گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

نیلی: خروج از رکود سخت تر از کاهش نرخ تورم است

 


مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهوری با بیان این که در مجموع خروج از رکود سخت تر از کاهش نرخ تورم است و کندتر انجام خواهد شد ، تاکید کرد نمی توانیم انتظار رشد بالای اقتصادی را در این دوره داشته باشیم.

مسعود نیلی روز یکشنبه در بیست و چهارمین همایش سیاست های پولی و ارزی در محل سالن اجلاس سران گفت: رکود تورمی که در سال های 1391 و 1392 با آن مواجه بودیم از سال 1368 که جنگ را به پایان رساندیم، بی سابقه بود.

وی گفت: اگر بخواهیم این پدیده را درست تحلیل کنیم باید دید که چگونه این شرایط پیش امد تا بتوانیم از آن خارج شویم.

وی اظهار داشت: چهار سرفصل در بروز رکود مهم است ؛ یکی این که در مرحله نخست ضربه اولیه وارد می شود، بعد این ضربه سرایت پیدا می کند، عواملی زمینه ساز تسهیل انتشار می شود و عمق رکود قابل توجه است.

وی سال های 1385 تا 1389 را سال هایی نام برد که در بروز رکود تاثیر داشته اند.

نیلی به وضعیت بازارهای مختلف در اقتصاد ایران در آن سالها اشاره کرد و گفت: بازار انرژی با کاهش سیر نزولی تولید نفت مواجه بود و این در حالی بود که قیمت انرژی در سال های 1385 و 1386 تثبیت شد و به همین دلیل وابستگی اقتصادی به نفت افزایش یافت.

نیلی اظهار داشت: در یک دوره طولانی قیمت ارز را ثابت نگه داشتیم که این موضوع باعث شد واردات ارزان تر از تولید داخل شود.

وی در خصوص اقتصاد مالی گفت: اقتصاد کشور ما عمدتا بانک محور است و پدیده های را که مشاهده می کنیم با سرکوب مالی در دوره های طولانی مواجه بوده ایم.

وی همچنین خاطرنشان کرد در دوره مذکور وابستگی تولید به بانک ها افزایش یافت و وابستگی بانک ها به بانک مرکزی سیر صعودی را طی کرد.

وی درخصوص بودجه دولت گفت: از سال های 1384 و 1385 بودجه دولت با قیمت ثابت و از سال 1387 به بعد در زمینه های عمرانی و جاری، سیر نزولی را طی کرد.

مشاور ارشد اقتصادی رییس جمهور اظهار داشت: همه این عوامل موجب کاهش اشتغال و درآمد خانوار بود.

وی با بیان این که چهار تحول تامین مالی بانک ها، وابستگی به انرژی، وابستگی مصرف خانوار به واردات و وابستگی بودجه به درآمدهای نفت، اقتصاد کشور را با مشکل مواجه کرد، گفت: همه اینها مشکلات قبل از تحریم بود به طوری که وابستگی به نفت و واردات افزایش یافت.

وی با تاکید براین که وقتی در سال 1390 با تحریم مواجه شدیم اقتصاد کشور کاملا آسیب پذیر شده بود، افزود: در سال 1389 افزایش 550 درصدی قیمت انرژی را داشتیم که متعاقب آن سیاست های سختگیرانه در نرخ سود بانکی اعمال شد.

وی اظهار داشت: تحریم در فصل چهارم سال 1390 شروع شد که از اینجا به بعد با رشد منفی اقتصادی مواجه بودیم که در این حال رشد پایه پولی کشور فزاینده بود. از سال 1389 به بعد تورم روند صعودی را طی کرد به طوری که از 10 واحد درصد در این سال به 44 درصد در سال 1392 رسید.

به گفته نیلی همه این عوامل در حالی بود که درخصوص پرداخت یارانه با کسری مواجه شدیم. تحریم ها، کاهش مبادلات نفتی، مالی، تجاری باعث عدم قطعیت در اقتصاد کشور شد و کاهش 34 درصدی ارزش افزوده تاثیر خود را در بخش نفت گذاشت. همچنین تولید صنعت کاهش یافت زیرا درآمد دولت وابسته به نفت بود، بودجه دولت هم کاهش یافت.

به گفته نیلی ارزش افزوده در بخش خدمات با رشد منفی مواجه شد.

استاد دانشگاه با اشاره به افزایش جهشی نرخ ارز گفت: این افزایش باعث شد هزینه بنگاه ها افزایش یابد و برایند تمامی این شرایط این شد که تولید سودآور نباشد و درآمد بنگاه ها کاهش یابد.

وی گفت: از سال 1386 تا 1390 تعداد بنگاه های کوچک اقتصادی از 13 هزار واحد به 10 هزار و 500 واحد رسید و با توجه به اینکه بنگاه ها تعهدات خود را به بانک ها ندادند مطالبات بانک ها زیاد شد و آنها نتوانستند تسهیلات بدهند و در نهایت رکود عمیق تر شد.

به گفته نیلی مجموعه شرایط سال های 1390 تا 1392 باعث شد که نقش بانک ها در تامین مالی تقلیل یابد.

وی با اشاره به کاهش 15 درصدی درآمد خانوارها گفت: براساس این کاهش مصرف هم تحت تاثیر قرار گرفت و رکودی که از سال 1391 در بخش عرضه شروع شده بود در سال 1392 به سمت تقاضا رفت.

وی در خصوص شرایط فعلی گفت: ثبات در اقتصاد کلان از نیمه دوم سال 1392 شروع شد، تورم کاهنده شد و فشار دولت بر بانک مرکزی برداشته شد. وضعیت صادرات تا حدودی بهبود یافت و شرایط بازار ارز به سمت ثبات حرکت کرد.

نیلی معتقد است تجارت خارجی نسبت به سال گذشته بهبود یافته و فضای کسب و کار به طور تقریب بهتر شده است.

وی گفت: از نیمه دوم سال 1392 دولت با اعلام شرایط رکود تورمی تلاش خود را بر کاهش نرخ تورم گذاشت که موفق عمل کرد.

نیلی تاکید کرد باید به موضوع تامین مالی برای بخش تولید توجه کنیم و حجم پول که هم اکنون در اقتصاد کشور وجود دارد خط قرمز ما است و نمی خواهیم تحرک را با این حجم ایجاد کنیم.

به گفته نیلی خروج از رکود سخت تر از ورود به آن است و لزوما سیاست های این دو با یکدیگر متقارن نیستند.

وی با فرض این که در سال جاری تحریم ها ادامه یابد گفت: نمی خواهیم به منابع بانک مرکزی اتکا کنیم، همچنین نمی خواهیم بیماری هلندی (واردات کالاهای مصرفی ارزان برای مهارقیمت ها) را دامن بزنیم بنابراین باید به سمت توسعه اشتغال برویم.

وی با اشاره به اینکه رشد بدون اشتغال را نمی خواهیم داشته باشیم، تاکید کرد نمی توانیم روی افزایش درآمد خانوار به عنوان محرک حساب کنیم.

وی در پایان خاطرنشان کرد برای خروج از رکود، بسته سیاستی لازم است که چندین سیاست برای خروج از این رکود باید اعمال شود.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 349

بازدید دیروز 1283

بازدید ماه 31675

بازدید کل 526563

اکنون 215 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت