گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

مديران قوي مي‌توانند ثبات را به اقتصاد بازگردانند

 

مديران قوي مي‌توانند ثبات را به اقتصاد بازگردانند


گفت‌و‌گو با كارشناسان درباره راه‌هاي ثبات بخشي اقتصاد كشور

تهران امروز\هما كبيري - ساختار سياسي، ساختار اداري- اجرايي و ساختار قانوني از عوامل موثر بر ثبات آرامش بر اقتصاد يك كشور است. از آنجا كه در شرايط فعلي فعاليت‌هاي اقتصاد داخلي به شدت تحت تاثير روابط بين‌الملل است، ارتباطات سياسي خارجي ما به عنوان يك عامل مهم و تاثيرگذار در ثبات اقتصاد داخلي مطرح است


در ماه‌هاي گذشته، تغيير قيمت انواع كالا، از كالاهاي خرده‌ريز گرفته تا كالاهاي اساسي، تنها بر اين نكته صحه گذاشته كه اقتصاد كشور دچار بي‌ثباتي شده است. اين ساده‌ترين دليل براي نشان دادن بي‌ثباتي اقتصاد است كه از نگاه مردم نيز پنهان نيست اما اين موضوع ابعاد گسترده‌تري هم دارد كه در سطح كلان بايد به آنها پرداخته شود. اما همين كه قيمت يك كالاي مصرفي در طول يك هفته با چندين بار افزايش همراه است، حكايت از ناآرامي‌هاي زيرپوستي اقتصاد دارد كه به اين شكل خودش را نشان مي‌دهد. بن‌بستي كه سياست براي اقتصاد كشور ايجاد كرده در كنار عواملي از جمله حذف تدريجي نخبگان اقتصادي در برنامه‌ريزي‌هاي كوتاه‌مدت و بلندمدت كشور و همچنين سوءمديريت‌ها و بي‌تدبيري‌ها در اين راه موجب شده تا آرامش از اقتصاد رخت بسته و جاي خود را به ناآرامي‌هايي بدهد كه روزبه‌روز بيشتر مي‌شوند. كارشناسان اقتصادي در گفت‌وگو با تهران امروز به بررسي اين موضوع پرداخته‌اند. از ديدگاه اغلب آنها، براي داشتن ثبات اقتصادي، بيش از هر چيز نياز به ثبات سياسي در كشور احساس مي‌شود و به نظر مي‌رسد بدون داشتن مديريت صحيح و باتدبير، اقتصاد كشور روي آرامش را نخواهد ديد.


يك كارشناس مسائل اقتصاد توسعه با اعلام اينكه پيشرفت در هر جامعه‌اي مستلزم وجود آرامش و ثبات در همه ابعاد و اجزاست، گفت: پيشرفت اقتصاد بيش از ساير بخش‌ها متاثر از ثبات آرامش و ساختارهاي اجرايي، سياسي و قانوني است.

مرتضي افقه در گفت‌وگو با تهران امروز با اعلام اين مطلب افزود: سرمايه‌گذاري در اقتصاد فرآيندي بلندمدت است و سرمايه‌گذار معمولا افق‌هاي بيش از 10 سال را براي سرمايه‌گذاري در نظر مي‌گيرد. با توجه به اينكه هدف از سرمايه‌گذاري هم كسب سود حداكثر است، سرمايه‌گذار براي سرمايه‌گذاري بايد ثبات آرامش را در افق 10 تا 15 ساله پيش‌بيني كند. در غير اين صورت ترجيح مي‌دهد يا سرمايه‌گذاري نكند يا در فعاليت‌هايي سرمايه‌گذاري كند كه بازگشت سرمايه‌اي سريع داشته باشد. اين عضو هيات علمي دانشگاه با بيان اينكه فعاليت‌هايي كه بازگشت سرمايه سريع دارند، عمدتاً فعاليت‌هاي دلالي هستند كه خودشان بيشتر به بي‌ثباتي اقتصاد دامن مي‌زنند، تاكيد كرد: ساختار سياسي، ساختار اداري- اجرايي و ساختار قانوني از عوامل موثر بر ثبات آرامش بر اقتصاد يك كشور است. از آنجا كه در شرايط فعلي فعاليت‌هاي اقتصاد داخلي به شدت تحت تاثير روابط بين‌الملل است، ارتباطات سياسي خارجي ما به عنوان يك عامل مهم و تاثيرگذار در ثبات اقتصاد داخلي مطرح است.

افقه افزود: ساختار سياسي ما به‌گونه‌اي است كه بي‌ثباتي سياسي و اقتصادي به شدت به ساختارهاي اقتصاد كشور دامن مي‌زند. اين موضوع در زمان فعاليت‌هاي انتخاباتي به مدت يك سال تشديد مي‌شود و فعاليت‌هاي اجرايي كشور را دچار ركود مي‌نمايد كه به سرعت به بخش اقتصادي كشور كه تا حد قابل ملاحظه‌اي به فعاليت‌هاي دولت وابسته است، منتقل مي‌شود. اين كارشناس مسائل اقتصاد توسعه تغييرات مكرر قوانين را نيز دليلي بر بي‌ثباتي در اقتصاد برشمرد و اشاره كرد: ساختار قانوني كشور نيز به‌گونه‌اي است كه اگر مقررات و قوانين مرتبط با بخش اقتصاد با تدبير و تعقل همراه نباشد، در معرض تغييرات مكرر قرار مي‌گيرد كه اين تغييرات منجر به بي‌ثباتي اقتصاد مي‌شود.


دولت طفره مي‌رود

اميد كريميان نماينده مردم مريوان در خانه ملت نيز با تاكيد بر اينكه در شرايط فعلي اقتصاد كشور در شرايط ثبات و آرامش قرار ندارد، به تهران امروز گفت: اگر اوضاع اقتصادي باثبات بود كه شاهد نابساماني‌هاي فراوان در حوزه ارز و سكه و طلا نبوديم. امروز شرايط به‌گونه‌اي است كه گراني‌ها لحظه‌اي شده‌اند و مردم درگير اين موضوع هستند و از دست كسي هم كاري بر‌نمي‌آيد.

وي درباره جلسات مجلس با نمايندگان دولت درباره ناآرامي‌هاي اخير اقتصاد، افزود: دولت تلاش مي‌كند تا توپ را در زمين تحريم و موضوعات ديگر از جمله كاهش درآمدهاي نفتي بيندازد و همواره به‌دنبال صلب مسئوليت از دوش خودشان هستند.

اين عضو كميسيون اقتصاد با اشاره به اينكه برخي از اين دلايل از جمله تحريم را مي‌توان تا حدي پذيرفت، تصريح كرد: مديريت موضوعي است كه از نظرها دور مانده است. مديران بايد بحراني و چالشي برخورد كنند تا بتوانند هدايت و نظارت داشته باشند و از امكانات موجود حداكثر استفاده را داشته باشند. اما اين مديران خلاقيت لازم را ندارند.

كريميان ادامه داد: بخشي از بي‌ثباتي‌ها تابع شرايط بين‌المللي است. راهكار بازگشت ثبات به اقتصاد كشور اين است كه چالش‌هاي بين‌المللي به حداقل برسد. اگر دولت عزمش را جزم كند تا از طريق روابط ديپلماسي جدي خلأهايي را كه كشورهاي غربي براي ايران ايجاد كرده‌اند، پر كند، قطعا اقتصاد كشور به ثبات خواهد رسيد.

وي در پايان تاكيد كرد: شايد عمر اين دولت به بازگشت ثبات به اقتصاد كشور نرسد، اما ما كه اين همه تحمل كرده‌ايم، اين 3، 4 ماه را نيز تحمل خواهيم كرد.


اقتصاد سياست‌زده هميشه متلاطم است

محمدحسين برخوردار، عضو هيات رئيسه اتاق بازرگاني تهران در گفت‌وگو با تهران امروز با اعلام اينكه اقتصاد ايران يك اقتصاد سياسي است، گفت: اين سياست‌زدگي موجب شده اقتصاد كشور بي‌ثبات باشد. وي افزود: اقتصاد ما در حال حاضر شرايط عادي ندارد اما اگر شرايط عادي بود، بايد از صدور دستورالعمل‌هاي زياد جلوگيري شود تا ثبات به اقتصاد برگردد. با توجه به اينكه اقتصاد ايران يك اقتصاد سياسي است و سياست هم هميشه در تلاطم است، نبايد انتظار ثبات را در اقتصاد كشور داشته باشيم.

برخوردار با اشاره به تحريم‌هايي كه مردم را هدف قرار داده‌اند، تاكيد كرد: اين تحريم‌هاي ناصواب موجب شده تا مديران مربوطه به دليل تنگناهاي موجود دستورالعمل‌ها را مدام تغيير دهند. اما براي اينكه ثبات اقتصادي در كشور حاكم شود، نياز به ثبات سياسي داريم.

وي ثبات سياسي را با حفظ منافع كشور كه هزينه‌هاي زيادي براي آن شده، قابل قبول خواند و گفت: وقتي نقدينگي دست مردم زياد مي‌شود و بخش توليد از كار مي‌افتد، دلالان فعال مي‌شوند كه اين كار هم ثبات ندارد.


رفتارهاي عجيب دولت

اما آنچه مسلم است اين است كه بي‌ثباتي در اقتصاد كشور ناشي از ساختارهاي سياسي، اداري، اجرايي و قانوني كشور است اما رفتارهاي دولت نهم و دهم نيز به‌گونه‌اي بوده كه مي‌توان از آن به عنوان منشأ اصلي تنش‌ها ياد كرد. مرتضي افقه درباره اين موضوع گفت: به نظر بسياري از كارشناسان سياسي، دولت مي‌توانست در 8 سال گذشته، با حفظ حقوق و عزت كشور در همه زمينه‌ها، روابط خارجي را بسيار بهتر از آنچه امروز با آن مواجهيم تنظيم كند تا چنين شكوه‌هايي در اقتصاد و جامعه ايجاد نشود.

اين كارشناس مسائل اقتصادي ادامه داد: بخش وسيعي از بي‌ثباتي‌هاي فعلي ناشي از روابط بين‌الملل به دليل بي‌تدبيري دولت در برقراري روابط خارجي است. نكته ديگري كه به بي‌ثباتي‌هاي اقتصادي دامن مي‌زند، با رفتارهاي دولت ارتباط دارد. بي‌ثباتي مديران دولتي در همه ابعاد به ويژه در سطح هيات دولت نه تنها در طول تاريخ بي‌سابقه است، بلكه دستاوردهاي خوبي هم براي اقتصاد كشور نداشته است.

وي افزود: تغييرات مكرر و وسيع مديران در رده‌هاي بالا كه عمدتا از سوي رئيس دولت انجام شده، بي‌ثباتي گسترده‌اي را به اقتصاد كشور تحميل كرده كه هزينه‌هاي سنگيني را نيز به همراه داشته است. همچنين رفتار عجيب دولت در چند ماه گذشته و تلاش براي تداوم قدرت نيز موجب شده تا بسياري از امور اقتصادي رها شده و همه انرژي صرف فعاليت‌هاي انتخاباتي شود. سفرهاي غيرقابل توجيه استاني كه در شرايط فعلي هيچ تاثير مثبت سياسي- اقتصادي ندارد، نمونه‌اي از رفتارهاي عجيب دولت است كه حكايت از بي‌تعهدي دولت نسبت به مسئوليت‌هايي كه مدام اعلام مي‌كردند تا آخرين لحظه به آنها پايبند هستند، دارد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 147

بازدید دیروز 1379

بازدید ماه 30190

بازدید کل 525078

اکنون 230 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت