گالری ویدئو

ورود کاربران

تبلیغات سایت

نشریه اتحادیه فرش ماشینی و موکت تهران

ماشین آلات نساجی نو و دست دوم

Prev Next

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران (2)

درخواست نمایندگی و همکاری در ایران  (2)

SPINNING THE FUTURE   این شرکت با 20 سال سابقه در زمینه ساخت ماشین آلات تولید نخ های مالتی فیلامنت و ریسندگی انواع نخهای  POY / FDY / BCF  را در یک ماشین و با کمترین میزان مصرف انرژی و بالاترین بهره وری را ارائه می دهد...

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در…

نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است (3)

  محصولات جدید، کیفیت و شور و اشتیاق تجارت در قاره کهن؛ نوزدهمین دوره نمایشگاه دموتکس شانگهای در راه است   نمایشگاه دموتکس چین در سال 2017 میلادی در تاریخ 21 لغایت 23 مارچ در مرکز نمایشگاهی بین المللی شانگهای برگزار خواهد شد. در این نمایشگاه تعدادی از شرکت...

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از …

وقتی اعداد و ارقام حرف میزنند ؛ درسی از دموتکس (2)

    شاید یکی از دلایل رشد روز افزون کشورهای پیشرفته حال حاضر دنیا نگاه دقیق و توجه به آمار و ارقام و اعداد باشد. اعدادی که بدون هیچ گونه تعارف و یا کم و کاست و به دور از هیاهوی مدیران و سازمانها و دولت ها...

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش های چهل تکه و بافت تافتینگ

فرش چهل تکه شاخه تقریبا جدیدی است که در سالهای اخیر بیشتر به آن توجه شده است و از فرش دستباف کم کم به فرش های ماشینی نیز کشیده شده است. فرش های چهل تکه به ویژه در بافت تافتینگ دارای جلوه های زیبا و...

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده …

فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید + عکس

  فرش های عجیب و غریبی که تا به حال ندیده اید    برای آگاهی از آخرین اخبار نمایشگاهی، فرش ماشینی و نساجی ایران و جهان در کانال تلگرام کهن عضو شوید  و با ما به روز باشید...    

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع ت…

معرفی شرکت یوفنگ : طراحی و تولید انواع تجهیزات خطوط تولید الیاف مصنوعی (2)

  ارتقای کیفیت ... آنچه ما انجام می دهیممعرفی شرکت یوفنگ :شعار شرکت یوفنگ "کیفیت همه چیز است و مشتری خدا" می باشد و با این شعار روح نوآوری و توسعه در این شرکت جاری است. اصلی ترین کلید شرکت یوفنگ برای ورود به بازارهای صادراتی توجه...

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در …

درخواست همکاری - برند ITALIAN FAMILY در ایران

Italian family یک برند ایتالیایی است که محصولاتی با بهترین پنبه های فراوری شده تولید می کند این برند جوان ایتالیایی در منطقه cava de tire I در شهر کامپانیا ایتالیا تاسیس شده است؛ در منطقه ای که مهارت بافندگی و تولید صنایع دستی با...

مروری بر انواع فیلترها

مروری بر انواع فیلترها

  امروزه منسوجات فنی کاربردهای گسترده­ای در بخش­های مختلف صنعت دارا می­باشند. از این میان شاخه­ای از منسوجات فنی، تحت عنوان منسوجات صنعتی در حدود ۴۰% از کل تولیدات صنایع نساجی جهان را شامل گردیده و به‌نظر می‌رسد که رشد فزاینده‌ای نسبت به دیگر محصولات صنایع...

راه‌اندازی پژوهشكده نساجی و منسوجات صنعتی تا پایان سال جاری

 

راه‌اندازی پژوهشكده نساجی و منسوجات صنعتی تا پایان سال جاری


رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیركبیر از تلاش برای راه‌اندازی پژوهشكده نساجی و منسوجات صنعتی تا پایان سال جاری خبر داد.

دكتر میررضا طاهری اطاق‌سرا درباره فعالیتهای واحد صنعتی امیركبیر در زمینه نساجی گفت: گروه پژوهشی تكنولوژی نساجی سالهاست در این واحد مشغول به فعالیت است كه امیدواریم تا پایان سال جاری موافقت دفتر مركزی برای ایجاد دو گروه پوشاك و منسوجات صنعتی را كسب كند تا مقدمه راه‌اندازی پژوهشكده نساجی و منسوجات صنعتی فراهم شود.

وی با بیان این مطلب كه واحد صنعتی امیركبیر سال گذشته برای راه‌اندازی این پژوهشكده و توسعه گروه‌های پژوهشی دیگر دو دستگاه آپارتمان و مقدار زیادی تجهیزات خریداری كرده است، اظهار كرد: متاسفانه هم اكنون برای نصب و راه‌اندازی این تجهیزات بودجه‌ای در اختیار نداریم. در حالی كه اگر امكان استفاده از تجهیزات وجود داشت، می‌توانستیم همكار موسسه استاندارد و تحقیقات صنعتی ایران در زمینه نساجی باشیم.

این عضو هیات علمی جهاد دانشگاهی توضیح داد: گروه پژوهشی تكنولوژی نساجی این واحد یكی از قدیمی‌ترین و توانمندترین گروه‌های پژوهشی كشور در زمینه نساجی است اما نبود بودجه، سرمایه‌گذاری و حمایتهای لازم، امكان فعالیتها و پژوهش‌های بیشتر را از آن سلب كرده است.

نبود سرمایه مانع ازتولید فناوری می‌شود

طاهری اطاق‌سرا با اشاره به نقش جهاد دانشگاهی در ایجاد فرهنگ پژوهش در كشور گفت: پیش از انقلاب اسلامی وظیفه دانشگاه‌ها تنها آموزش بود اما با ورود جهاد دانشگاهی به عرصه علمی كشور،‌ توجه فعالان حوزه علم به تحقیق و پژوهش و تولید دانش فنی و در نهایت تبدیل آن به فناوری و تولید محصول جلب شد.

وی افزود: با وجود اینكه جهاد دانشگاهی، خود پیشگام در پژوهش و تحقیقات و تبدیل نتایج آن به فناوری و محصول در كشور بوده است، اما هم اكنون به دلایلی مثل كمبود بودجه و سرمایه‌گذاری نامناسب نمی‌تواند به تولید فناوری به طور شایسته بپردازد.

جهاد دانشگاهی می‌تواند فرآیند رسیدن از پژوهش به تولید محصول را كاهش دهد

طاهری اطاقسرا با تاكید بر اینكه پس از تغییر نام وزارت فرهنگ و آموزش عالی به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری، بخش گسترده‌ای از بودجه تحقیقات كشور به این وزارتخانه اختصاص یافت، گفت: این اتفاق هنوز باعث كمرنگ شدن نقش پژوهشی جهاد نشده است؛ اما اگر بودجه بیشتری به پژوهش در جهاد دانشگاهی اختصاص نیابد، جهاد دانشگاهی جایگاه پژوهشی خود را از دست خواهد داد.

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیركبیر ادامه داد: هم اكنون بسیاری از واحدها و پژوهشكده‌های جهاد دانشگاهی برای تامین هزینه‌های خود به انجام طرح‌هایی روی آورده‌اند كه ارزش پژوهشی ندارند واین پدیده به تدریج آنها را از انجام پژوهش واجرای طرح‌های تحقیقاتی تعریف شده داخلی كه برای آن نیازسنجی و برنامه‌ریزی كرده‌اند، دور خواهد كرد.

وی درباره ضرورت توجه بیش از پیش به بخش پژوهش در جهاد دانشگاهی گفت: درست است كه در برخی موارد از نظر روش، عمق وسطح از پژوهشی كه در كشورهای دیگر انجام می‌شود، به دلیل نبود تجهیزات و سرمایه‌گذاری مناسب عقب هستیم اما تجربه و توان جهاد دانشگاهی می‌تواند ابزار قوی كشور برای هرچه كوتاه كردن زمان تبدیل دانش به فناوری و رسیدن به محصول باشد.

فرآیند تولید پرهزینه است

طاهری همچنین خاطرنشان كرد: تمامی مشكلات به دلیل نبود بودجه برای امور پژوهشی نیست. متاسفانه هم اكنون دسترسی به محصولات خارجی در كشور بسیار راحت است. این موضوع هم در محصولات خاص مورد نیاز صنایع و هم در محصولات مورد استفاده در سطح جامعه، صدق می‌كند.

رییس جهاد دانشگاهی واحد صنعتی امیركبیر ادامه داد: در كشور ما بازرگانان بسیار توانمندتر از صنعتگران هستند. آنها محصولات آماده و با كیفیت نسبتا مطلوب را به راحتی وارد كشور می‌كنند. البته این به معنی كیفیت پایین محصولات داخلی نیست وتولیدكننده داخلی اگر با استقبال مصرف كننده مواجه شود قطعا كیفیت محصول آن نیز به تدریج بهبود خواهد یافت.

وی با تاكید بر طولانی و پرهزینه‌تر بودن فرآیند تولید نسبت به فرآیند واردات گفت: در عرصه تقابل بین تولید و تجارت یا صنعتگر و بازرگان، به دلیل مشكلات فراوان پیش روی صنعتگر نظیر نقدینگی، مواد اولیه، مسائل كرگری، هزینه انرژی، تجربه ومهارت نامناسب مدیریت، همواره بازرگان موفق‌تر از صنعتگر است و حمایت از سرمایه‌های داخلی و تولید ملی، قطعا حمایتهای واقعی دولت و آحاد جامعه را می‌طلبد.

طاهری اطاقسرا با تاكید بر این نكته كه جهاد دانشگاهی نباید اجازه دهد از میزان اثرگذاری برونداد فعالیتهای آن كاسته شود، اظهار كرد: این نهاد در تمامی حوزه‌های فعالیت خود نیاز به باز تعریف وظایف دارد.

وی ادامه داد: به عنوان مثال چون جهاد دانشگاهی برآمده از شورای عالی انقلاب فرهنگی است از همان ابتدا، فعالیتهای فرهنگی دانشگاه‌ها را به دست گرفت اما با ورود معاونت فرهنگی دانشگاه‌ها به این عرصه، از فعالیتهای جهاد در این حوزه كاسته شد.

به گفته دكتر طاهری اطاقسرا اگر جهاد دانشگاهی می‌خواهد از كاهش بودجه پژوهشی و فرهنگی خود جلوگیری كند باید برای ضرورت فعالیتهای خود، توجیهات جدیدی ارائه كند.

جهاد دانشگاهی تمام سلایق را در برگرفته است

وی درباره توانمندی جهاد دانشگاهی در پوشش فعالیتهای فرهنگی دانشگاه‌ها خاطرنشان كرد: ویژگی خاص جهاد دانشگاهی در زمینه فعالیتهای فرهنگی این است كه این نهاد تمامی سلایق را زیر بال و پر می‌گیرد.

رییس جهاد دانشگاهی امیركبیر ادامه داد: فعالیتهای فرهنگی جهاد دانشگاهی رنگ و بوی سیاسی ندارد و وسعت تاثیرگذاری آن بسیار فراتر از سطح دانشگاه، بلكه در سطح عموم مردم است.

طاهری اطاقسرا در پایان سخنان خود بر این نكته تاكید كرد كه اگر قرار است بر سطح و عمق فعالیتهای فرهنگی جهاد افزوده شود باید به بودجه وسیع‌تر و برنامه‌ریزی هدفمندتر، اندیشید.

آخرین اخبار صنعت نساجی ایران و جهان / مجله نساجی کهن

بازار آنلاین نساجی

عضویت در خبرنامه

جهت عضویت در خبرنامه ایمیل خود را وارد نمایید

آمار بازدید

بازدید امروز 148

بازدید دیروز 1334

بازدید ماه 24042

بازدید کل 518930

اکنون 206 مهمان و 0 عضو آنلاین هستند.

همراهان ما

برخی از مشتریان ما

تماس با ما

اینستاگرام فیسبوک گوگل پلاس توییتر خبر خوان

 
تلفكس: 77243296-021 و 77245780  

پست الكترونيك: info@kohanjournal.com

صندوق پستي : تهران 465-16765 مجله نساجي كهن

Add to your Skype : ghasemi.behnam

پرسش پاسخ پزشکی پیامک صوتی

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

طراحی ربات تلگرام

طراحی سایت