگشای مشکلات اقتصادی نیست

 


 رئیس مرکز تجارت جهانی ایران با اشاره به طرح تقسیم ایران به ۵ منطقه گفت هیچ اتفاق خاصی نسبت به گذشته نیفتاده و فقط در کلام و روی کاغذ، یکسری تغییر و تحولات اتفاق افتاده که راهگشای هیچیک از مشکلات نیست بلکه زمینه ساز اختلافات است.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، محمدرضا سبزعلیپور اظهار داشت: ظرف یکی دو روز گذشته مطلع شدیم که ظاهراً بنابه یک طرح جدید، 31 استان ایران طبق معیارها و اشتراکاتی مانند همجواری آنهم با هدف "هم‌افزایی و تبادل تجربه جهت کاهش مشکلات" در پنج منطقه قرار می‌گیرند. طبق اعلام مسئولین وزارت کشور با اجرای این طرح جلوی اتلاف وقت و رفت و آمد به تهران گرفته می‌شود و زمینه‌ای فراهم می‌آید تا استانها مشکلات خود را با یکدیگر طرح کنند و راه حل مناسبی برای مشکل گشائی بیاندیشند.

وی افزود: بدون اینکه بخواهم با توضیحات اضافی درخصوص این طرح اطاله کلام کنم، مستقیماً به موانع و مشکلات این طرح اشاره میکنم. هرچند گفته شده است که این اقدام برای ایجاد هماهنگی در اجرای سیاستهای عمومی دولت و ایجاد وحدت رویه در اجرای قوانین و مقررات منطقه است. و برای رسیدن به این هدف در هر منطقه "یک دبیرخانه ثابت در استان درجه یک گروه" وجود دارد و دبیرخانه‌ای هم در دفتر ستاد مرکزی وزارت کشور تشکیل شده است. همچنین اطمینان داده شده که هیچ استانی زیر نظر استان دیگر نخواهد بود و ریاست این مناطق نیز به صورت گردشی تغییر خواهد کرد. اما بطور قطع این فرمایشات و اطمینان دادن های مسئولین امر فقط در کلام میباشد و هیچ تضمینی در جهت تحقق آنها در عمل وجود ندارد.

علیپور اظهار داشت: باتوجه باینکه همه استانهای کشور دارای مشکلات و معضلات خاص خود هستند که البته در برخی از این مشکلات ازجمله نابسامانی های اقتصادی (رشد بیکاری، رکود، تورم، نیاز به نقدینگی و.... دهها مورد دیگر) با هم مشترک میباشند و در حال حاضر هیچ استانی قادر به رفع مشگلات و گرفتاریهای خود نمیباشد پس چگونه میتوانند حلال مشکلات دیگر استانها باشد؟ بقول معروف (کل اگر طبیب بودی، سر خود دوا نمودی). آیا اعتبار و یا امکانات و تسهیلات جدیدی در اختیار استانها و یا استان سر گروه قرار گرفته تا اوضاع با گذشته فرق کرده باشد؟ خیر، هیچ اتفاق خاصی نسبت به گذشته نیافتاده و فقط در کلام و روی کاغذ، یکسری تغییر و تحولات اتفاق افتاده که به نظر حقیر نه تنها راهگشای هیچیک از مشکلات نیست بلکه زمینه ساز اختلافات متعدد سیاسی، اقتصادی، قومی و فرهنگی نیز خواهد بود.

رئیس شورای سیاستگذاری اقتصادی مقاومتی و بخش خصوصی تصریح نمود: هرچند که دولت یازدهم در برخی از امور روالی جدید و متفاوت از سیاستهای دولت قبل در پیش گرفته است اما هنوز روشن نیست که این طرح پاسخی برای رفع مشکلات نواحی محروم و دورافتاده باشد یا در چنگال زد و بندها، بروکراسی و فساد اداری، خود به مانعی در راه توسعه تبدیل شود. ابهامات این طرح، مشکلات و تبعات اجرای آن بطور اختصار بشرح زیر میباشد.

1-  همچنانکه همه به یاد داریم در ایام تبلیغات انتخابات ریاست جمهوری یازدهم و ادوار گذشته فقط جناب آقای محسن رضایی پیگیر این طرح بود و از تقسیمات جدید کشوری و ایران فدرالی دفاع میکرد اما آقای روحانی هیچگاه اشاره ای به این طرح نکرده بود، حال که اکثریت به آقای روحانی و برنامه های اعلام شده ایشان رأی داده اند این سؤال مطرح است که چرا طرحهای یک کاندیدای دیگر اجرا میشود؟
2-  استانهایی همچون فارس و یا خوزستان خود را کمتر و کوچکتر از استانهای اصفهان و کرمانشاه نمی دانند تا زیر سلطه و بلیط آنها بروند و همین امر موجب خواهد شد تا اینگونه استانها از هم حرف شنوی و یا با هم همکاری تنگاتنگی نداشته باشند هرچند که مسئولین اعلام کرده اند که هیچ استانی زیر نظر استان دیگر نخواهد بود و ریاست بر این مناطق نیز به صورت گردشی تغییر خواهد کرد. اگر قـرار بود که ریاست گـردشی باشد پس از همین ابتدای طرح، دولت نباید رؤسای مناطق را انتخاب میکرد بلکه جهت پرهیز از شائبه ها و اما و اگرهای احتمالی، میبایست انتخاب اولین رؤسای مناطق را منوط به رأی گیری بین استانداران هر منطقه میکرد که این اتفاق بنابه دلایلی نیفتاده است.
3-  آیا امتیازات خاصی به سرگروه یک منطقه داده میشود که بقول آقایان، قرار است بر سر آن لابی گری انجام ‌شود و گرهی از مشکلات دیگران را بگشاید؟
4-  ساز و کار قانونی و عرفی تبدیل چند استان به یک منطقه چیست؟ آیا شاخصهایی چون مولد بودن، میزان جمعیت یا سرمایه های مادی و معنوی آنها در نظر گرفته شده است؟ البته ظاهر امر نشان میدهد که چنین مسائلی درنظر گرفته نشده است.
5-  ظاهراً این روشی است برای حل صوری مشکلات مناطق. بطور مثال آیا مشکلات خوزستان و یا کرمان و سیستان و بلوچستان با منطقه شدن آنها حل میشود؟ ممکن است در توزیع بودجه، مرکز استانها بودجه ای بیشتر نسبت شهرستانهای تابعه خود دریافت کند، اما بحث اصلی ناکارآمدی و سوء مدیریتها است که با تغییرات استانی و یا منطقه ای حل نمی‌شوند.
6-  برخی از استانها سطح سواد و تحصیلات استان خود را نسبت به دیگر استانها بیشتر و بالاتر میدانند و به همین دلیل خود را یک سر و گردن از سایر استانها بالاتر میدانند آیا در این طرح به این اصل مهم توجه شده است؟ مطمئناً خیر، پس وجود این موضوع نیز اختلاف برانگیز خواهد بود نه حلال مشکلات.
7-  و دهها مورد دیگر....

رئیس مرکز تجارت جهانی ایران خاطرنشان کرد: باز هم تأکید میکنم که اجرای این طرح نه تنها مشکل گشای معضلات و گرفتاریهای کشور نیست بلکه خود مولد نابسامانی های جدیدتری نیز خواهد بود لکن باعنایت باینکه درد اکثریت مردم ایران فشارهای کمرشکن اقتصادی است و سایر مشکلات کشور هم تا حدود زیادی بر خاص و عام عیان میباشد پس معقول بر این است تا دولت محترم بجای تصویب و اجرای طرحهای اینچنینی، تمام هم و غم خود را بر حل مشکلات و معضلات اقتصادی کشور معطوف دارد که از سال گذشته و از زمان تشکیل دولت تدبیر و امید هنوز سایه آنها بر سر مردم ایران سنگینی میکند و ادامه این روند و عدم رفع مشکلات اقتصادی روحیه مردم شریف ایران را تضعیف میکند که اصلاً جایز نیست.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 1178

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 32504

بازدید کل 527392

اکنون 151 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت