گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

طرح نمایندگان برای تعیین نرخ ارز تولید وحذف نرخ‌های شناورمدیریت شده

 

طرح نمایندگان برای تعیین نرخ ارز تولید وحذف نرخ‌های شناورمدیریت شده

 

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس از طرح کمیسیون اقتصادی برای حذف ارز شناور مدیریت شده، جلوگیری از واردات کالای لوکس و تعیین نرخ ارز برای تولید صنعت خبر داد.

ارسلان فتحی پور در مورد سهم 30 درصدی تولید از هدفمندی یارانه‌ها گفت: با توجه به تصویب قانون هدفمندی آنچه که دولت عمل کرد، فقط پرداخت یارانه نقدی به مردم بود و هیچ یارانه‌ای برای تولید پرداخت نشد.

وی افزود: ای کاش از ابتدای اجرای قانون هدفمندی اول سهم تولید پرداخت می‌شد و امروز این گونه نمی‌شد که مردم یارانه نقدی دریافت کنند، اما بچه‌های آنان بیکار باشند. اگر سهم تولید پرداخت می‌شد، بیکاری وجود نداشت یا کاهش می‌یافت.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: اگر سهم تولید پرداخت می‌شد، درآمد برای هدفمندی یارانه‌ها ایجاد می‌شد.

وی گفت: امروز باید همه به سمت تقویت تولید ملی گام بردارند و هر چه انجام می‌شود، در راستای تولید انجام شود.

فتحی‌پور گفت: دولت و مجلس باید از تولید حمایت کنند و در سال حمایت از تولید ملی که مقام معظم رهبری اعلام کرده، کارنامه درخشانی در حمایت از تولید ارائه کنیم.

وی خاطرنشان کرد: با توجه به تشدید تحریم‌ها، ما باید همه حمایت‌ها و اقدامات را به سمت تولید داخلی متوجه کنیم.

فتحی‌پور تاکید کرد: سال گذشته بیش از 50 هزار میلیارد تومان یارانه هدفمند شد که سهم تولید باید بیش از 15 هزار میلیارد تومان پرداخت می‌شد، اما هیچ بخشی از آن به تولید پرداخت نشد.

*صرفه جویی 15 هزار میلیارد تومانی از هدفمندی یارانه

نماینده کلیبر و هوراند در مجلس افزود: با اجرای هدفمندی یارانه‌ها صرفه‌جویی قابل توجهی در مصرف انرژی اتفاق افتاد که براساس اعلام دولت بیش از 15 هزار میلیارد تومان صرفه‌جویی در انرژی و مصرف آن انجام شده است.

وی تاکید کرد: با اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها دولت می‌توانست از تولید حمایت کند، اما چون در شرایط کنونی قیمت‌ها افزایش یافته، به صلاح نبود که فعلا فاز دوم اجرا شود، بنابراین با مصوبه مجلس اجرای فاز دوم هدفمندی در سال جاری متوقف شد.

*فاز دوم بعد از ثبات اقتصادی اجرا شود

فتحی‌پور تاکید کرد: گرچه اجرای فاز دوم در کوتاه مدت متوقف شده، اما اگر شش ماه بعد وضع بهتر شد و ثبات اقتصادی حاکم شد، باید فاز دوم اجرا شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد 30 درصد سهم تولید گفت: پارسال حدود 50 هزار میلیارد تومان از بودجه و درآمد یارانه‌ها پرداخت شد اما سهم تولید که حدود 15 هزار میلیارد تومان بود پرداخت نشده است. البته در مواردی به صورت انرژی ارزان کمک شده است که بسیاری از تولیدکنندگان می‌گویند، در انرژی ارزان هم به آنها کمک نشده است.

وی با بیان اینکه نباید خود تحریمی در داخل کشور اتفاق افتد گفت: مجتمع‌های پتروشیمی نباید مواد اولیه مورد نیاز تولید داخل را رها کرده و فقط به فکر صادرات باشند. بلکه اول اقتصاد داخلی پویا شود و بعد برای صادرات فکری شود.

فتحی‌پور تاکید کرد: تولید کنندگانی که ارز 1226 تومان مرجع دریافت می‌کنند، نباید اجازه داده شود آن را در بازار آزاد بیش از 3 هزار تومان بفروشند، بلکه باید مشکل تامین مواد اولیه تولید رفع شود.

فتحی‌پور در مورد نوسازی صنایع از محل هدفمندی یارانه‌ها گفت: اگر از محل 30 درصد سهم تولید از هدفمندی یارانه‌ها مبالغی به صنعت پرداخت می‌شد، آنها به نوسازی صنعت و خطوط تولید می‌‌پرداختند.

وی گفت: بسیاری از تجهیزات خطوط تولید با کمک نخبگان کشور دارای تکنولوژی پیشرفته هستند که مصرف انرژی کاهش پیدا می‌کند و اگر منابع مالی کافی برای تولید کننده فراهم شود، نسبت به نوسازی خط تولید اقدام می‌شود.

فتحی‌پور افزود: وارد کردن تکنولوژی جدید از کشورهای دیگر ممکن است با توجه به شرایط تحریم کمی سخت باشد، اما می‌توان راه‌های دور زدن تحریم را پیدا کرد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس افزود: برای نو سازی خطوط تولید، باید فرهنگ سازی شود و از تاسیساتی که مصرف انرژی کمتری دارند، استفاده شود.

وی گفت: هنوز واردات دارو و مواد غذایی با ارز مرجع انجام می‌شود و ایران با بسیاری از کشورهای اروپایی مبادله تجاری دارد. امیدواریم اروپا سر عقل بیاید و مبادلات تجاری را با ایران قطع نکند. چون خودشان هم مشکلات اقتصادی فراوانی دارند و در صورت قطع ارتباط با مشکل مواجه می‌شوند.

فتحی‌پور با اشاره به بحران اقتصادی اروپا گفت: به آنها توصیه می‌شود، بازار مصرف ایران را به راحتی از دست ندهند.

*کد رهگیری ارز

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس در مورد نوسازی صنعت گفت: طرحی در مجلس تهیه شده که در مرکز پژوهش‌ها برای حمایت از تولید بررسی می‌شود و در صورت تصویب آن تخصیص ارز براساس سامانه کد رهگیری از مرحله تخصیص ارز تا ترخیص کالای وارداتی از گمرک رهگیری می‌شود.

*ارز شناور حذف می‌شود

وی گفت: از طرفی باید نرخ ارز شناور مدیریت شده حذف شود که این ماده‌ای در قانون برنامه پنجم است و برای تثبیت اقتصاد کشور با رای دو سوم نمایندگان باید حذف شود.

فتحی‌پور افزود: نرخ ارز باید تثبیت شود، تا تولید کننده و سرمایه‌گذار بتواند برای یکسال تصمیم‌گیری کند و بدانند قیمت ارز برای او چقدر خواهد بود.

فتحی‌پور در مورد اینکه آیا دو سوم نمایندگان به حذف ماده ارز شناور مدیریت شده از قانون برنامه رای می‌دهند، گفت: با توجه به التهاب بازار نمایندگان به حذف این ماده رای می‌دهند. این طرح هم اکنون در مرکز پژوهشهای مجلس قرار دارد. روز گذشته نیز با آنها جلسه‌ای برگزار شد، امید است هفته آ‌ینده ویرایش نهایی مرکز پژوهشها برای این طرح نمایندگان آماده شود.

وی گفت: می‌توان نرخ ار ز را به تبعیت از بازار تعیین کرد، البته بازار کنونی ارز التهابی و غیرواقعی است و تقاضای کاذب وجود دارد که سیستم پولی و مالی را به هم زده و اخلالگران و سوداگران ارز در آن حضور دارند، باید این شرایط جمع شده و ثبات به فضای تولید کشور برگردد.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: سر مایه‌گذار باید بداند نرخ ارز در یک سال چگونه خواهد بود و قیمت کالای تولیدی او چه خواهد شد، البته برای کالاهای اساسی ارز مرجع 1226 تومان اختصاص پیدا می‌کند و برای مصرف کننده نیز کارتهای الکترونیکی توزیع می‌شود که بتوانند از فروشگاه‌ها سهمیه کالای اساسی خود از ارز 1226 تومان دریافت کنند.

*کارت الکترونیک برای ارز مرجع و کالای اساسی

نماینده کلیبر و هوراند تاکید کرد: اگر این تدابیر اجرا نشود، زندگی بر مردم سخت خواهد شد و نمی‌توانند کالای اساسی خود را تهیه کنند، اما با کارتهای الکترونیکی می‌توان سهمیه هر کس از کالای اساسی و ارز مرجع را مشخص کرد.

*ارز صنعت 1700 تا 1800تومان

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس یادآور شد: نرخ دیگری در حد 1700 تا 1800 تومان برای ارز صنعت و تولید باید در نظر گرفته شود، از طرفی واردات کالاهای لوکس و غیرضروری باید متوقف شود.

فتحی‌پور در پاسخ به این پرسش که آیا قانون آزادی واردات و صادرات چه می‌شود، گفت: این مسئله مربوط به اقتصاد در شرایط عادی بود، اما اکنون درگیر جنگ اقتصادی است که اقتصاد مقاومتی در آن مطرح شده است، بنابراین باید از واردات کالاهای لوکس و غیرضروری جلوگیری و به جای آنها کالای واسطه‌ای و سرمایه‌ای تولید وارد شود.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس تاکید کرد: فرمایش مقام معظم رهبری در مورد حمایت از تولید ملی باید سرلوحه کار همه قرار گیرد و مجلس و دولت به فکر بهتر شدن وضع معیشت مردم و ا شتغال جوانان و جلوگیری از رکود اقتصادی باشد.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 749

بازدید دیروز 1147

بازدید ماه 27104

بازدید کل 521992

اکنون 110 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت