گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

دولت افزایش قیمت حامل‌های انرژی را توجیه پذیر نمی‌داند

 

در حالی در بودجه سال جاری مجلس مجوز افزایش 38 درصدی قیمت حامل‌های انرژی را به دولت داد که با اجرای گام دوم قانون هدفمندسازی یارانه‌ها و افزایش یارانه نقدی مخالفت کرد و بنا شد که قانون هدفمندسازی یارانه ها در سال جاری نیز با شرایط گام اول ادامه یابد. اما دولت افزایش قیمت حامل های انرژی با چنین شرایطی را توجیه پذیر نمی‌داند به طوری که در این باره معاون بودجه معاونت برنامه‌ریزی و نظارت راهبردی معتقد است: هیچ دولتی حاضر نیست برای خلق 10 تا 12 هزار میلیارد تومان درآمد، قیمت حامل‌های انرژی را 40 درصد افزایش دهد.

وی همچنین افزود: برابر اعداد و ارقام پیش بینی شده به نظر می رسد شرایط موجود ادامه یابد زیرا به طور مشخص با عملی شدن این افزایش چیزی به مردم نمی رسد و آثار مثبتی در پی نخواهد داشت.آنچه در ادامه می‌آید مشروح گفت‌وگوی ایسنا با رحیم ممبینی درباره اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها است:

میزان عملکرد هدفمندی یارانه‌ها در سال گذشته چگونه بوده و چرا با توجه به ادامه گام اول مجوز افزایش قیمت حامل‌های انرژی داده شده است؟

50 هزار میلیارد تومان برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در سال جاری در نظر گرفته و بنا شد که تا مبلغ 38 هزار و 800 میلیارد تومان به صورت ماهانه و متوازن از محل اصلاح قیمت‌های مواد 1 و 3 قانون هدفمندکردن یارانه‌ها و مبلغ 11 هزار و 200 هزار میلیارد تومان از محل یارانه‌های نان، برق و سایر کالاهای خدماتی مندرج در این قانون تامین شود.

درباره نحوه هزینه این منابع بنا شده که از این میزان 41 هزار میلیارد تومان به پرداخت یارانه نقدی و پنج هزار میلیارد تومان برای بهداشت و درمان هزینه شود به علاوه تا چهار هزار میلیارد تومان برای دولت و بخش تولید در نظر گرفته شده است.

اما درسال 1391 کل عملکرد هدفمندسازی یارانه ها 42 هزار میلیارد تومان بوده است که 10 هزار میلیارد تومان مربوط به درآمد عمومی و 32 هزار میلیارد از محل اصلاح قیمت حامل های انرژی حاصل شده بود که در سال 92 درآمدهای حاصل از حامل های انرژی با کاهش چهار هزار میلیارد تومانی نسبت به سال 91 ، به 28 هزار میلیارد تومان رسیده است چرا که حدود 2600 میلیارد تومان سهم ما از فراورده‌های نفتی کاهش پیدا کرد زیرا مبانی قیمتی را قبل از اجرای هدفمندی به بعد از آن منتقل کردند و این میزان در سال جاری به شرکت ملی نفت داده می شود.

از سوی دیگر مالیات بر فرآورده‌های نفتی که مبنای آن قبل از اجرای هدفمندسازی یارانه ها بود برای سال 92 به پس از اجرای قانون هدفمندی تغییر کرد که باعث شد 1200 میلیارد تومان از درآمدهای هدفمندی کاهش یابد. بنابراین در سال جاری با ادامه گام اول و عدم تغییر در قیمت ها ، منابع هدفمندسازی یارانه ها نسبت به سال 91 حدود چهار هزار میلیارد تومان کاهش یافت.

با توجه به این شرایط برنامه دولت برای افزایش قیمت حامل های انرژی چیست؟

دولت با پیشنهاد درآمد 120 هزار میلیارد تومانی برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه ها قصدش این بود که میزان پرداختی به مردم را دو برابر و قیمت حامل های انرژی را افزایش دهد البته بنا بود با اجرای گام دوم، با استفاده از اطلاعات به دست آمده حدود شش میلیون نفر از دریافت یارانه گام دوم حذف می شوند.

اما با چنین شرایطی ، هیچ دولتی حاضر نیست برای خلق 10 تا 12 هزار میلیارد تومان درآمد، قیمت حامل‌های انرژی را 40 درصد افزایش دهد بدون این که آثاری برای مردم داشته باشد از سوی دیگر طبق پیش‌بینی های انجام شده با این اقدام حدود 10 میلیارد دلار فرصت صرفه جویی را می‌گیرد و پدیده قاچاق نیز تقویت می‌شود بنابراین از نظر دولت افزایش قیمت حامل‌های انرژی توجیه ندارد . در مورد قیمت آب و برق هم آیا برنامه دولت عدم افزایش قیمت ها است با توجه به این که عادات مصرفی مصرف کنندگان به قبل از اجرای قانون بازگشته است؟

همانطور که گفتم از نظر منطق مالی و بودجه ای دولت ها نمی پذیرند که برای جبران 11 هزار میلیارد تومان درآمد شوک قیمتی 40 درصدی وارد کنند بدون این که آثار مثبتی برای جامعه داشته باشد بنابراین برابر اعداد و ارقام پیش بینی شده به نظر می رسد شرایط موجود ادامه یابد زیرا به طور مشخص با عملی شدن این افزایش چیزی به مردم نمی رسد و آثار مثبتی در پی نخواهد داشت.

در بین اهدافی که برای اجرای قانون هدفمندسازی یارانه‌ها در نظر گرفته شده بود، بخش یارانه نقدی بیشتر مورد توجه قرار گرفت و بخش تولید و بهداشت و ... مغفول واقع شد آیا با چنین شرایطی با توجه به نوسانات نرخ ارز، افزایش قیمت حامل‌های انرژی به عنوان اقدامی که دائما آثار آن از بین می‌رود ، توجیه دارد؟

مبنای ما برای اجرای هدفمندسازی یارانه ها باید قانون آن باشد یعنی منطبق با قانون و زمان بندی آن بتوانیم قیمت حامل‌های انرژی را افزایش داده و در مقابل درآمدهای حاصل از آن را توزیع کنیم یعنی حدود 60 درصد به اقشار و مابقی در بخش تولید، بهداشت و درمان و کمک به بودجه دولت هزینه شود.اما در مورد اجرای قانون نسبت به برنامه عقب ماندگی داریم، به طوری که با احتساب 95 درصد فوب خلیج فارس قیمت نفت خام باید در پایان برنامه پنجم به 100 دلار می رسید اما اکنون در سال سوم برنامه با ارز 1226 تومان قیمت نفت خام 34 دلار و با 2450 تومان 17 دلار است این در حالی است که در حالت اول 65 و در حالت دوم 80 درصد نسبت به برنامه عقب ماندگی داریم و بعید به نظر می رسد که بتوان این میزان عقب ماندگی را طی دوسال جبران کرد و اگر هم بشود شوک آن سنگین خواهد بود.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 753

بازدید دیروز 1147

بازدید ماه 27108

بازدید کل 521996

اکنون 162 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت